Muzli

Muzli הישראלית תדאג לכל ההשראה שמעצבים צריכים

כל יוצר מכיר את ההרגשה בה לפעמים המוזה פשוט איננה מגיעה. בעיה זו מתגלה כקריטית במיוחד אם מדובר במעצבים שעושים זאת לפרנסתם. מעבר לכך, גם בתור מעצב מקצועי קשה להתעדכן בכל הנושאים החמים והטרנדים המקובלים, מה שמוליד לא מעט כאב ראש למעצב הממוצע. בדיוק לשם כך, פיתח סטארטאפ ישראלי בשם Muzli תוסף דפדפן שיעניק למעצב את כל ההשראה שהוא צריך ועל הדרך ידאג שיישאר מעודכן בכל מה שרלוונטי.

לאחר התקנת התוסף, Muzli יחליף את חלון הלשונית החדשה בדפדפן הכרום ויכנס לפעולה בכל פעם שטאב חדש ייפתח. בחלקו העליון של המסך החדש תוכלו למצוא שורת חיפוש שתפנה אתכם למנוע החיפוש של גוגל בכל שאלה. מתחת לשורת החיפוש יוצגו האייקונים של האתרים הכי נצפים על ידי המשתמש וזאת כדי להעניק לו גישה מהירה לכל השרותים היומיומיים שלו. החלק המעניין ביותר, וגולת הכותרת של Muzli, נמצא בדיוק מתחת לאותה קישורים נפוצים.

בחלק זה תוכלו לראות כרטיסיות שונות שמפנות לכתבות או פרויקטים מובילים בתחום העיצוב. כל קישור נבחר בקפידה על ידי הצוות של Muzli והתווסף לאוסף הקישורים מסיבה ברורה. ניתן למצוא קישורים לכתבות שמציגות טרנדים בתחום העיצוב במובייל, כלים שיוכלו לסייע למעצבים לשפר את עבודתם, דוגמאות לעיצובים מובילים ועוד.

כל הקישורים ניתנים, כמובן, לשיתוף בפייסבוק או בטוויטר וכמות השיתופים אף משפיעה על סדר הופעתם בגלריה הכללית. Muzli דואגת לשאוב את התכנים שלה מהמקורות הטובים והאיכותיים ביותר באינטרנט, כך שלצד הסינון הקפדני של התכנים ישנו סינון קפדני גם על המקורות שלהם.

Muzli משמש כמקור מעולה לצריכת מידע באופן שוטף – מעיין שירות RSS משודרג שכבר מכיל את כל האתרים הטובים. בצידו השמאלי של החלון, מרכז Muzli את כל המקורות שלו ומאפשר למשתמש לסנן את התצוגה רק לפי מקור אחד אותו הוא מעוניין לקרוא. בין המקורות ניתן למצוא אתרי עיצוב מובילים ולצידם גם אתרי טכנלוגיה מוכרים כדוגמת TechCrunch ו-The Next Web. חלק זה גם ניתן להתאמה אישית ולאחר כמה קליקים יכולתי גם להוסיף אתרי טכנולוגיה נפוצים אחרים לרשימת הקריאה.

משימוש של מספר שבועות ב-Muzli אני יכול לקבוע בבטחה כי גם עבור מי שאינו מעצב, התוסף שימושי מאוד ומסקרן. Muzli התגלה כדרך מעולה לפתח עין עיצובית וליצור הבנה עמוקה וטובה יותר של הטרנדים בעולם העיצוב – מידע שרלוונטי לכל עובד הייטק וחובב טכנולוגיה באשר הוא.

Muzli היה גם לא מעט פעמים המקום בו נחשפתי לפרויקטים מדהימים וחדשים שבדרך כלל לא הייתי מגיע אליהם מאחר והם לא מופיעים באתרים הסטנדרטים בהם אני גולש. כך או כך, Muzli מתפקד כמקור מידע חיוני ומגוון שמצליח לאסוף את כל הדברים המיוחדים בעולם העיצוב ולרכזם במקום אחד.

כפית גדושה של השראה

1200X628_812x542

מייסדי Muzli, אייל צורי ואוהד אביב

מוזלי, בגרסתו הנוכחית, הושק לפני ימים אחדים על ידי אייל צורי, מעצב UX/UI ואוהד אביב, מעצב בעברו ומנהל מוצר בשנים האחרונות. בשיחה שערכנו עם אייל צורי למדנו כי ללא כל רקע טכנולגי, הצליחו השניים להעמיד גרסה ראשונית ועובדת זמן קצר מאוד לאחר שהחליטו לצאת למסע המשותף. מה שהניע אותם לבצע צעד זה היה האהבה המשותפת שלהם לעיצוב והחיפוש המתמיד אחר השראה יומיומית, שלטענתם יכולה לשפר באופן משמעותי את יכולות העיצוב.

צורי מסביר כי על פי תפיסתו, תפקידו של Muzli הוא "להחליף את הטאב הדיפולטי והמשעמם של גוגל, במוזיאון של השראה. Muzli מיועד לכל מי שאוהב לראות דברים סופר מגניבים בתחום העיצוב והטק". צורי ממשיך עם מוטיב המוזיאון ומסביר כי: "את התערוכה במוזיאון אנחנו עוצרים מכל רחבי האינטרנט באופן ידני ויום יומי, בשילוב עם אגריגציה של תוכן מהאתרים הכי מעניינים ופופולרים לעיצוב ולטק".

Muzli הפך להיות שם דבר בעולם העיצוב והוא בעל השפעה רבה על התחום כולו – כל זאת באמצעות צמיחה אורגנית בלבד. בהמשך לכך, קהילת המעצבים העולמית חיבקה את Muzli בחום וכעת הוא דף הבית של מרבית בתי הסטודיו המובילים בעולם. נכון לכתיבת שורות אלו חצתה Muzli את רף 60 אלף המשתמשים ולאחרונה אף גייסה את המפתח הראשון שלה שנרתם לשיפור ושדרוג התוסף.

להורדת התוסף לדפדפן כרום – לחצו כאן

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות