הונדה מציגה: תחנת דלק עתידנית למכוניות המונעות ע”י מימן

מכוניות עתידיות הן נושא חם. מאוד. הרי המכוניות העכשיויות הן אלה שמביאות עלינו את ההתחממות הגלובלית, ולכן טבעי שהמוני נהגים וחובבי סביבה שמים יהבם על מכוניות הפועלות על תחליפי דלק שתצלנה את כדור הארץ מהחור באוזון, שנסתם כבר מזמן.

כתבת הלוס-אנג’לס טיימס סוזאן קארפנטר זכתה לאחרונה להציץ אל עבר אחת הטכנולוגיות החלופיות עליהן עובדת הונדה. החברה, שכבר מייצרת מכוניות המונעות ע”י מימן, ייצרה תחנת טעינה ניסיונית המעוצבת בהשראת תחנת דלק רגילה למכוניות המונעות בדלקים פוסיליים. תחנת ההטענה מכילה שלושה חלקים: המשאבה, המעוצבת בדומה למשאבות דלק רגילות, אך עם מראה עתידני; מכונת האלקטרוליזה, העומדת מאחורי המשאבה, לוקחת מים רגילים מהמערכת העירונית ומפרידה את אטומי המימן מהחמצן; והלוח הסולארי המשמש כמקור הכוח של המערכת, ותופס שטח עצום של בית-פרברים אמריקאי “ממוצע”. שמונה שעות של שמש מייצרות חצי קילוגרם מימן, המוזן למכונית תוך 5 דקות ומספיק לנהיגה של כמעט 50 ק”מ.

הונדה קוראת למערכת הזו “ביתית”, ואינה מוכנה לחשוף את עלותה או את הזמן המשוער להפיכתה לזמינה לציבור. אך מאחר ומדובר, אחרי הכל, באבטיפוס ראשון של טכנולוגיה מתפתחת, אפשר לקוות שבבוא היום ניתן יהיה להטעין מכוניות מימן גם בתחנות דלק רגילות.

השוואת מפרטים