הכירו את מכונית העתיד: FFZero1 הוא רכב אוטונומי חשמלי חכם המציע 1000 כוחות סוס

יצרנית הרכב האמריקאית Faraday Future נוסדה בשנת 2014 מתוך מטרה לבצע אתחול לדרך בה אנו חושבים על מכוניות, עם דגש על רכבים חשמליים חכמים המציעים מגוון רחב של טכנולוגיות הן בצד הפיתוח והן בצד משתמש הקצה. בתערוכת CES 2016 חשפה החברה לראשונה את דגם הקונספט למכונית ה-FFZERO1, רכב חשמלי אוטונומי בדמות מכונית מירוץ המציג עיצוב חללי ונתונים טכניים מפתים במיוחד.

העיצוב של FFZero1 לא מזכיר רכבים חשמליים אחרים הקיימים כיום בשוק, וליתר דיוק, לא מזכיר כמעט אף רכב הקיים כיום בשוק. כבר זכינו לראות רכבי קונספט שהציגו מבנה ספורטיבי ואווירודינמי במיוחד מצד מספר יצרניות רכב בעבר, אולם העיצוב בו בחרה FF הינו מרחיק לכת לא רק בחלקו החיצוני, אלא גם בתכנון החלק הפנימי ואף שלדת הרכב.

הרכב כולו בנוי יותר כחללית מאשר רכבים אותם אנו רואים על הכביש או אפילו על מסלולי המירוצים. הוא כולל גג זכוכית מלא המוקף בגוף העשוי סיבי פחמן ו”תרכובת מתכות קלות משקל”, אותה לא חושפת החברה. פנים הרכב צבוע כולו לבן וכולל מושב בודד עבור הנהג, זה מוטה לאחור בזווית של 45 מעלות לנוחות מקסימלית ועוטף את ראשו וגופו של הנהג.

טכנולוגיה וגאדג’טים

ההגה הוא חלק מעניין במיוחד, שם שילבה FF מבנה הגה מירוצים בו משולב מכשיר סמארטפון המאפשר צפיה בנתוני הנסיעה על גבי מסך מגע, כמו גם גישה לכל דבר דרכו ניתן לשלוט ממכשיר סמארטפון. בפני הנהג תופיע תצוגה וירטואלית (HUD), כאשר כל האמצעים החכמים ברכב ניתנים לשליטה באמצעות אפליקציה בסמארטפון.

המבנה של בסיס הרכב הינו חלק חשוב גם כן, ומהווה את פריצת הדרך הגדולה אותה מנסה החברה להציג באמצעות רכב הקונספט FFZero1. בשונה מרכבים הקיימים כיום בשוק, העושים שימוש בפלטפורמה יחידה עליה נבנים, עושה FF שימוש בפלטפורמה מודולרית. שיטה זו תאפשר ליצרנית לנוע בין שילוב עיצובים כמו גם מפרטים טכניים משתנים על פי הנדרש מלקוחותיה, כל זאת ללא צורך ליצור מגוון מרובה של פלטפורמות בסיס. השיטה תאפשר לבחור בין רכב בעל מבנה קצר יותר ובין כמות מנועים ועוד.

בעוד מדובר ברכב קונספט בלבד, ולא בדגם המיועד עבור הפקה המונית, מציינת החברה מספר אלמנטים טכניים אותם היא צופה כי ה-FFZero1 יוכל להשיג. עם 4 מנועים חשמליים צפוי הרכב לספק מעבר ל-1,000 כוחות סוס ולתאוצה מ-0 ל-100 קמ”ש תוך פחות מ-3 שניות, כאשר מהירות השיא של הרכב תעמוד, לפי דברי החברה, על מעבר ל-320 קמ”ש.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים