שמועה: Android N תיפרד ממגירת היישומים

אף על פי שהשקתה צפוייה להתרחש רק בסוף השנה, שמועות אודות Android N 7.0 ממשיכות לצוץ ברחבי השרת. השמועה האחרונה טוענת כי גרסתה החדשה של המערכת הפופולרית תזנח את מגירת היישומים לטובת מסך בית מאוחד, בדומה לאופן פעולתה של מערכת ה-iOS מבית אפל.

מגירת היישומים ב-Android Marshmallow

מגירת היישומים ב-Android Marshmallow

מאז ומעולם, אחד המאפיינים הבולטים ביותר של אנדרואיד הוא מגירת האפליקציות. כבר בגרסאות הראשונות מערכת ההפעלה הניידת של גוגל הציעה מגירת יישומים, המאפשרת גישה מהירה לכלל היישומונים המותקנים. מסכי הבית נשמרו עבור ווידג’טים ואפליקציות מועדפות וניתן היה “לטאטא מתחת לשטיח” את כל האפליקציות שאינן נמצאות בשימוש תדיר.

בגרסת ה-Android האחרונה (Android Marshmallow) גוגל עשתה למגירת האפליקציות “מתיחת פנים”, שינתה את סדר הגלילה מאופקי לאנכי וביטלה את העימוד. תגובת המשתמשים הייתה שלילית ברובה, וכעת נדמה כי גוגל תזנח את היכולת האהובה לגמרי. מערכת ההפעלה iOS וממשקי אנדרואיד מסויימים של חברות סיניות כדוגמת Huawei, Xiaomi ו-Meizu מאחסנים את כלל האפליקציות על מסכי הבית, בצורה פשוטה ומאוחדת יותר.

ייתכן כי גוגל הסיקה כי מגירת האפליקציות הנפרדת ממסכי הבית יוצרת בלבול וסיבוך עבור המשתמש הפשוט, ולכן תבחר ללכת בדרכה של המתחרה מקופרטינו. אם מגירת האפליקציות תיעלם ממכשירי הנקסוס (המציעים את גרסת האנדרואיד הנקייה AOSP), לא מן הנמנע שהיצרניות הגדולות (כדוגמת LG ו-Samsung) יסירו אותה גם מהממשקים שלהן. עם זאת, סביר להניח כי משתמשים מתקדמים יוכלו להתקין מפעילי אפליקציות צד-שלישי (Launchers) ולהחזיר לעצמם את המגירה האבודה.

כל מה שנותר לנו לעשות כעת הוא לחכות ל-Google I/O, כנס המפתחים השנתי של גוגל, בו תוכרז המערכת החדשה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות