לא למפורסמים בלבד: פייסבוק פותחת את היכולת לשדר וידאו חי לכל המשתמשים

לפני מספר חודשים השיקה פייסבוק אפשרות חדשה המעניקה למפורסמים את היכולת להעביר וידאו בשידור חי ישירות מאפליקציית המובייל. כעת, כנראה לאחר שהמוצר הבשיל, משחררת הרשת החברתית יכולת זו לקהל הרחב ומזמינה את משתמשיה להתנסות בשידור החי.

בהודעה שמסרה פייסבוק הסבירה כי מעתה, לצד פרסום סטטוס או העלאת תמונה, תופיע האפשרות לעלות לשידור חי שיוזרם באופן מידי לכל קהל החברים והעוקבים של המשתמש. לאחר "העליה לשידור" יוכל המשתמש להוסיף תיאור קצר, לקבוע מי יהיה חשוף לסרטון, לעקוב אחרי מספר הצפיות (כולל מי מחבריו צופה) וכמובן לראות את התגובות המופיעות לאורך הסרטון כולו. בסיום השידור, קטע הוידאו שהוצג יתווסף לסרטונים האישיים של המשתמש והוא, מנגד, יוכל להחליט אם להשאירו או למחוק אותו ישירות.

בכדי לעזור לשירות החדש להפוך ויראלי, פייסבוק תכניס מידי פעם שידורים חיים של חברים או מפורסמים ישירות לפיד הראשי. אם חברכם או מפורסם כלשהו הצליח להרשים אתכם תוכלו להירשם לאותו משתמש ולקבל התראה בכל פעם שהוא יעלה לשידור חי.

אם אתם כבר לא יכולים לחכות לעלות לאוויר ולשתף את חבריכם בלייב במהלך היום, אז צפויה לכם אכזבה. פייסבוק הגבילה את האפשרות החדשה למשתמשים מארה"ב בעלי מכשיר אייפון. כרגע לא ידוע מתי השירות החדש יגיע לאזורים נוספים או למערכת ההפעלה אנדרואיד.

שידור חי?

בעוד שצעד זה עלול להיתפס כהשקה לא משמעותית שרלוונטית למספר מאוד מצומצם של משתמשים, הוא טומן בחובו מספר תובנות מעיינות. תחילה, פייסבוק הסירה את הכפפות וכעת נכנסת בצורה גלויה לזירת האגרוף של אפליקציות השידור החי. נזכיר כי בשוק קיימות כבר שתי אפליקציות אחרות שמתחרות אחת בשנייה: הראשונה היא מירקט הישראלית והשניה היא אפליקציית פריסקופ של טוויטר.

כניסתה של פייסבוק לתחום עלולה להוות תמרור אזהרה משמעותי לשתי האפליקציות מאחר ופייסבוק בעלת כמות משתמשים גדולה מאוד ואט אט יכולה לגנוב משתמשים משתי המתחרות. אסור לשכוח כי לפייסבוק יש כלים טובים יותר להפצת שירותים חדשים ומשתמשים רבים עשויים להעדיף להשתמש בשירות המגיע עם אינטגרציה עמוקה עם פייסבוק – היכן שכל חבריהם ועוקביהם כבר נמצאים.

עם זאת, חשוב לציין כי הקרב לא אבוד מראש. ישנם אינספור תקדימים שדווקא אפליקציות "מחתרתיות" הצליחו להשיג יותר משתמשים וחשיפה. יאמר לזכותן של מירקט ופריסקופ כי הן פועלות במדינות רבות והשיקו כבר אפליקציות גם למערכת ההפעלה אנדרואיד.

השוואת מפרטים