דדפול (צילום: גאדג'טי)

דדפול (צילום: גאדג'טי)

"דדפול" שובר שיאי מכירות בסוף השבוע הראשון ליציאתו

מאז היציאה של "דדפול" בסוף השבוע האחרון, לא מפסיקה הנהירה של הצופים אל אולמות הקולנוע לצפות בשכיר-החרב החצוף. בתום סוף השבוע נרשמו הכנסות של כ-135 מיליון דולר, סכום חסר תקדים לחלוטין לסרט שמדורג ל"מבוגרים בלבד" (דירוג R).

לשם ההשוואה, הסרט האחרון בדירוג R שהחזיק בשיא היה "מטריקס Reloaded" מ-2003, שהכניס 91.8 מיליון דולר באותו פרק זמן. בהשוואה לסרטי קומיקס אחרים למבוגרים, "300" הכניס 70.9 מיליון בסוף השבוע הראשון, ו"ווטצ'מן" הכניס רק 55.2, מה שמסביר למה אולפנים חששו עד עכשיו להפיק סרטי גיבורי על בדירוג R.

אפילו ביחס לסרטי גיבורי על לכל המשפחה הביצועים של דדפול מרשימים מאד. 135 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שמים אותו במקום השביעי, מיד אחרי "סופרמן 3".

שונה וייחודי

אפשר להצביע על כמה סיבות להצלחה הגדולה של הסרט. ראשית, קמפיין השיווק של "דדפול" היה לא פחות ממבריק. בדומה לגיבור עצמו, השיווק יצר חיבור עם הקהל של הסרט, ועם מגוון רחב של קהלים, למעשה. אף על פי שהוא איבד את רוב קהל הילדים בגלל הדירוג שלו, הוא הצליח לפנות למבוגרים בצורה מאד אפקטיבית.

שנית, זהו סרט מאד מרענן על רקע סרטי גיבורי על אחרים. משנה לשנה אנו רואים יותר ויותר סרטי גיבורי על, וכולם עובדים לפי נוסחה דומה. חלקם מצחיקים יותר, חלקם פחות, חלקם דרמטים יותר, חלקם פחות, אך כולם פועלים באופן ברור בתוך חוקי ז'אנר מסוימים. דדפול הצליח להציג את הנוסחה מזווית אחרת לחלוטין, לצחוק עליה אבל גם להשאר חלק ממנה, מה שמשך קהל מאד גדול של צופים שמצד אחד מתחילים להתעייף מסרטי גיבורי על, ומצד שני עדיין אוהבים אותם.

לראיין ריינולדס, כוכב הסרט, זה הישג משמעותי. כמי שהיה בעבר אחד מהכוכבים העולים של הוליווד, מספר סרטים לא מוצלחים העלימו אותו מהתודעה הציבורית, והצלחה כזאת יכולה בקלות להחזיר אותו לאור הזרקורים בשנים הבאות.

אלה רק תוצאות סוף השבוע הראשון, ויתכן שההתלהבות מהסרט עוד תדעך, אבל את התקציב הקטן יחסית של 58 מיליון דולר ההכנסות כיסו כבר יותר מפעמיים, וצפויות לכסות עוד מספר פעמים בשבועות הקרובים. מה שבטוח, ל"דדפול 2" אולפני פוקס המאה ה-20 יתייחסו הרבה יותר ברצינות.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות