רוכשים מחשב חדש? מיקרוסופט תכריח אתכם להשתמש בווינדוס 10

| יום ראשון, 17 בינואר 2016, 09:26 | חומרה, מחשבים

בשורות רעות לחובבי הגרסאות הותיקות של מערכת ההפעלה ווינדוס: ענקית התוכנה מיקרוסופט הודיעה בסוף השבוע כי על פי הסכם חדש שחתמה עם שותפותיה, יגיעו המעבדים החדשים של אינטל, קוואלקום ו-AMD עם תמיכה חלקית בלבד ב-Windows 7 ו-Windows 8. שתי מערכות ההפעלה הפופולאריות תמשכנה לקבל עדכוני אבטחה וחבילות תוכנה עד ינואר 2020 וינואר 2023 (בהתאמה), אולם רק במחשבים בעלי חומרה תואמת.

לפי ההודעה שפורסמה בבלוג החברה ביום שישי האחרון, מעבדי Kaby Lake של אינטל, סדרת 8996 של קוואלקום ו-Bristol Ridge של AMD יאפשרו את הפעלתה של Windows 10 ויגבילו את השימוש במערכות ישנות יותר, כלומר – לא יאפשרו את התקנתם של עדכוני אבטחה או של רכיבי תוכנה חדשים שתפיץ מיקרוסופט כחלק מחבילות השירות של מערכת ההפעלה. בהודעה נמסר בנוסף שכמה מדגמי Skylake החדשים יחסית של אינטל יוגבלו גם הם.

מהלך זה של מיקרוסופט יחסוך מיצרניות השבבים את העבודה הקשה שבפיתוח ובעדכון הדרייברים למערכות הישנות ובו בזמן יסייע לחברה עצמה בהפצתה של מערכת ההפעלה החדשה, שעל אף נתוני האימוץ הגבוהים שהיא רושמת, עדיין נמצאת הרחק מאחורי קודמותיה בהיבט התפלגות השימוש שמפרסמים מכוני המחקר מעת לעת.

המדיניות החדשה של החברה תחול, למרבה ההפתעה, גם על לקוחות עסקיים העושים שימוש בגרסאות ישנות יותר של ווינדוס, אך אלו יזכו להקלה מסוימת: מיקרוסופט תפיץ בקרוב רשימה של מערכות מבוססות Skylake, שתמשכנה להעניק עדכונים לגרסאות העסקיות של ווינדוס 7 ו-8 עד ה-17 ביולי 2017. לאחר תאריך זה, תחדל מיקרוסופט משליחת עדכונים ותפעיל לחצים נוספים להתקנתה של Windows 10.

מקורות
Microsoft
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות