אפליקציית נטפליקס באייפון

קרדיט: flickr

נטפליקס סופגת אש בבריטניה: 4.5 מיליון מנויים אך לא משלמת מיסים

| יום רביעי, 23 בדצמבר 2015, 13:35 | כלכלי

לנטפליקס, שזוכה לפופולריות עצומה, יש 4.5 מיליון מנויים בבריטניה והמדינה מהווה את השוק הגדול ביותר מחוץ לארה"ב. אולם למרות המספר המרשים הזה היא לא שילמה פאונד אחד של מס לקופה הבריטית. מתחקיר של הסאנדיי טיימס הלונדוני עולה שנטפליקס גובה מינימום של 5.99 פאונד (34.8 ש"ח) מכל מנוי והכניסה סך של 200 מיליון פאונד ב-2014, אך כל הרווחים שלה נרשמו מחוץ לבריטניה.

החטיבה הבינלאומית של נטפליקס (מחוץ לארה"ב) שרשומה בלוקסמבורג, מקלט מס ידוע, מראה הכנסות של 618 מיליון דולר ורווח של 16.8 מיליון דולר, רובם מגיעים מהלקוחות הבריטיים. בלוקסמבורג שילמה נטפליקס  מיסים בגובה 854 אלף דולר בלבד, שהם כ-5% מהרווח.

הנציג של נטפליקס בבריטניה הגיב לתחקיר באומרו שהחברה עדיין בתהליכי התרחבות בחטיבה הבינלאומית ולכן רושמת הפסדים. הוא ציין כי השלוחה הבריטית של נטפליקס מונה 12 אנשים ועשויה לשלם סכום מסוים כמס בשנה הנוכחית והוסיף שהכל נעשה בהתאם לחוק.

נושא בוער בבריטניה

התחמקות תאגידים גדולים ממס הוא נושא שמעסיק את כל העולם המפותח, אך עלה לכותרות בתקופה האחרונה בבריטניה בגלל כמה מתחמקים מפורסמים במיוחד. קדבורי (Cadbury) הוא מותג מזון בריטי ידוע שנרכש ב-2012 על ידי תאגיד המזון האמריקני מונדלז (Mondelez). בתחילת החודש התברר שלמרות רווח של כמעט 100 מיליון פאונד ב-2014 לא שילמה דבר כמס חברות בזכות קיזוז מול תשלומי ריבית על אג"חים שנרשמו באיי התעלה שמשמשים כמקלט מס.

בשבוע שעבר התגלה שרשת בתי הקפה ,סטארבקס, שילמה השנה מס של 8.1 מיליון פאונד, זאת רק לאחר סערה ציבורית בעקבותה נחשף שלא שילמה מס כלל ב-2012. הסכום ששילמה השנה מגיע כמעט לסכום ששילמה ב-14 השנים האחרונות בסך הכל.

הבריטים מפעילים המון לחץ ציבורי על תאגידים בינלאומיים שפועלים שם אך בקושי משלמים מיסים מקומיים. בקבוצה זו שמעוררת ביקורת אפשר לכלול גם את ענקי הטכנולוגיה: גוגל, פייסבוק ואמזון. גם בארץ הנושא נידון בכנסת וברשות המיסים מספר פעמים ללא תוצאות משמעותיות.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות