-פרסומת-

גאדג’טי מסקר : לוח-אם MSI P67A-GD80

| יום ראשון, 20 במרץ 2011, 16:11 | גאדג'טי מסקר, חומרה, מחשבים

אחרי המון ביקורות על לוחות אם וגם לאחרונה ביקורות על לוחות 1155 הגיע הזמן לבחון לוח-אם אמיתי. מה הכוונה אמיתי אתם שואלים?! לפחות מבחינתי אלו לוחות ה- HIGH END הלוא הם הלוחות לשכבות הגבוהות – בעיקר גיימרים ואנשים שיש להם הרבה כסף ולא יודעים על מה לבזבז אותו. אז כן לפעמים שווה לבזבז את הכסף רק שהפעם אתם מבזבזים את הכסף על משהו טוב באמת – MSI P67A-GD80 הלוח שיגרום לכם להזיל ריר!

“לוח אבא”

נכון הכותרת מבלבלת? איך זה יכול להיות שאני רושם “לוח אבא” ולא “לוח-אם”? מסתבר שאמרתי אבא, אבא יותר מדי פעמים כשכתבתי את הסיקור הזה. הלוח שאותו אני מסקר היום הוא בעצם הלוח הכי טוב שנפל אצלי עד כה. וגם המחיר לא גבוה בכלל. אבל לפני שנותנים תג מחיר ומצהירים כ”כ הרבה הצהרות בא נבדוק במה מדובר.

הקופסא הכבדה של הלוח מרמזת על הבאות אבל ברמזים קטנים ונעימים. קודם כל כדי לפתות אותך (כן, כן אתה שיושב בכורסא) חברת MSI למדה טריק שיווקי חביב מחברות אביזרי הגיימרים והוסיפה אלמנט ללוח. היא נותנת לכל אדם להסתכל על הלוח בתמונה גדולה ויפה עם הסברים והכול באמצעות פתיחת חלקה העליון של הקופסא, ללא צורך של פתיחת הקופסא עצמה ממש. הרעיון ממש מדהים כי בסה”כ יש הרבה אנשים שיכולים לשבת בחנות מחשבים ולמעשה לא להבין למה לעזאזל אני צריך לוח-אם שכזה?! פה MSI פתרה לנו את הבעיה. היא ציינה כ”כ הרבה עובדות ורעיונות על הלוח בפתיחת קופסא הכי פשוטה שיש בלי לפגוע בערך המוצר. הרעיון הנ”ל מקנה להם כבר נקודת זכות ראשונה בסיקור.

נעבור לצרור (באנדל בלעז):

 1. דיסק התקנה
 2. כבלי SATA3.0
 3. כבלי SATA2.0
 4. 2 חריצי הרחבה נוספים ל- USB3.0
 5. חוברת הוראות בסיסית
 6. חוברת הסברים על הלוח
 7. חוברת איך לעשות OverClock ללוח
 8. חוברת הסברים הוראות יותר פרטנית
 9. 5 מחברים אשר מגביהים את חיבורי הלוח למארז וכו’ (פותר המון בעיות לבעלי ידיים רחבות)
 10. 5 כבלים לבדיקת מתחים (יתרון ענק לאנשים מטורפים שרוצים לקרוע את הלוח!)
 11. 2 כבלים SATA-MOLEX
 12. גשר CF/SLI
 13. חוברת הסברים על התוכנות המצורפות
 14. פאנל אחורי (כמובן איך כמעט שכחתי?!)

בקיצור צרור ענק ללוח-אם שבד”כ מספקים לא רגיל לקבל כזה צרור גדול ורציני. אם כך מה שנותר לנו לתת נקודת זכות שנייה.

נעבור למפרט הטכני של הלוח בצורה פרטנית כדי להסביר לכם למה הוא קיבל את הנקודה השלישית.

על תמיכת המעבדים אין מה לציין. הלוח תומך בסוקט החדש – LGA1155 – חווית משתמש רצינית מצפה לרוכש לוח זה כי הוא מותאם למעבד בצורה פנטסטית. צ’יפסט 67A בגרסא מתוקנת B3 ללא בעיות ה- SATA המפורסמות וכו’. מאפשר לנו תמיכה ב SLI ו CF וכמובן תמיכה ב SATA3.0 ו USB3.0. תמיכת זכרונות עד 1333MHZ אופציה ל- 1600 עד 2133 במקרה ועשיתם OC. הקפיצות הם כמובן כפולות של 2 כלומר 1 ג’יגה, 2 ג’יגה, 4 ג’יגה. כל זה מתרכז ב-4 חריצים המאפשרים תמיכה מקסימאלית של 32 ג’יגה.

 • 3 חריצי PCI-E עם מסילת 16X עם תמיכה מלאה גם במערך CrossFire וגם במערך SLI
 • 2 חריצי PCI-E 1.0
 • 2 חריצי PCI רגילים (ועוד לחשוב שאמרו שהם ייעלמו מהעולם)
 • 2 חריצי SATA3.0 המאפשר מערך RAID 0/1/5/10
 • 4 חריצי SATA2.0
 • 2 חריצים eSata הנמצאים בפאנל האחורי של הלוח – מאפשרים מערך RAID 0/1
 • 10 חריצי USB3.0 (מספר עצום לכל הדעות!)
 • כרטיס קול מובנה 8 ערוצים (סטאנדרטי)
 • כרטיס רשת סטאנרדטי
 • חריץ IEEE1394 עם אופציה ל-2 חריצים כאשר אחד קיים כבר בפאנל האחורי ועוד אחד מאפשר חיבור באמצעות הלוח (בעיקר לבעלי מארזים)
 • 4 חיבורי מאווררים על הלוח עצמו
 • יציאה אופטית
 • חיבור עכבר/מקלדת – גאדג’ט נחמד שנכנס לאחרונה די חזק לשוק
 • BIOS – PLUG AND PLAY – או בקיצור BIOS שנראה כמו משחק ולא כמו ה- BIOS הישן והכחול
 • גודל 30.5X24.4 ס”מ – אכן לוח גדול
 • קירור האטפיפ על הגשר הדרומי – פשוט מקרר
 • קירור על הגשר הצפוני

תודו שמגיע ללוח נקודת זכות שלישית! אגב אם לא שמתם לב – בלוח הנ”ל אין חיבור IDE – מסמל על סוף ה- IDE כנראה. להזכירכם בלוח הקודם שסיקרתי עוד היה חיבור אחד.

התקנה וביצועים

התקנת הלוח והביצועים הם חלק בלתי נפרד מסיקור את זה כולם כבר יודעים. למזלי ההתקנה הלכה חלק. קודם כל הלוח אומנם גדול מאוד אבל נכנס היטב לתוך ה- CoolerMaster 690 שלי. נכון כולכם בטח מרימים גבה ואומרים זה בטח ממש צפוף ואכן די צפוף. למזלי הקושי בלחבר את המארז ללוח לא היה קיים בגלל המחברים המיוחדים שהחברה ייצרה כדי להגביהה ב-2 ס”מ את המחברי לוח-מארז ובכך ההתקנה עברה חלק. בנוסף סידור החוטים נעשה די פשוט מאחר וחוטי ה – SATA3.0 באים כבר בצורה יותר מסוככת וקלה לסידור מה שמאפשר לנו לשחק היטב עם הסידור חוטים.

קירור הלוח נותן את אותותיו ומוריד את חום הלוח הממוצע שהייתי רגיל אליו מ- 30 מעלות ל- 24 מעלות וזה נקודת זכות רביעית שאני חייב לתת ל- MSI.

לאחר התקנת הלוח ניסיתי להרכיב מפרט זהה לחלוטין למפרט שאיתו חברת MSI בדקו את הלוח. חשוב לי להזכיר שחברת MSI היא החברה היחידה שבודקת את הלוחות אחד-אחד לפני שהם יוצאים מהמפעל ובכך פתרה את הבעיות של הלוחות הקודמים לפני שקיבלו שדרוג ללוחות ה- B3 המתוקנים מהבאג המעצבן של ביצועי ה- SATA. או בקיצור תענוג!

המפרט כלל:
Core i7 2600K
Kingston KHX2000C9AD3T1K3 / 6GB x2
CoolerMaster 690
Enermax Infiniti 720W
Sapphire HD6950 2GB GDDR5
Samsung HD502HJ
Tuniq Tower 120

לאלו ששואלים איך הרכבתי את ה TUNIQ זה פשוט מאוד, לקחתי מקירור אחר את הפאנלים והם התאימו. למה לא השתמשתי בקירור אחר? פשוט הקירור הנוסף שיש לי בבית נדפק.

בכל אופן התוצאות היו חביבות ביותר. קיבלתי ב- 3Dmark06: 24471 נק’ כאשר למעבד קיבלתי: 6115 נק’. ב Vantage קיבלתי תוצאות מוזרות ואני מניח בגלל שהתוכנה שלי היא רק דמו ולכן לא נתתי אפילו דגש על הנושא. בבאנצ’ים שעשיתי על משחקים גיליתי שיפור משמעותי מה GD55 גם הוא של MSI בערך ב- 5 אחוז בביצועים דבר שראוי להערצה – אם לוח מצליח לתת ביצועים גבוהים למרות שהוא לא אחד החלקים הדומיננטים. אגב אם מישהו יסתכל בחוברת בדיקות ש-MSI ביצעה הם השתמשו במעבד שונה 2500K וקיבלו תוצאות לא רעות כלל.

בכל אופן אם להגיע למסקנה אחת אפשר להגיד שאכן מדובר במערכת טובה, חזקה ויציבה כאשר את ה-OC ביצעתי באמצעות הכפתור שעל גבי הלוח ובאמת הרגשתי הבדל מרשים. אגב אם אתם באמת מעוניינים לעשות OC עצמאי מעבדי ה-K יעשו עבודה טובה באמצעות ה-BIOS החדש הקיים על הלוחות שנראה בעצם כמו ווינדוס רק יותר “מגניב”.

סיכום

חברת MSI נותנת את המקסימום בלוחות-אם שלה. לא פעם ולא פעמיים אמרתי פשוט “אבא, אבא – איזה לוח” כי באמת הוא נותן את התמורה המלאה. המחיר לא אמור לעבור את ה – 1500 ₪ אפילו שמדובר בלוח HIGH-END מהטובים ביותר לסדרה ולכן ההמלצה שלי לכו על הלוח במקרה ואתם גיימרים רציניים או סתם חובבי מפלצות – הלוח הזה מוקדש לכם!
זוכה פרס: “בחירת העורך” ו- “חומרת החודש” (הסיקור נכתב בסוף פברואר והפרס החודש מוקדש לפברואר)

חדש! מעתה ניתן לקבל עדכונים על כתבות בנושאים שמעניינים אתכם דרך פייסבוק מסנג'ר. נסו בעצמכם:
קריאה נוספת
תגובות לכתבה
 • שגיא

  הייתי מציע לכם פשוט להפסיק עם הביקורות הכל כך חובבניות שלכם על חומרה, כי מי שיצא לא לקרוא ביקורת נורמלית בסגנון של hwzone ואחר קורא את מה שקראתי יקבל תחושה כל כך חובבנית שפוט יפסיק לקרוא את הסקירות הרגילות של הגדג’טים שאתם עושים, שאגב מצוינות.

  מה שמופיע בפוסט הזה זה לא סקירה, זה להעתיק את המפרט של הלוח אם לבלוג….פשוט בדיחה

  • אם היית קורא מהביקורת הראשונה שלי היית מבין שהמטרה שלי ממש אבל ממש לא פונה לשוק ה- POWER USERS אלא לשוק של האנשים הלא מבינים. אם הייתי רוצה לבדוק כבלים, ערכי מתח ועוד הייתי כותב ב- HWZONE אבל מאחר והמטרה שלנו לא להתחרות ב-HWZONE כאתר חומרה אלא כאתר שמייצג גאדג’טים ודברים מעניינים בלבד לאנשים שלא בקיאים. מי שרוצה לעומק מוזמן לפנות ל HWZONE ולמומחים ביותר IOPANEL.

 • שגיא

  חחח ועוד משהוא משעשע…בחירת העורך נותנים על מוצר זוכה מתוך סקירה של מוצרים רבים. לסקור מוצר אחד ולקרוא לו זוכה זה כמו לעשות תחרות ריצה נגד עצמך ובסופה לתת לעצמך מדליית זהב על הניצחון של המקום הראשון

  • אני מניח שלא קראת את שאר הסיקורים 🙂 ופה בעצם סגרנו איתך את הנושא. אבל תודה על הביקורת הבונה.

 • עוד סיקור איכותי !
  נשמע אחלה לוח ..
  יש לך אחלה של ציוד בבית ><
  חח כל פעם אתה קונה עוד משהו … מה אתה עושה עם הישנים?? …
  אה ופספסת את פבואר באיזה שלושה שבועות..

  דרך אגב – מזל טוב 🙂

  • אני לא פספסתי, העורך שלנו פספס קצת.. יותר מדי עבודה ב”ה! קרידיט לעורך האדיר יאיר מור. אני שמח מאוד שיש אנשים שמבינים למה הסיקורים שלנו מיועדים.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  לצערי לא נהנתי מהסיקור. נהנתי משאר הסיקורים של גאדג’טי על פלאפונים. (בזכות הסקירה על האייפון 4 והגלקסי אס בחרתי שלקנות את הגלקסי אס ואני מאוד מרוצה). נסיתם להכניס משהו שהוא אמר לוח אבא כי הוא אמר אבא איזה לוח למרות שבכלל אופייני להגיד אמא איזה לוח…
  שפה נמוכה העתקת מפרטים ורשימת ציונים של ביצועים ולהגיד שזאת סקירה. אבל מה שכן בסיקור באמת הראיתם שהלוח הזה הוא לוח טוב מאוד וששווה לקנות אותו.

  • אני לא חושב באותה תגובה אפשר להגיד הסקירה היא רשימה של ציונים וביצועים ואחרי זה להגיד שהראנו שהלוח באמת טוב מאוד ושווה רכישה, זה לא מסתדר. זה אפילו סוג של פרדוקס. אני חושב שאנשים צריכים להבין שאנחנו אתר שלא בא להתחרות עם אתרי חומרה וזה מה שציינתי כבר בהתחלה כשהתחלתי לסקר כאן. המטרה שלנו לתת לאנשים שלא מבינים בחומרה איזה סוג של מבט וידע על הנעשה בתחום החומרה.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  פעם אחד וידיאו בבקשה יותר קל לנו הקוראים לקרוא את הכתבה אהוד צדוק בזמנו היה עושה את רוב הכתבות שלו בוידיאו והיה יותר קל אז בבקשה עמיאל לוזן תעשה עם אפשר עוד פעם את הכתבה בוידיאו

  • אני ממש רוצה, ניסיתי שוב ושוב אבל אין לי מצלמה מספיק איכותית. אני שוקל רכישה של מצלמה ואולי בע”ה בחצי השני של השנה כבר יהיו סיקורי וידאו!

 • דנידין

  MSI ירדה מגדולה כבר מזמן, הם מנסים להתחרות בסדרה של ASUS R.O.G או GIGABYTE G1
  וכמובן שאין בכלל מה לחשוב מול החברות הנ”ל.

  • אני לא מסכים. ASUS נכשלה בתחרות שלה מול חברה פשוטה כמו SAPPHIRE שחזרה לעולם הלוחות אם כאשר הם יצרו לוח RAMPAGE ו SAPPHIRE הביאו BLACK EDITION. ככה ש MSI יכולים רק להנות מכך שהם טוחנים את השוק בחזרה. כמו כן אני מציע שתסתכל בכתבה הקודמת שהעלתי על MSI על הלוחות החדשים ותבין כמה חדשנות יש להם. אגב לידע כללי אני חובב של חברת abit ז”ל. ומאז נותרתי עם GIGABYTE ו DFI. לאחרונה MSI פשוט גרמו לי להיות מרוצה!

 • לוח אם מצויין. העובדה שהוא מאפשר גם התקנה של מערך RAID מסוגים שונים היא שימושית בהחלט למשתמשים מסחריים או משתמשים כבדים.

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות