שמועה: אפל תציע השמעת מוזיקה ברזולוציה גבוהה החל מהשנה הבאה

אוזניות EarPods של אפל (צילום: גאדג'טי) צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

שמועה חדשה שמקורה בעובדים המקורבים לאפל גורסת כי החברה תציע בשנה הבא הזרמת שירים ברזולוציה גבוהה דרך שירות Apple Music.

הרזולוציה הגבוהה מתבטאת בקצב דגימה גבוה יותר (עד 192 קילו-הרץ לעומת 44.1 באיכות רגילה) ובדגימה עמוקה יותר (24 ביט לעומת 16 ביט באיכות רגילה). השיפור באיכות השמע מהווה תוספת ייחודית שמציעה יכולת העברת השמע החדשה על פני חיבור ה-Lightning, אותה הציגה אפל בשנה שעברה. מספר אוזניות Lightning כבר הושקו (ביניהן Fidelio M2L של Philips) ואפל תנסה לעודד את רכישתן בעזרת היכולת המיוחדת.

שמועה חדשה שפורסמה מוקדם יותר השנה טוענת כי אפל עשוייה לוותר על חיבור האוזניות הסטנדרטי ולאפשר חיבור אוזניות אך ורק דרך מחבר ה-Lightning. מדובר במהלך דרקוני במיוחד, שכן אפל בחרה לא פעם לוותר על סטנדרטים מובילים בשוק לטובת התקנים ה-“נעלים” שלה (שכמובן דורשים מהצרכן לשלם מחיר כבד עבור שלל הכבלים, המתאמים והאביזרים המיוחדים).

אוזניות ה-Lightning מבית Philips
אוזניות ה-Lightning מבית Philips

אם אכן תאפשר אפל הזרמת שירים ברזולוציה גבוהה, סביר להניח שהם יתמכו אך ורק בידי חיבור ה-Lightning הדיגיטלי – הוא מאפשר לנצל את הרזולוציה הגבוהה תוך שימוש בממיר דיגיטלי-אנלוגי (DAC) איכותי המובנה בתוך האוזניות. חיבור ה-3.5 מ”מ לא מציע תמיכה ברזולוציה הגבוהה, ועל כן קיים חשש סביר כי אפל תבחר לזנוח אותו.

רק הזמן יגיד האם אכן תשיק אפל שירות מוזיקה ברזולוציה גבוהה והאם המשתמשים יוכלו להרגיש בהבדל.

השוואת מפרטים