מארק צוקרברג, מנכ"ל ומייסד פייסבוק

בתמונה: מארק צוקרברג, מנכ"ל ומייסד פייסבוק (קרדיט: Brian Solis)

פייסבוק תאפשר להגיב לפוסטים גם במצב אופליין

פייסבוק ממשיכה לעדכן בכל הכוח את אפליקציית המובייל שלה וכעת מגיעה עם בשורות חדשות. בעדכונים הבאים של אפליקציית פייסבוק לאנדרואיד, יוכלו המשתמשים להגיב לפוסטים גם אם אין להם חיבור זמין לרשת. לא, פייסבוק לא מצאה דרך יצירתית להתחבר לשרתים שלה ללא חיבור לאינטרנט, אלא מצאה פתרון אלגנטי אחר.

בפועל, על מנת לאפשר ליכולת החדשה לתפקד, בכל פעם שהמשתמש ירצה להגיב אך לא הוא לא יהיה מחובר לרשת, אפליקציית פייסבוק תשמור באופן מקומי את התגובות שהוא יצר וברגע שהוא יתחבר לרשת בשנית התגובות יפורסמו באופן אוטומטי.

Facebook Offline Statusשדרוג זה הוא רק חלק קטן מתפישה רחבה יותר של פייסבוק, המעוניינת להציג למשתמשיה מידע גם כאשר אינם מחוברים, או מנגד נמצאים במקום בו מהירות האינטרנט נמוכה. במקרה שכזה, במקום שאנימציית הטעינה תופיע שוב ושוב, פייסבוק תציג פוסטים שכבר "נטענו" בעבר, אך המשתמש טרם נחשף אליהם. בכך תעודד אותו להמשיך להשתמש ברשת החברתית וכעת גם להגיב במצב אופליין.

עם זאת, פייסבוק עדיין נמצא בבעיה: בחלק מהממקרים המשתמש לא ייכנס לאפליקציה לעיתים תכופות, מה שיצור מחסור באותם פוסטים שנטענו מראש. לשם כך, פייסבוק בוחנת אפשרות לדגום מידי פעם את השרת ברקע, גם כאשר לא נעשה שימוש ישיר באפליקציה, לשם טעינת מידע. באופן זה המשתמש יוכל לקבל תמונת מצב עדכנית גם אם לא בדק את אפליקציית פייסבוק באופן יזום.

פייסבוק לא ציינה מתי בדיוק תשחרר את העדכון המדובר, אך אנחנו בספק אם הוא מכוון בכלל למשתמשים במערב. פייסבוק עושה מאמצים רבים בכדי ליצור חווית שימוש טובה במדינות עולם שלישי, בהן החיבור לאינטרנט עדיין אינו יציב או זול.

מקורות
Facebook
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות