מעל 3,500 צ'יטרים ב-CS:GO נתפסו בזכות תרגיל מבריק של גיימר אחד

| יום רביעי, 3 בפברואר 2016, 19:30 | משחקים

רמאים (צי'טרים) במשחקי רשת מהווים בעיה מהותית עבור חברות המשחקים ועבור גיימרים אחרים. מגוון אמצעי הגנה פותחו לאורך השנים כדי למנוע משחקנים לרמות באינטרנט, אולם התופעה עדיין בולטת ורחוקה מסיום. במשחק Counter Strike: Global Offensive (או CS:GO בקיצור) ישנם גם היום רמאים הנעזרים בתוכנות צד-שלישי, שאינן מאושרות על ידי מפתחת המשחק Valve, כדי לשדרג את יכולותיהם, לזייף פגיעות ונתונים ולהשיג יתרון לא-ספורטיבי על פני שחקנים אחרים.

שחקן אחד בשם AndroidL, החליט להיאבק בתופעה ולסלק כמה שיותר רמאים מהמשחק CS:GO. הגיימר הערמומי יצר מלכודת פשוטה אך מבריקה: הוא שחרר לרשת כלי-עזר לרמאים, שנראים כמו תוכנות צד-שלישי בהן משתמשים כדי לרמות במשחק, אולם הפעלתם גורמת לסילוק השחקנים מ-CS:GO. למעשה, "תוכנות הרמאות" של AndroidL תוכננו כך שיפעילו את מנגנוני ההגנה הבנויים במשחק ותגרום לענישה של המשתמש.

הכלי הממולכד מסגיר רמאים וקצת מתעלל בהם כערך מוסף

הכלי הממולכד מסגיר רמאים וקצת מתעלל בהם כערך מוסף

AndroidL שחרר כלי-עזר שנועדו למשוך רמאים ולהפיל אותם בפח. השניים הראשונים הפעילו את מנגנוני ההגנה במשחק לאחר זמן שהוגדר מראש וגרמו למשתמשים להיתפס. הכלי השלישי והמהותי ביותר הפעיל את מנגנוני ההגנה במשחק מיד עם הפעלתו, ובכך השחקן שניסה לרמות סומן מיידית על ידי שרתי המשחק. גורם מסגיר בתוכנות של AndroidL הוא שינוי מדדי החיים והתחמושת של השחקנים: נתונים אלה נשלטים על ידי השרת, וניסיון לשנות אותם על מחשב השחקן לא מביאים לשינוי במשחק עצמו, אולם גורמים לשרת המשחק להבין כי השחקן מנסה לרמות.

הכלים הממולכדים הורדו על ידי למעלה מ-5,000 רמאים וגרמו ליותר מ-3,500 מהם להיות מגורשים תמידית מהמשחק, כך נמסר על ידי AndroidL עצמו בדיון אותו פתח בקהילת Reddit. בדיון, AndroidL מתענג על תגובותיהם של רמאים שנפלו בפח, מציג צילומי מסך והוכחות לפועלו ומספק פרטים נוספים על המלכודות שתכנן. קהילת CS קיבלה את מאמציו בחיבוק, והרעיפה עליו שבחים.

מקורות
Reddit
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות