מסך 3D Touch ב-iPhone 6S

מסך 3D Touch ב-iPhone 6S

בד”כ זה הפוך: אפל תשלם 625 מיליון דולר לטרול פטנטים מקצועי

| יום חמישי, 4 בפברואר 2016, 16:52 | כלכלי

צוות שופטים פדרלי בבית משפט אמריקני הפיל אתמול פצצה על אפל. החברה תחויב לשלם סכום של 625 מיליון דולר לחברה אחרת בגין הפרת פטנטים שקשורים לשירותי השיחות שלה.

החברה התובעת הינה מה שקרוי ‘טרול פטנטים’, חברה שכל קיומה מסתכם בכך שהיא תובעת חברות אחרות בגין הפרת זכויות פטנטים (לפעמים טפשיים מאוד) שרכשה מאחרים. מי שתבעה את אפל היא VirnetX, טרולית פטנטים ידועה לשמצה בתעשייה זו.

הפטנטים המדוברים נוגעים לדרך שבה FaceTime ו-iMessage של אפל יוצרים קשר מאובטח בין מחשבים ברשת VPN. התובעת, שכנראה מחזיקה בכמה מהפטנטים על הטכנולוגיה, טוענת שאפל לא שילמה זכויות שימוש בעדם. ב-2010 היא זכתה לשים את ידה על 200 מיליון דולר ממיקרוסופט על הפרות של אותם פטנטי VPN.

באפל ניסו להימנע מהפרה מתמשכת

זהו הקרב האחרון אך לא היחיד בהתכתשויות בין הצדדים. תחילה זכתה VirnetX ב-2012 בסכום של 368 מיליון דולר אך בית משפט לערעורים ביטל את ההחלטה והתחיל משפט חדש שהסתיים היום בפיצוי כמעט כפול, מכיון שמאז הוסיפה VirnetX לתביעה עוד מכשירי אפל שהמשיכו להפר את קניינה הרוחני.

המהנדסים של אפל ניסו לבנות מחדש את פעולת המוצרים לאחר התביעה הראשונה לכן באפל היו מופתעים מפסק הדין: “מקרים מסוג זה מחזקים את הצורך הנואש לרפורמה בענף הפטנטים“, אמרו בהצהרה ומתכוונים לערער שוב. הצהרה די דומה למה שאומרים מומחים בעניין הקרב שמתחולל בין סמסונג לבין אפל.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות