Samsung Galaxy S6 Edge Plus (צילום: גאדג'טי)

Samsung Galaxy S6 Edge Plus (צילום: גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: Samsung Galaxy S6 Edge Plus – יותר מסתם מכשיר יפה

באוגוסט האחרון הכריזה סמסונג על מכשיר סמארטפון נוסף לסדרת ה-Edge, אותו הציגה לצד דגם ה-Galaxy Note 5. מכשיר הסמארטפון Galaxy S6 Edge Plus קיבל מאפיינים טכניים הדומים לאלו שהציע הנוט 5, אך את עיצובו שאב מאחיו הקטן, Galaxy S6 Edge, שהוצג במרץ 2015.

עם מסך ענק בגודל 5.7 אינץ' ושוליים הגולשים לשני הצדדים, הכתירה סמסונג את המכשיר כסמארטפון המיועד עבור צרכני מדיה כבדים. האם העיצוב והמסך הקמור בשני צדדיו של דגם ה-S6 Edge Plus באמת מהווים יתרון עבור צרכני המדיה, בדקנו.

מה בקופסה?

  • מכשיר סמארטפון Samsung Galaxy S6 Edge Plus
  • סיכה לפתיחת מגירת ה-nanoSIM
  • כבל נתונים microUSB ל-USB
  • שנאי 5V-2A לטעינה מהירה
  • אוזניות In-Ear
  • ניירת (הוראות שימוש, אחריות)

עיצוב ואיכות בניה

מכשיר הסמארטפון Galaxy S6 Edge Plus הינו גרסה מוגדלת של מכשיר הדגל שהוצג מוקדם יותר ב-2015, אך אין הדבר הופך את עיצובו למרשים פחות. סמסונג מצליחה להפיק את המירב משילוב הזכוכית והמתכת ודגם ה-Edge Plus ממשיך להיות אחד המכשירים היפים ביותר הקיימים כיום בשוק.

הזכוכית מכסה את שני צידי המכשיר כאשר בין חלקו הקדמי, הכולל מסך קמור הגולש לשני הצדדים, לחלקו האחורי, נמצאת מסגרת מתכת חלקלקה ונעימה למגע. בסמסונג דאגו לשים דגש על המסך עם דגם ה-Edge Plus והוא מכסה את מרבית חלקו הקדמי של המכשיר, בעוד בחלקו העליון והתחתון קיימים שוליים דקים למדי הכוללים בחלקו העליון מספר חיישנים, רמקול ואת מצלמת הסלפי, ובחלקו התחתון את כפתור הבית המשלב חיישן ביומטרי ושני כפתורים קפסטיביים.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus (צילום: גאדג'טי)

Samsung Galaxy S6 Edge Plus (צילום: גאדג'טי)

שני החסרונות המגיעים לצד העיצוב המרשים והנעים לעין מתבטאים בקושי באחיזת המכשיר ובטביעות האצבע שמושכת הזכוכית הממקומת משני צדדיו. בשל שילוב המסך הקמור, לא נשארה מסגרת עבה מספיק שתאפשר אחיזה נוחה במכשיר, ובשל היות מסגרת המתכת חלקלקה למדי, נדרשה אחיזה חזקה ויציבה בכל עת על מנת להימנע מלהפיל את המכשיר מהיד. שילוב הזכוכית בגב המכשיר מושך טביעות אצבע, מה שעשוי לקלקל מעט את החוויה.

כפתור ההפעלה נוח למדי לגישה בשל מיקומו קרוב לאמצע המכשיר על גבי המסגרת מצידו הימני, אולם כפתורי ויסות השמע, שמוקמו בצידו השמאלי, מעט גבוהים יותר ודורשים מאמץ קל על מנת להגיע אליהם. בשני המקרים מדובר בכפתורים העשויים מתכת ונוחים למדי ללחיצה.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus (צילום: גאדג'טי)

Samsung Galaxy S6 Edge Plus (צילום: גאדג'טי)

גב המכשיר עשוי, כאמור, זכוכית, והינו נקי למדי (פרט לטביעות האצבע). בחלקו העליון תמצאו את בליטת המצלמה הנגרמת כתוצאה מדקיקות המכשיר (7 מ"מ בלבד), ולצידה פלאש LED וחיישני הדופק ומד רווית החמצן. את מגירת ה-nanoSIM תמצאו בחלקו העליון של המכשיר, כאשר בחלקו התחתון ממוקם רמקול, מחבר ה-microUSB וחריץ להזנת כבל 3.5 מ"מ לאוזניות.

חומרה וביצועים

דגם ה-S6 Edge Plus, בדומה ל-Note 5, מגיע עם מעבד מתומן ליבות בעל מהירות שעון מירבית של 2.1GHz המשולב במערכת על שבב Exynos Octa 7420 מבית סמסונג. בצד זיכרון העבודה משלב מכשיר ה-Edge רכיב זיכרון הזהה גם הוא לזה של הנוט 5, ומתסכם ב-4GB RAM.

אין זה פלא לגלות כי המכשיר יודע להתמודד עם כל פעולה שנבקש ממנו לבצע בלי מאמץ רב, שהרי המעבד המשולב בו הוא אותו אחד שאת ביצועיו המרשימים זכינו לראות במכשירי דגל שונים מבית סמסונג במהלך 2015. גם בשילוב מסך ה-5.7 אינץ' הענק מצליח המעבד מתוצרת סמסונג לספק ביצועים מרשימים, ללא תקיעות או השהיות בזמן צפיה בוידאו באיכות גבוהה ובזמן ההנאה ממשחקים עתירי גרפיקה.

מסך ותצוגה

מסך ה-Super AMOLED המשולב בדגם ה-S6 Edge Plus ממשיך להיות אחד הטובים והמרשימים ביותר הקיימים כיום בשוק. בגודל 5.7 אינץ' ועם רזולוציית Quad HD גבוהה בפריסה של 1440×2560 פיקסלים ניתן להנות כמעט מכל פעילות הכוללת מסך, בין אם מדובר בקריאת כתבות בגאדג'טי, צפיה בסרטים או משחק.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus (צילום: גאדג'טי)

Samsung Galaxy S6 Edge Plus (צילום: גאדג'טי)

בזמן צפיה בסרטים במסך מלא על גבי המכשיר מהווה מסך ה-Edge כלי מרשים נוסף להצגת יכולותיה של סמסונג בתחום המסכים, אך פרט ליתרון המסך הקמור בעת הצגת התראות שיפריעו פחות בזמן משחק, למשל, לא מצאתי בו כל יתרון פרקטי משמעותי.

מסך ה-Edge מאפשר עוד מספר פונקציות נלוות, בהן האפשרות לגרור מאחד מצידי המסך (לבחירתכם אם מימין או משמאל) מסך קיצורי דרך לאנשי קשר או לאפליקציות נבחרות. הפונקציה נמצאה שימושית כאשר נבקש לבצע פעולה כלשהי בזמן שאנו נמצאים באפליקציות אחרות ורוצים לבצע מעבר מהיר לביצוע שיחה או קפיצה לאפליקציה אחרת במהירות.

מסך ה-Edge מאפשר הורדה מחנות ייעודית של "מסכי Edge" המציעים פונקציות שונות להצגת מידע, אולם אלו מאבדות מקסמן לאור מנגנון ההפעלה המסורבל הדורש מהמשתמש להעביר את האצבע הלוך ושוב על גבי שול המסך כדי להציג את אותם מסכים. אחזור ואשבח גם בדגם זה את יכולות התצוגה הלילית שהופכות את מסך ה-Edge לשעון שידה חביב אותו ניתן לשים ליד המיטה במהלך הלילה.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus (צילום: גאדג'טי)

Samsung Galaxy S6 Edge Plus (צילום: גאדג'טי)

מולטימדיה

הרמקול העצמתי שנוהגת סמסונג לשלב במכשיריה עדיין לא מספק אודיו סטריאופוני, אך בהחלט מספק צלילים איכותיים ובעוצמה החזקה דיה להישמע גם בסביבה רועשת. בשילוב עם מסך ה-Super AMOLED הענק ברזולוציה הגבוהה (Quad HD), הופך המכשיר בקלות לסמארטפון מולטימדיה המשתווה באיכותו ל-Galaxy Note 5, אותו הכתרתי בעבר ל"סמארטפון המולטימדיה האולטימטיבי".

נפח האחסון הבסיסי הקיים במכשיר זה עומד על 32GB, מהם פנויים 25GB לשימוש חופשי בעוד כ-7GB משמשים עבור "זיכרון המערכת". אציין כי מדובר במעט יותר נפח אחסון זמין מאשר הוצע בדגם ה-Note 5 אותו סקרתי בשנה שעברה, זה הציע 24.5GB פנויים לשימוש "בלבד". החיסרון במכשיר זה, כמו בדגמים האחרים שהציגה סמסונג במהלך 2015, הינו השמטתו של חריץ הרחבת הזיכרון.

האוזניות שמספקת סמסונג לצד המכשיר מציגות איכות טובה למדי ויספקו צלילים טובים בהרבה מאלו הבוקעים מרמקול המונו הקיים במכשיר.

מערכת הפעלה וממשק משתמש

Samsung Galaxy S6 Edge Plus (צילום: גאדג'טי)

Samsung Galaxy S6 Edge Plus (צילום: גאדג'טי)

מערכת ההפעלה המגיעה עם מכשיר ה-Galaxy S6 Edge Plus הינה אנדרואיד בגרסת Lollipop 5.1 ולצערי לא התקבל עדכון לגרסה העדכנית ביותר של אנדרואיד, מרשמלו 6.0, במכשיר עד תום ביצוע הסקירה. ממשק המשתמש בו עושה סמסונג שימוש הינו ה-TouchWiz, כאשר במכשיר זה, כמו במכשיריה האחרים בסדרה משנת 2015, הפחיתה החברה באופן משמעותי את כמות האפליקציות המותקנות באופן מובנה.

ממשק המשתמש של סמסונג ניחן בפונקציות רבות המקלות על השימוש השוטף במכשיריה. החל מהתראות המופיעות על גבי המסך ודרך תפריטים המציגים קיצורי דרך לפונקציות שונות במכשיר וכמובן את אלו שכולל מסך ה-Edge, מדובר בממשק המנסה ככל האפשר להתאים עצמו למשתמש.

מסך הנעילה מציג את כפתורי הגישה המהירה המוכרים למצלמה ולאפליקציית החייגן בטלפון, כאשר התראות מוצגות על גביו ומאפשרות גישה מהירה לאפליקציות מהן נשלחו. הקשה כפולה על מסך הבית תפתח בזריזות את אפליקציית המצלמה ותאפשר גישה מהירה לצילום רגעים חשובים במיוחד. עדיין מדובר באחת מאפשרויות הגישה המהירות ביותר שראיתי במכשירי סמארטפון לאפליקציית המצלמה המובנית.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus (צילום: גאדג'טי)

Samsung Galaxy S6 Edge Plus (צילום: גאדג'טי)

כפתור הבית משמש גם כחיישן ביומטרי לזיהוי טביעות אצבע ומהווה כלי אבטחה חשוב המלווה את מכשיריה של סמסונג מזה זמן מה. אף השיפור שנעשה לאורך הזמן בחיישנים הביומטריים במכשיריה של סמסונג, עדיין מדובר בכלי יעיל פחות מאחרים הקיימים בשוק, כזה הדורש במקרים רבים שינוי מיקום האצבע על מנת לקבל גישה למכשיר דרך זיהוי ביומטרי.

בעיה מהותית המלווה את ממשק ה-TouchWiz של סמסונג גם במכשיר זה הינה האיטיות המיוחסת להפעלה ראשונה של אפליקציות ולעתים גם למעבר ביניהן. לא פעם מצאתי עצמי ממתין לאפליקציה שתעלה, כאשר השיא נקבע בכחצי דקה שנדרשה לאפליקציית Google Analytics לעלות (אציין שזה קרה רק פעם אחת שלקח כל כך הרבה זמן ושהדבר בהחלט חריג ואינו משקף את השימוש השוטף במכשיר).

סוללה

הסוללה אותה שילבה סמסונג במכשיר ה-Galaxy S6 Edge Plus הינה בעלת קיבולת של 3,000mAh, הגדולה באופן משמעותי מזו ששולבה בדגם ה-Galaxy S6 Edge הסטנדרטי (2,600mAh).

חיי הסוללה של דגם ה-Edge Plus מצליחים לספק מרחב פעולה טוב ובמרבית הימים הספיקה הסוללה לשימוש ליום שלם ללא צורך בהטענה חוזרת במהלך היום.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus (צילום: גאדג'טי)

Samsung Galaxy S6 Edge Plus (צילום: גאדג'טי)

היתרון הגדול ביותר של הסוללה המשולבת ב-S6 Edge Plus הינו הטעינה המהירה, אשר תוך פחות מחצי שעה הביאה את הסוללה סביב 50%, מה שאיפשר שעות פעולה רבות במינימום זמן טעינה. טעינה מלאה לסוללה ארכה במרבית המקרים בין 85-95 דקות, וגם כאן מדובר בנתון מרשים.

מצלמה

Samsung Galaxy S6 Edge Plus (צילום: גאדג'טי)

Samsung Galaxy S6 Edge Plus (צילום: גאדג'טי)

אחרוג מעט ממנהגי ואציין לטובה את מצלמת ה-Galaxy S6 Edge Plus דרך השוואה מהירה למכשיר בו אני עושה את השימוש העיקרי שלי ביום יום (כשאיני סוקר מכשירים אחרים, כמובן), הוא ה-iPhone 6S. לאייפון מצלמת 12MP שמספקת תמונות טובות בהרבה מדורות האייפון הקודמים, אולם בכמה מובנים מצליחה מצלמת ה-Galaxy S6 Edge Plus להתעלות עליו.

דוגמה טובה לכך זיהיתי במהלך השבוע שעבר, אז הבטתי לשמיים וראיתי שקיעה מרהיבה שדרשה צילום. חיבתי היא בדרך כלל למצלמות שמציגות תמונה הקרובה ככל האפשר למציאות, אך במקרה זה נדרש מעט יותר לטעמי כדי להמחיש את היופי שבדבר. את השקיעה צילמתי עם ה-S6 Edge Plus וגם עם מכשיר האייפון 6S ואני מביא לפניכם את ההשוואה כאן (חשוב לציין שתמונת ה-Edge Plus גדולה יותר שכן היא מגיעה מחיישן 16MP).

המצלמה בדגם ה-S6 Edge Plus כוללת חיישן 16 מגה-פיקסל עם מייצב תמונה אופטי ומפתח צמצם f/1.9, אליו ציוותה סמסונג מבזק פלאש ואפשרות פוקוס מהיר.

התמונות שמפיקה מצלמת המכשיר הן בין הטובות שראיתי ומבצעות עבודה נהדרת בכל מצב תאורה שהוא. החיסרון מבחינתי הוא עדיין בהדגשה הגבוהה של הצבעים העזים (אדום למשל). הדבר לא נראה רע, אולם מרגיש מעט מזויף כאשר מסתכלים בתוצאה הסופית.

מקום נוסף בו הציגה מצלמת ה-Edge Plus יתרון גדול הוא בצילום באמצעות מבזק הפלאש. השימוש בפלאש בדרך כלל הורס יותר מאשר הוא מועיל, אך במצבי תאורה נמוכים קשה שלא לאמץ את השימוש בו. במקרה של חיישן המצלמה במכשיר זה מדובר בכלי חיוני למדי שיספק תמונות איכותיות גם במצבי תאורה נמוכים.

צילום עם פלאש וללא פלאש ב-Galaxy S6 Edge Plus

צילום עם פלאש וללא פלאש ב-Galaxy S6 Edge Plus

אפליקציית המצלמה ניתנת לפתיחה מהירה (מאוד מהירה!) על-ידי הקשה כפולה על כפתור הבית של המכשיר ותציע ממשק פשוט וברור לשימוש. ניתן לעבור במהירות בין מצבי צילום שונים ולהתחיל בצילום וידאו או בצילום תמונות סלפי (גם פנורמיות) דרך מצלמת 5 מגה-פיקסל איכותית למדי.

וידאו ניתן לצלם באיכות 4K, אולם אפשרות זו תתפוס נפח גדול יותר באחסון המכשיר ותשאיר מאחור את היכולת לשימוש במייצב התמונה, מה שעשוי לגרום למעט קפיצות בתוצאה הסופית. בסה"כ מדובר במסרטת וידאו שמציעה איכות גבוהה הן בצד התמונה והן בצד האודיו והרבה מעבר למה שרובנו צריכים ממצלמת וידאו הממוקמת בסמארטפון שלנו.

סיכום

Samsung Galaxy S6 Edge Plus (צילום: גאדג'טי)

Samsung Galaxy S6 Edge Plus (צילום: גאדג'טי)

פאבלט ה-Samsung Galaxy S6 Edge Plus כולל את כל המרכיבים הנכונים שיש לשלב כדי ליצור מכשיר סמארטפון נחשק. עם עיצוב מרשים, מסך ענק ברזולוציה גבוהה, רמקול חזק ואיכותי, מצלמה המספקת תמונות מצויינות וסוללה שמאפשרת לעבוד מבלי לחשוב תמיד על שקע הטעינה, כמעט שלא חסר בו דבר.

חסרונותיו של המכשיר מגיעים דווקא במקומות בהם מנסה סמסונג לספק ערך גדול יותר למשתמשיה. ממשק המשתמש נוח לשימוש, אך עדיין מקרטע במקרים רבים והעיצוב המרהיב של המכשיר הופך את השימוש בו למסורבל לשימוש ביום-יום. כל זאת, לצד המחיר הגבוה גורמים לי להמשיך ולהעדיף את דגם ה-Note 5, גם הוא נהנה ממרבית הפונקציות שמציע ה-S6 Edge Plus, פלוס עט סטיילוס לשימושים נוספים ובמחיר צנוע יותר.

האריזה ותכולתה
9
עיצוב ואיכות בניה
9
חומרה וביצועים
10
מסך ותצוגה
10
מערכת הפעלה
8
מולטימדיה
9
סוללה
10
מצלמה
9
סיכום
9
מכשיר מצוין במחיר מוגזם
מה אהבנו
מסך
סוללה
מצלמה
מה לא
לא נוח לאחיזה
ממשק משתמש נתקע
ללא הרחבת זיכרון
מחירים
יבואן רשמי: 4,199 שקלים
שוק פתוח: 3,500 שקלים
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות