הוכרז: Fitbit Blaze – שעון ספורט חכם עם חיי סוללה של 5 ימים

Fitbit Blaze Fitbit Blaze (צילום: גאדג’טי)

יצרנית אביזרי הספורט החכמים האמריקאית, פיטביט (Fitbit), מציגה את ה-Fitbit Blaze, שעון ספורט חכם המשלב מראה אלגנטי, יכולות ניטור פעילות גופנית מרשימות וחיי סוללה מופלאים – במחיר התחלתי של 199.95 דולר (800 שקלים לערך).

ה-Fitbit Blaze הינו השעון החכם השני אותו איי פעם ייצרה החברה, זאת לאחר שברקורד המרשים שלה נמצא אינספור צמידי ספורט חכמים. הוא מציע למשתמשיו מסך מגע צבעוני, זאת בהשוואה לשעון ה-Surge הראשון של פיטביט, שהגיע עם מסך מגע המציג תוכן בצבעים שחור ולבן בלבד.

כצפוי, מתמקד ה-Blaze, כמו גם יתר מוצרי החברה, בפעילותיו הספורטיביות של המשתמש – הוא מאפשר ניטור אחר הדופק באופן רציף ואוטומטי (במנוחה וכן במאמץ), מודד את צעדי המשתמש לכל אורך היום ומאפשר לעקוב אחר שינה והתקדמות המשתמש בפעילויות ספורט כגון ריצה, רכיבה על אופניים וכד’ באמצעות שימוש בשבב ה-GPS של הסמארטפון אליו מקושר.

Fitbit Blaze
Fitbit Blaze (צילום: גאדג’טי)

נוסף על כך, ישמש השעון גם כשלט עבור נגן המוזיקה וכן תומך בהצגת הודעות ה-SMS, השיחות והאירועים בלוח השנה אותם תקבלו, אך לא מאפשר, לפחות בשלב הנוכחי, תמיכה בהתראות של אפליקציות צד שלישי (וואטסאפ, פייסבוק, מסנג’ר ועוד). השעון עמיד בפני “השפרצות” מים, זיעה וגשם, אך פיטביט ממליצה שלא להיכנס עימו לבריכה או לים. אחת מנקודות החוזקה של השעון הינה חיי הסוללה שלו, שיאפשרו למשתמשים לעבור חמישה ימי שימוש מלאים לפני שידרשו לחברו למטען.

עוד מאפשר השעון להגדיר התראה שקטה, שתעיר את המשתמש בשעות הבוקר באמצעות רטט עדין לפרקי זמן שונים, שיאפשר להתחיל את היום בצורה מעט פחות רועשת. סנכרון השעון מתבצע מול אפליקציה שזמינה להורדה עבור מגוון מכשירי iOS, ווינדוס פון ואנדרואיד, כאשר מעקב אחר מסלולי הריצה או הרכיבה של המשתמש ניתנים לביצוע אך ורק כאשר קיים חיבור זה.

Fitbit App

מה שעשוי להפוך את הבלייז למתחרה של ממש כנגד שעוני ענקיות המובייל סמסונג, וואווי, אפל ועוד הינן אפשרויות הקוסמטיזציה שמשלבת פיטביט בשעון. מלבד גרסת הספורט הבסיסית לרצועת השעון, מציעה החברה למשתמשים אפשרות לרכוש רצועות עור או מתכת עבור תשלום נוסף של 99.95 ו-129.95 דולר, בהתאמה. כמו כן, מציעה החברה למכירה גם רצועות ספורט קלאסיות נוספות עבור מחיר של 29.95 דולר.

ה-Fitbit Blaze זמין לרכישה מוקדמת כבר כעת ויגיע למשתמשים החל מחודש מרץ הקרוב. לישראל עשוי המכשיר להגיע במהלך הרבעון השני של השני, לאחר השקתו בחו”ל.

האם תג מחיר של כ-800 שקלים (לפני מסים), אפשרויות קוסמטיזציה ויכולות ספורט מתקדמות יאפשרו לחברה להתחרות מול ענקיות המובייל? זאת יכריעו אך ורק המשתמשים, אך בשלב זה נראה כי יותר מכל מעידה על הרושם הראשוני מהשעון הנפילה החדה של מניית החברה בכ-30% בימים האחרונים ומאז הכריזה פיטביט על ה-Blaze.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים