מחקר: מהירות הגלישה ברשת LTE בישראל היא מהגבוהות ביותר בעולם

חברת OpenSignal, שהוקמה ב-2010, מבצעת שימוש ב-15 מיליון משתמשי קצה ברחבי העולם על מנת למפות ולדרג את רשתות הסלולר השונות ברחבי העולם, בהן הדור השני, הדור השלישי וכמובן הדור הרביעי. במחקר שפרסמה לאחרונה, בוחנת החברה את רשת הדור הרביעי LTE מסביב לגלובוס ומספקת לנו את רשימת המדינות בהן נקבל את מהירות הגלישה הגבוהה ביותר והכיסוי הרחב ביותר.

על פי מחקר זה, מדינת ישראל הקטנטנה ממוקמת במקום ה-4 בכל הנוגע למהירות הגלישה, כאשר מהירות ההורדה הממוצעת ברשת LTE עומדת על 28 מגה-בייט לשנייה. כך, הופכת מהירות הגלישה בישראל לבין הגבוהות ביותר בעולם, כשעוקפת בקלות את ארה”ב, שנחה לה במקום ה-55 ברשימה, עם מהירות ממוצעת של 10Mbps.

מהירויות גלישה במדינות העולם

ב-OpenSignal דאגו גם לסווג את המהירויות למפעילות הסלולר השונות, כאשר את מהירות ההורדה הגבוהה ביותר הצליחו לקבל משתמשי פרטנר (אורנג’), כשזו עמדה על 35 מגה-בייט לשנייה.  מיד אחרי פרטנר נמצא את סלקום עם מהירות מקסימלית של 24Mbps, פלאפון עם 22 מגה-בייט והוט מובייל עם מהירות הורדה נמוכה למדי של 6Mbps.

מהירויות גלישה בישראל ברבעון הרביעי של 2015 (נתונים: OpenSignal)

עם זאת, כשזה נוגע לכיסוי הרשת, מחווירה מדינת ישראל פנים בעודה ממוקמת במקום ה-12 מהסוף, עם כיסוי ממוצע של 52% משטח המדינה, כאשר מפעילת הסלולר בעלת הכיסוי הטוב ביותר היא דווקא הוט מובייל, עם כיסוי של 69% מפני המדינה. את המקום הראשון ברחבי העולם אוחזת דרום קוריאה, עם כיסוי ממוצע של 97%, כאשר מפעילת הסלולר LGT מציעה כיסוי של 99%.

את כל המידע למחקר זה שאבה OpenSignal מ-357,924 משתמשי סמארטפונים ברחבי העולם, שהורידו את אפליקציית החברה ושיתפו עימה נתונים אודות איכות הגלישה במשך שלושה חודשים רצופים, מה-1 באוקטובר ועד ל-31 בדצמבר 2015.

באיזו מהירות אתם גולשים? שתפו אותנו בתגובות במהירויות הגלישה שלכם ובחברות דרכן אתם גולשים.

השוואת מפרטים