סיכום יום #3 בתערוכת MWC 2016: שעתן של מערכות ההפעלה החלופיות

אנחנו ברגעים אלו חותמים את היום השלישי בתערוכת MWC 2016  ומסכמים עבורכם את כל החדשות המעניינות של היום הנוכחי. הידיעה המשמעותית של היום הייתה ללא ספק שייכת לחברת סוני היפנית שהעלתה כמה סימני שאלה משמעותיים אודות עתידה של סדרת Xperia Z. בדיווח שהגיע ממספר מקורות, שאליו הצטרפו גם מספר רב של הכחשות, נודע כי סוני עשויה לבטל את סדרת Xperia Z ולהחליפה בסדרת Xperia X.

לצד חדשות אלו, ניתן לומר שהיום השלישי של התערוכה היה בסימן מערכות הפעלה אלטרנטיביות. תחילה קיבלנו הצצה פרטית להפצת האנדרואיד Remix OS שהצליחה להרשים עלינו רושם מעולה והרבה ציפיות להמשך. Remix OS לוקחת את ממשק המשתמש של אנדרואיד ומעניקה לו מתיחת פנים משמעותית במטרה לגרום לו להיות נוח יותר לתפקוד כמחשב אישי. Remix OS תשחרר גרסת בטא באופן רשמי ב-1 במרץ.

לצד Remix OS, בדקנו היום גם את מערכת ההפעלה אובונטו בגרסת המובייל. אובונטו, אחת מהפצות הלינוקס המפורסמות ביותר, מנסה כבר שנים לפרוץ לעולם המובייל ולהציע את מערכת ההפעלה של כאלטרנטיבה ראויה לאנדרואיד ו-iOS. נראה כי השנה, לעומת שנה שעברה, החברה שקדה רבות על שיפור ממשק המשתמש והפיכתו להרבה יותר קליל ואינטואיטיבי. עקב אכילס היחיד של מערכת ההפעלה הוא היעדר האפליקציות התואמות וזאת לצד הערפל הרבה סביב תמיכת מערכת ההפעלה באפליקציות שפותחו לאנדרואיד.

לקינוח, בעקבות השאלות הרבות שלכם בנוגע למשקפי המציאות המדומה, וקבלתן בעת ביצוע ההזמנה המוקדמת של ה-Galaxy S7 בישראל, פנינו לנציגות של סמסונג בכדי לקבל תשובה על כך. התשובה שניתנה לנו היא שנכון לעכשיו אין כל מידע על הנושא וברגע שתאריך ההשקה יתקרב (11 במרץ – א”א) נוכל למסור פרטים נוספים אודות סוגיה זו.

השוואת מפרטים