Samsung Galaxy S6 Edge

Samsung Galaxy S6 Edge (צילום: גאדג'טי)

עדכון אנדרואיד 6.0 מרשמלו מגיע למכשירי סדרת ה-Galaxy S6 יחד עם מסכי Edge חדשים

עדכון מערכת ההפעלה אנדרואיד לגרסה 6.0 (שם קוד: מרשמלו) החל להגיע למכשירי סמארטפון תומכים בהדרגה החל מאוקטובר 2015. כעת, מכריזה סמסונג באופן רשמי כי שני מכשירי הדגל שלה שהושקו לפני שנה, הם ה-Galaxy S6 וה-Galaxy S6 Edge, יקבלו את עדכון מערכת ההפעלה בכל העולם.

בעוד העדכון יחל לעשות דרכו לבעלי מכשירי הדגל של סמסונג בסדרת הגלקסי S6 כבר היום, לישראל הוא צפוי להגיע רק לקראת סוף החודש הנוכחי ואולי אף בחודש הבא (מרץ).

חסכוני ובטוח יותר

העדכון לגרסה 6.0 של אנדרואיד יציג בפני משתמשיה של סמסונג מגוון תכונות חדשות שיעזרו להם באספקטים שונים בשימוש היום יומי. פונקציית ה-Doze ששילבה גוגל במערכת ההפעלה תעביר את המכשיר למצב שינה כאשר אינו נמצא בשימוש, דבר שיחסוך בסוללה במידה ושכחתם לחבר את המכשיר למטען במהלך הלילה.

פונקציה נוספת שתחסוך בחיי הסוללה הינה App Standby, אשר שמה בהמתנה יישומים בהם לא נעשה שימוש מזה זמן מה. פונקציה דומה כבר שילבה סמסונג בממשק ה-TouchWiz במכשיריה והיא נקראת "מיטוב יישומים".

Android Marshmallow Doze

אפשרויות נוספות שמציעה מערכת ההפעלה החדשה נוגעות לצד אבטחת המידע במכשיר. ניהול ההרשאות החדש יאפשר שליטה טובה יותר במתן הרשאות לאפליקציות שונות המותקנות על המכשיר וניתן יהיה לקבוע בכל עת איזו אפליקציה תקבל הרשאות לחלקים שונים במכשיר (מיקרופון, מצלמה, מיקום, אנשי קשר, אחסון ועוד) דרך תפריט ההגדרות.

מסך Edge גדול ואינפורמטיבי

לצד השקת העדכון לגרסה החדשה ביותר של מערכת ההפעלה אנדרואיד, חושפת סמסונג את הממשק החדש של מסך ה-Edge, אותו יקבלו משתמשי סדרת ה-Galaxy S6 Edge וכפי הנראה גם משתמשי ה-Galaxy S7 Edge, עליו תכריז החברה בשבוע הבא.

העדכון הגדול ביותר לתצוגת מסך ה-Edge הינו גודלו. אם עד כה ניתן היה לצפות במידע ממסך ה-Edge הנשלף במכשירי ה-Galaxy S6 Edge ברוחב של 260 פיקסלים, מעדכנת כעת סמסונג את הנתון ל-550 פיקסלים, ובכך מאפשרת לצפות בכמות מידע הגדולה באופן משמעותי.

מסכי ה-Edge ב-550 פיקסלים

מסכי ה-Edge ב-550 פיקסלים

את מסך קיצורי הדרך הנשלף מעדכנת כעת סמסונג לתמיכה במגוון רחב יותר של אפשרויות. פרט לשני המסכים שהיו קיימים עד כה ואיפשרו גישה מהירה לאנשי קשר ולאפליקציות נבחרות, ניתן יהיה להגדיר לאחר ביצוע העדכון למערכת ההפעלה אנדרואיד 6.0 עד 9 מסכים של קיצורי דרך למידע או אפליקציות.

גם במקרה זה, השימוש בתצוגה רחבה של 550 פיקסלים תתרום להצגת מידע עשיר יותר, כך שבמקום 5 אפליקציות אותן ניתן היה להזין בקיצורי הדרך של מסך ה-Edge עד כה, כעת ניתן יהיה להזין עד 10 אפליקציות שונות בכל תצוגת מסך Edge.

מסכי ה-Edge החדשים של ה-Galaxy S6 Edge ב-550 פיקסלים

מסכי ה-Edge החדשים של ה-Galaxy S6 Edge ב-550 פיקסלים

קיצורי דרך מהירים לביצוע משימות חוזרות כמו הזנת פגישה בלוח השנה תתאפשר גם היא במסך ה-Edge החדש וסמסונג מוסיפה לו גם ארגז כלים הכולל סרגל, מצפן ופנס.

התאמה אישית למגירה הנשלפת של מסך ה-Edge, דרכה ניתן להפעיל את המסך הייחודי על-ידי גרירה מאחד מצידי המסך, תתאפשר גם היא לאחר העדכון החדש. סמסונג תאפשר להגדיר לא רק באיזה צד תמוקם המגירה הנשלפת, אלא גם באיזה גודל ובאיזה מיקום על גבי המסך, דבר שיעזור במכשירים בעלי מסך גדול כמו ה-Galaxy S6 Edge Plus וה-Galaxy S7 Edge.

התאמה אישית של מסך ה-Edge בעדכון אנדרואיד 6.0

התאמה אישית של מסך ה-Edge בעדכון אנדרואיד 6.0

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות