מעבר עמודים בספר דיגיטלי מעולם לא היה מציאותי יותר (מקור: Youtube)

סמסונג, מאחורייך: הכירו את ReFlex – אב-טיפוס לסמארטפון הגמיש לו חיכינו

האם הסמארטפון הגמיש הראשון איי פעם יוכרז בקרוב ולא מתוצרת סמסונג? במהלך השנים האחרונות רצו ברשת אינספור דיווחים ושמועות הנוגעים כולם לסמארטפון גמיש עליו עובדת הענקית הדרום קוריאנית, אם כי עד עתה לא זכינו לשמוע דבר רשמי בנושא פרט להצהרת כוונות.

כעת, מקדים את סמסונג צוות מעבדת Humen Media Lab מאוניברסיטת קווינס (Queen's University), שחושף את ReFlex, אב-טיפוס פעיל לסמארטפון גמיש בעל יכולות שטרם נראו בעולם המובייל.

את ה-ReFlex הרכיב צוות המעבדה באמצעות צג OLED גמיש ברזולוציית 720P ובגודל 6 אינץ' מבית LG, שחובר למספר חיישנים ייחודיים, מנגנון פידבק וכמובן מיקרו-מעבד קטנטן. את אלו מניעה מערכת הפעלה המוכרת לכולנו, אנדרואיד 4.4 KitKat, כאשר על גביה מותקנים דרייברים ייעודים שפיתח צוות האוניברסיטה.

Samsung Foldable Smartphone 2016

קונספט הסמארטפון המתקפל של סמסונג לוקח את המושג סמארטפון גמיש צעד אחד קדימה

כפי שניתן לראות בהדגמה החיה שמצורפת בהמשך, מאפשר אב הטיפוס של מכשיר ה-ReFlex לבצע שימוש בגמישותו כאמצעי קלט. כך, ניתן להעביר עמודים בספר דיגיטלי באמצעות כיפוף המכשיר לכיוונים שונים – כיפוף כלפי המשתמש יעביר את הדפים קדימה, בעוד כיפוף נגד כיוון המשתמש ידפדף את עמודי הספר חזרה לאחור.

כמו כן, מהירות המעבר בין העמודים בספר נקבעת בהתאם לכיפוף המכשיר – ככל שיהיה הכיפוף גדול יותר, כך יתגבר קצב העברת העמודים. בתגובה לכיפוף המכשיר יופעל באופן מיידי מנגנון הפידבק, שיאפשר למשתמש קבלת פידבק פיזי וקולי בהתאם לקלט המתקבל מכיפוף המכשיר, זאת על מנת ליצור תחושה קרובה למציאות.

מלבד דפדוף בספר, מוצגת בסרטון גם האופציה לבצע שימוש בגמישות המכשיר כאמצעי קלט במשחק Angry Birds, ובהמשך הפיתוח אנו מעריכים כי יוצגו אפשרויות מימוש נוספות. אף האופטימיות הרבה שהפיח בנו פיתוח ה-ReFlex בנושא, נראה כי הוא יחל להגיע לצרכנים באופן מסחרי רק בעוד כ-5 שנים, זאת על פי תוצאות צוות הפיתוח שלו.

עד אז ככל הנראה שכבר נספיק לראות סמארטפונים גמישים באופן מלא מבית יצרניות אחרות, בראשן סמסונג ו-LG, שכבר הצהירו בעבר על עבודתן בתחום.

מקורות
Engadget
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות