Star Wars The Force Awakens

ביטס: לכמה מהתעבורה באינטרנט אחראים מעריצי מלחמת הכוכבים?

חברת אימפרבה שעוסקת באבטחת סייבר ומנטרת את הפעילות ברשת גילתה שבשעות הקרנות הבכורה של מלחמת הכוכבים ולאחריהן, נפלה התעבורה ברשת באופן משמעותי. בבריטניה הסרט יצא ביום חמישי ושם הורגשה ירידה של 5.5% בפעילות הרשת. ברוסיה הפעילות ירדה ב-4.7% ובצרפת הסרט יצא ביום רביעי והפעילות נפלה ב-10.9% לעומת הממוצע הרגיל.

בבריטניה ורוסיה הרשת שקטה אפילו יותר במהלך זמני ההקרנות עצמן: 8.7% בבריטניה, 6.9% ברוסיה. האנליסטים באימפרבה מקשרים את ההתנזרות הזמנית מהאינטרנט גם להמונים שהלכו להקרנות אבל גם לזה שרבים נמנעו מלהיתקל בספויילרים ברשת לפני יראו את הסרט בעצמם.

איכות נמוכה בכפייה

יו-טיוב זועמת על ספקית התקשורת T-Mobile על כך שהכניסה את שירות הצפייה לתוך חבילת ה-Binge On מבלי לשאול וגם הורידה על דעת עצמה את איכות הסטרימינג ל-480 פיקסלים. ב-Binge On מקבלים  צרכני הסלולר אפשרות לצפות בכל תכני נטפליקס, HBO ועוד "ללא הגבלה".

אלא שהתכנים מגיעים באיכות נמוכה יותר (שאמורה להספיק לצופה ההמוצע בסמארטפון) ואם בכל זאת המנוי מגיע לקצה חבילת הנתונים החברה מורידה את מהירות גלישתו ל-2G. פרקטיקת ה"חינם" של T-Mobile זיכתה אותה בהזמתנה לחקירה מרשות התקשורת במטרה לבדוק האם היא פוגעת ב'נייטרליות הרשת' (בדומה לפרקטיקה של פייסבוק באייטם למטה). תגובת המנכ"ל להלן:

העלאות המחיר של הכבלים לא עוצרות

מועצת הכבלים והלויין בישראל סירבה השבוע לבקשת יס והוט להעלות מחירים. גל העלאות מחירים אינו יחודי רק לישראל: גם בארה"ב מתכננות רשתות הכבלים להעלות מחירים בשנה הקרובה שתתחיל בעוד כמה ימים. בניגוד לישראל, בה המחיר המחיר עולה כי אין מתחרים בשוק, בארה"ב מנויים רבים עוברים לנטפליקס, אמזון ושירותים זולים אחרים.

כך יוצא שחברות הכבלים צריכות להשקיע הרבה יותר כסף בהפקות תוכן כדי למשוך/לשמר את קהל הלקוחות. חלק מהשקעה זו הן מממנות על גב הלקוחות, מנסות ללכת בין הטיפות של להקטין את הוצאות התחרות הקשה לבין להבריח את הצופים. בדיקה של בלומברג מעלה שמחיר מנוי לכבלים בארה"ב רק עלה ב-20 השנים האחרונות.

יוזמת Internet.org נתקלת במחסום

משרד התקשורת של הודו הורה להפסיק עד להודעה חדשה את חלק משירות האינטרנט החינמי של Internet.org. זהו החלק שמאפשר גישה למספר אתרים נבחר (כולל פייסבוק) ונקרא Free Basic.

הגוף המפקח מטעם הממשלה עצר את האפליקציה עד שיסיים לבדוק האם מתן גישה למספר אתרים מצומצם עובר על חוקי נייטרליות הרשת. בהודו מספר המשתמשים הגדול ביותר של פיסבוק מחוץ לארה"ב.

אשמת המחשב או האדם?

הרשות האחראית על בתי הסוהר במדינת וושינגטון ארה"ב הודתה שתקלה בתוכנה שמחשבת את זמני המאסר של אסירים גרמה לשחרור מוקדם של יותר מ-3,200 אסירים מאז 2002. עוד 3,100 היו אמורים להשתרר עקב הטעות אם לא היתה מתגלה.

אם נאמין לרשויות שגם ניסו להסתיר את האמת מאז התלונה הראשונה ב-2012, הטעות לא גרמה לשחרור מוקדם של מעבר ל-100 יום לטובת האסיר ולא לשחרור מוקדם של אסירים מסוכנים. עכשיו מחפשים את האנשים שהזינו למערכת פקטורי חישוב מוטעים.

חג שכולו Fail

ברחבי ארה"ב התעוררו אנשים לבוקר חג של נפילות. המתנה הפופולרית של השנה הוא כמובן ה-Hoverboard. ורבים מצאו אותו מתחת לעץ חג המולד. הטוויטר והאינסטגרם מוצפים בסרטוני Fail חגיגיים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות