מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר שובר שיאי הכנסות בקופות

קיילו רן (מתוך: מלחמת הכוכבים הכוח מתעורר) קיילו רן (מתוך: מלחמת הכוכבים הכוח מתעורר)

“מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר” שבר לא פחות מ-14 שיאי הכנסות בקופות בסוף השבוע הראשון שלו בבתי הקולנוע. הסרט הכניס 248 מיליון דולרים בתחומי ארצות הברית, יחד עם עוד 281 מיליון דולרים ברחבי העולם, ובסך הכל מעל חצי מיליארד דולרים בסוף השבוע הראשון. הסרט ניצח (בקלות יש לאמר) את השיא הקודם, 208 מיליון דולרים, שהכניס “עולם היורה” בסוף השבוע הראשון שלו.

חשוב לציין כי בארצות הברית, הסרטים יוצאים בימי שישי בניגוד לישראל, בה הסרטים יוצאים בחמישי. סוף השבוע בארצות הברית הוא שישי, שבת וראשון. הקרנות הסרטים בימי חמישי בלילה נחשבות כהקרנות מוקדמות (“טרום בכורה” אם תרצו), הקרנות Previews.

קריאה נוספת: ביקורת סרט נטולת ספויילרים – מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר

לעומת זאת, הסרט לא הצליח לשבור את שיא ההכנסות לסוף שבוע ראשון ברחבי העולם (לא כולל ארצות הברית) שהציב “עולם היורה” ועומד על 316.1 מיליון דולרים. על פי האתר boxofficemojo לא הצליח הסרט לשבור את שיא ההכנסות לסוף שבוע ראשון בישראל (הטייטל הזה שייך כנראה ל-“מהיר ועצבני 7”) אבל נכנס למקום השני.

בין שיאי ההכנסה ששבר הסרט:

  • הקרנות Previews ביום חמישי – הכוח מתעורר הכניס 57 מיליון דולרים, השיא הקודם, 43.5 מיליון, שייך ל”הארי פוטר ואוצרות המוות, חלק 2″.
  • הכנסות ביום הפתיחה (שישי) – 120.5 מיליון דולר הכנסות. השיא הקודם 91 מיליון דולרים, שייך ל”הארי פוטר ואוצרות המוות, חלק 2″.
  • הכנסות בסוף שבוע ראשון – 238 מיליון דולרים הכנסות. השיא הקודם 208 מיליון דולרים, שייך ל”עולם היורה”.
  • הסרט שהגיע הכי מהר להכנסות של 100 מיליון דולרים, “הכוח מתעורר” תוך יום, המחזיק הקודם, “עולם היורה” עשה זאת ביומיים.
  • הכנסות מהקרנת איימקס ברחבי העולם, 48 מיליון דולרים, לעומת 44.1 מיליון דולרים שעשה “עולם היורה”.
  • סרט עם פריסת העותקים הרחבה ביותר שיצא בחודש דצמבר. “הכוח מתעורר” הוקרן על גבי 4134 מסכים ברחבי ארצות הברית, לעומת מחזיק השיא הקודם, “ההוביט” (הסרט הראשון), שיצא בפריסה של 4045 עותקים.

*הפוסט הופיע לראשונה באתר מולטיוורס

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים