סמסונג מציגה את סדרת מסכי ה-SUHD החדשה עם תמיכה ב-HDR ומסך ללא שוליים

Samsung SUHD

במסגרת מסיבת עיתונאים שערכה אמש (ג’, 6.1) סמסונג בתערוכת CES 2016 בלאס וגאס, הציגה החברה את סדרת מסכי הטלויזיה החדשים שלה – Samsung SUHD. הסדרה הינה המשך ישיר לזו שהוצגה בתערוכה בשנה שעברה וכוללת מסכים קעורים ברזולוציה גבוהה העושים שימוש בטכנולוגיית Quantum Dot.

טכנולוגיית הגבישים הקוונטים (Quantum Dot) הינה התפתחות של מסכי ה-LCD שהחלה לצבור תאוצה עוד בשנה שעברה. מדובר בתמרון מבוקר של גלי אור המופצים דרך יחידת תאורה אחורית מסוג LED בצבע כחול דרך גבישים ננו-קריסטליים, כזה שיאפשר ליצור דיוק טוב יותר בצבעים שיוצגו על גבי המסך.

תמונה מדוייקת עם HDR ושליטה חכמה עם Tizen

עוד כשהציגה LG Electronics את מסכי הטלויזיה שלה לשנת 2016 לפני מספר ימים, עמדה בפתח התחושה כי סמסונג אף היא תציג טכנולוגיית HDR משלה עבור מסכי ה-SUHD, ואכן כך הדבר. הטלויזיות החדשות של סמסונג מקבלות שדרוג דרך תמיכה בטווח דינמי רחב (HDR) המאפשר בהירות גבוהה (1000nit לפחות, על-פי סמסונג) והגברת הניגודיות בין חלקים בהירים וכהים בתמונה. בסמסונג מוסיפים ומציינים כי מנגנון חדש שפותח על-ידי החברה, Ultra Black שמו, מאפשר הפחתה נוספת בהשתקפות העשויה להופיע על גבי המסך.

Samsung SUHD

המסכים החדשים, כמיטב המסורת בשנים האחרונות, יגיעו עם תצוגת UHD 4K קמורה ובגדלים הנעים בין 49 ועד 88 אינץ’, כאשר השנה מציגה סמסונג את דגם ה-KS9500 המגיע ללא שולי מסך כלל.

מערכת ההפעלה אותה יריצו הטלויזיות החדשות של סמסונג לשנת 2016 הינה טייזן (Tizen), הכוללת גישה מהירה יותר לתכנים, שליטה מרכזית דרך שלט חכם הנעזר ביכולות הטלויזיה לזהות באופן אוטומטי את המכשירים המחוברים אליה כמו ממיר או קונסולת משחק, שילוב משחקים בטלויזיה ללא צורך בקונסולה חיצונית ועוד.

בסמסונג מציינים כי סדרת טלויזיות ה-SUHD לשנת 2016 מציעה טכנולוגיה המשלבת את יכולותיה של חברת SmartThings, אותה רכשה בשנת 2014 בעבור 200 מיליון דולר. מדובר ביכולת המאפשרת לטלויזיות לשלוט במוצרי הבית החכם המחוברים, כאשר ניתן יהיה, למשל, לראות מי מצלצל בפעמון הדלת בבית, לכבות את האורות מרחוק באיזורים שונים וגם לנעול את הדלתות דרך מכשיר הטלויזיה.

המסכים החדשים יעשו דרכם לישראל במהשך השנה, אז גם ייחשפו מחיריהם בארץ עבור הציבור הרחב.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים