הוכרזה: Nikon D500 – מתחרה ראוייה ל-7D Mark II של קנון?

Nikon D500 Nikon D500

בנוסף למצלמת הדגל D5 החדשה, ניקון הכריזה גם על ה-D500 – המצלמה המובילה שלה בתחום מצלמות החיישן הקטן (DX, Crop sensor). מצלמת ה-Nikon D500 חולקת תכונות רבות עם המפלצת שעונה לשם D5: גם היא מציעה מערכת מיקוד בעלת 153 נקודות (99 מוצלבות), מעבד Expeed 5, מסך מגע בגודל 3.2 אינץ’ ויכולות צילום ב-4K. הרגישות המקסימלית שלה היא מחצית משל ה-D5, ועומדת על 1,640,000 ISO “בלבד”. קצב הצילום המקסימלי עומד על 10 תמונות לשנייה.

המצלמה מציעה גוף מוקשח המסוגל לעמוד בכמה מכות וחבטות. שלדת מגנזיום בחלקה העליון והאחורי של המצלמה יחד עם סיבי פחמן מלפנים יבטיחו שהמצלמה לא תתפרק גם בתנאי העבודה הקשים ביותר. המצלמה מציעה עמידות בפני מים, וצפויה לשרוד גם בגשם שוטף. החיישן גם הוא עמיד ומציע אורך חיים מוערך של כ-200,000 צילומים (למרות שניסיון העבר מלמד אותנו שזו ככל הנראה הערכה צנועה בלבד).

Nikon D500
Nikon D500

ה-D500 מסוגלת לצלם לא פחות מ-79 תמונות RAW ברצף לפני שזיכרון המטמון שלה מתמלא. את התמונות הללו היא מאחסנת באחד משני חריצי הכרטיסים שלה, אחד מסוג SD ואחד מסוג XQD. המצלמה מגיעה כמענה למצלמת ה-7D Mark II מבית Canon, שהפכה פופולרית למדי בקרב צלמי טבע וספורט בזכות מערכת מיקוד מתקדמת וקצב צילום רציף גבוה. המצלמה מציעה חיבור בלוטות’ חסכוני בחשמל לצורך שיתוף התמונות אל מכשירים ניידים, זאת בנוסף לחיבורי NFC ו-Wi-Fi.

המצלמה החדשה תוצע לרכישה החל מחודש מרץ בעבור 2,000 דולרים (גוף בלבד). ניתן יהיה לרכוש אותה גם בצירוף עדשת 16-80mm, אז מחיר הערכה יזנק ל-3,070 דולרים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים