סטרימר ProboX2 EX (צילום: גאדג'טי)

סטרימר ProboX2 EX (צילום: גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: +PROBOX2 EX – סטרימר אנדרואיד עם חומרה חזקה ומחיר משתלם

מכשירי מדיה מבוססי אנדרואיד קיימים כבר לא מעט שנים, אך בתקופה האחרונה נראה כי הם הפכו להיות יותר מסתם מכשירים המריצים את מערכת ההפעלה אנדרואיד. מכשירים אלו מגיעים ליכולות של מחשב אישי ומתחילים לטשטש את הגבולות בין הקטגוריות השונות. הסטרימר +PROBOX2 EX הוא דוגמה לאחד מהמכשירים הללו ובעקבות החומרה המתקדמת ומערכת ההפעלה אנדרואיד מצליח לתפקד כמדיה סנטר עצמתי וחכם. על היתרונות, החסרונות ושאר התבונות של +PROBOX2 EX נרחיב בסקירה הבאה.

מה בקופסה?

  • מכשיר +PROBOX2 EX
  • אנטנה חיצונית
  • כבל HDMI
  • כבל RCA
  • ספק כוח
  • כבל USB
  • שלט
  • חוברת הסברים

עיצוב ואיכות בניה

הסטרימר +PROBOX2 EX מגיע בעיצוב מוקפד ונעים מאוד לעין ומזכיר לא מעט מכשירים אחרים בשוק. מדובר בתיבה קטנה ושחורה שכוללת מספר חיבורים בשני פאותיה, ואנטנה שאחראית על קליטת האינטרנט האלחוטי. בצידו הימני תוכל למצוא קורא כרטיסי זיכרון, מחבר OTG ושני חיבורי USB 2.0 שאליהם ניתן לחבר עכבר, מקלדת, בקר משחק ועוד. בצידו האחורי חבויים החיבורים השונים ושם תוכלו למצוא: חיבור אופטי, כניסת HDMI 1.4, חיבור Ethernet, כניסת חשמל ולבסוף חיבור AV עבור טלוויזיות ישנות. בחלקו הקדמי מצוי כפתור ההפעלה והכיבוי ולצידו נורית חיווי קטנה.

סטרימר ProboX2 EX (צילום: גאדג'טי)

סטרימר ProboX2 EX (צילום: גאדג'טי)

בשורה התחתונה, +PROBOX2 EX הוא סטרימר שתרגישו מאוד בנוח לשם בקדמת המזנון בסלון או בשידה בחדר השינה. העיצוב האלגנטי והממדים הקטנים הופכים אותו לאביזר שיתכתב בצורה מעולה עם שאר האלמנטים בחדר ולא יורגש כעצם זר. לא רק במראה המכשיר מצליח להצטיין, אלא גם בחומרים ממנו הוא עשוי, וניכר כי מדובר במוצר בעל רמת גימור גבוהה ולא בכזה שיתפרק לאחר זמן קצר.

ממשק משתמש

ממשק המשתמש במכשירי מדיה סנטר מסוג זה הוא, במרבית המקרים, לב ליבו של המכשיר. במקרה זה, בדיוק כמו בעולם הסמארטפונים, היצרניות השונות מנסות להבדיל עצמן זו מזו באמצעות הממשק. אפשר לומר בלב שלם כי הממשק של +PROBOX2 EX קצת מכוער ולא נושא בשורה משמעותית. בגדול מדובר במספר ריבועים אפורים שמציגים את הקטגוריות/היישומים הנפוצים ביותר. מעבר הצידה יחשוף בפניכם, גם הפעם בתוך ריבועים אפורים, את כל האפליקציות שיש במכשיר.

מקור: Probox

ממשק המשתמש (מקור: Probox)

המעבר בין האפליקציות השונות והניווט בין הקטגוריות המגוונות נעשה בצורה קלה למדי וללא כל השתהות או מאבק עם הממשק. יתרה מכך, +PROBOX2 EX מציע אפשרויות התאמה אישית רבות וניתן לסדר את הממשק כולו בצורה שתתאים לכל משתמש באופן אישי. נזכיר כי מדובר במערכת ההפעלה אנדרואיד היושבת מאחורי הקלעים, כך שתמיד ניתן לחזור לממשק האנדרואיד הנקי ואף להוריד לאנצ'ר כזה או אחר.

בסופו של יום, המזל הגדול של +PROBOX2 EX הוא העובדה שמדובר בממשק מסביר פנים ורמת הפונקציונליות הגבוהה שלו תגרום לכם לשכוח את העיצוב הבעייתי. צריך לציין לטובה גם את הגיור המלא שנעשה לממשק הייחודי של ה-+PROBOX2 EX, מה שללא ספק יכול להיות מאוד משמעותי ללא מעט רוכשים פוטנציאלים.

למרבה ההפתעה, הגיע המכשיר באופן מובנה עם אפליקציה ייעודית שהפכה לאפליקציית חובה בכל מכשיר שכזה – אפליקציית קודי (Kodi). אפליקציית קודי מעניקה גישה למגוון עצום של סרטים וסדרות לצפייה ישירה וניתן למצוא בה גם מספר ערוצים רגילים לצפייה לינארית. ההפתעה האמיתית הגיעה כאשר גילינו שהאפליקציה מגיעה עם כמה מהתוספים המפורסמים והגדולים ביותר, מה שמייתר את הצורך לשבור את הראש בהוספתם – אידיאלי עבור אנשים מבוגרים או סתם טכנופובים.

חומרה וביצועים

גולת הכותרת של +PROBOX2 EX היא ללא ספק המפרט הטכני עמו הוא מגיע, מה שמוליד רמת ביצועים גבוהה מאוד. +PROBOX2 EX מגיע עם מעבד בעל שמונה ליבות מסוג Amlogic S812-H בעל תדר שעון של 2.0Ghz ובארכיטקטורת Cortex-A9. המעבד הגרפי הוא מסוג Mali-450 המגיע בתדר שעון של 600mhz ולבסוף זיכרון RAM בנפח 2GB.

המפרט החזק מאפשר לחברה להתגאות בכך שהמכשיר יכול לנגן סרטי 4K ללא בעיה ולהכתיר אותו כאידיאלי עבור צרכני מדיה. בפועל מצליחה החברה לעמוד בסטנדרטים הגבוהים שלהם ותוכן באיכות גבוהה אכן מתנגן ללא בעיות במכשיר. מעבר לכך, המכשיר תומך בניגון קבצי וידאו בתקן H.265 שהופך אט אט לסטנדרט. משחקים עתירי גרפיקה רצים ללא כל תקיעות וה-+PROBOX2 EX מצליח להתמודד בכבוד גם עם ריבוי משימות, אף הזיכרון הנמוך.

סטרימר ProboX2 EX (צילום: גאדג'טי)

סטרימר ProboX2 EX (צילום: גאדג'טי)

החומרה של +PROBOX2 EX מצטיינת לא רק בכוח העיבוד הרב שלה, אלא גם באפשרויות החיבור המתקדמות לאינטרנט. שמחנו לגלות כי המכשיר מגיע עם תמיכה בתקן ה-wifi האחרון, Wi-Fi 802.11ac, שהופך להיות תקן חובה בכל ראוטר מתקדם.

קליטת האינטרנט האלחוטי מתבצעת באמצעות אנטנה חיצונית שמצליחה לקלוט את האות גם אם הראוטר נמצא רחוק מהמכשיר עצמו. אם תרצו לחבר את ה-+PROBOX2 EX באופן חוטי לרשת, תשמחו לגלות כי הוא תומך בחיבור בכבל רשת רגיל ותומך בהעברת מידע במהירויות גבוהות.

שלט

שלט רחוק סטרימר ProboX2 EX (צילום: גאדג'טי)

שלט רחוק סטרימר ProboX2 EX (צילום: גאדג'טי)

+ROBOX2 EX מגיע בשתי תצורת שלט ובארץ בחרו למכור את המכשיר עם גרסת השלט הפחות מתקדמת. מדובר בשלט סטנדרטי למדי שלא כולל מספר רב של אפשרויות. השלט כולל מספר קיצורי דרך מועילים (דפדפן, מדיה, מוזיקה ולמגירת האפליקציות ) וכמובן גם את כפתורי האנדרואיד הבסיסיים המוכרים מכל סאמרטפון.

מעבר לכך, כולל השלט אפשרות לוויסות הווליום וגם כפתורי מספרים שלא כל כך הבנו מה מטרתם האמיתית. לצערנו, לא הצלחנו למצוא כפתורי משחק או מיקרופון לחיפוש קולי, מה שלא תרם להתרשמות הכללית שלנו מהשלט.

הדבר הנוסף שהיה חסר בשלט הוא היכולת להשתמש בו כעכבר בצורה נוחה, דבר שהפך להיות סטנדרט בלא מעט מהשלטים. בשלט הנוכחי של +PROBOX2 EX לחיצה על כפתור העכבר פשוט תגרום לו להופיע על המסך ואז המשתמש יצטרך לנווט באמצעות החצים ליעד הרצוי – מאוד לא נוח. בשלטים מתקדמים אחרים, השלט יכול להפוך למעיין פוינטר חכם, שתנועותיו במרחב הופכות לתנועת סמן העכבר במכשיר. אנחנו ממליצים לחבר, לאחת מכניסות ה-USB, עכבר אלחוטי פשוט וזול מה שישדרג את חווית השימוש באלפי מונים.

סיכום

סטרימר ProboX2 EX (צילום: גאדג'טי)

סטרימר ProboX2 EX (צילום: גאדג'טי)

+PROBOX2 EX הוא ללא ספק בין מכשירי המדיה מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד המובילים בתחומו. יש לו מפרט עוצמתי במיוחד ואפשרויות מתקדמות ומהירות בחיבור לאינטרנט .לצערנו, העיצוב הפנימי שלו, כלומר ממשק המשתמש, עדיין דרוש שיפור, אך הנוחות ותהליך הגיור המעולה מצליחים להעניק לו מספר נקודות בנושא זה.

עקב אכילס המשמעותי היחיד שהצלחנו למצוא הוא השלט הפשוט שעמו הוא מגיע, בתוספת של 99 שקל תקבלו את השלט המתקדם, אך גם זאת ניתן לפתור באמצעות חיבור עכבר רגיל.

הנקודה האחרונה אליה אני רוצה להתייחס בסקירה, ועמה לסכם אותה, הוא המחיר. מחירו של ה-+PROBOX2 EX בישראל עומד על 699 שקלים עבור הגרסה המגיעה עם השלט הפשוט, בעוד המחיר בחו"ל עומד על כ-118 דולר. לאחר ההמרה והוספת המיסים הדרושים אנחנו מגיעים להפרש של כ-150 שקלים בלבד. לכן, באופן חריג מן הכלל, אפשר לומר כי הרכישה של המכשיר בארץ היא עסקה מעולה עם תמורה גבוהה למדי.

האריזה ותכולתה
9
עיצוב ואיכות בניה
10
חומרה וביצועים
9
שלט
7
ממשק משתמש
8
סיכום
8.6
קנייה כדאית

מה אהבנו

עיצוב
חומרה
מחיר

מה לא

שלט
ממשק לא מעוצב

מחירים

699 שקלים
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות