מארק צוקרברג וביל גייטס (קרדיט: מארק צוקרברג \ facebook.com)

מארק צוקרברג וביל גייטס (קרדיט: מארק צוקרברג facebook.com)

ביטס: טים קוק פונה לעם האמריקני, מארק צוקרברג עצבני ובוסטון דיינמיקס מתעללת ברובוט

ביל גייטס אמנם מצדד חלקית בעמדת ה-FBI מול אפל בקרב על פריצת האייפון, אבל מיקרוסופט בהנהגת סאטיה נאדלה לא מחפשת להתפשר. מיקרוסופט הודיעה שמעבר לגיבוי תקשורתי, היא מתכוונת לגבות משפטית את אפל בבית המשפט. גוגל (שהיתה הראשונה בעמק הסיליקון לגבות תקשורתית את אפל) הצטרפה זמן קצר לאחר מכן להבטחת הגיבוי המשפטי וכך גם אמזון.

טים קוק הבין שה-FBI גורר אותו בכוונה למשפט בזירה הציבורית ושיחק לפי הכללים החדשים. בתוכנית לילה טלוויזיונית הוא ניסה להפוך את הקרב בינו לבין הממשל לעניין של כל אמריקני: "אנשים רוצים למסגר את הויכוח כנושא של ביטחון לאומי אבל זה למעשה קשור לבטיחות הציבור. בסמארטפון שלכם יש יותר מידע עליכם מכל מכשיר או מקום אחר", הוא התייחס בראיון לפרטים אינטימיים, שיחות פרטיות, מידע פיננסי, מידע רפואי ונגע בנקודה שמדאיגה כל הורה "מיקום הילדים שלכם" (אף צד אינו בוחל בטקטיקות הפחדה בקרב הזה).

הפוליטיקלי קורקט מגיע לפייסבוק

בשבועות האחרונים מישהו במטה פייסבוק מוחק על לוח החתימות המפורסם את כתובות "Black Lives Matter", (סלוגן התנועה למען זכויות השחורים בארה"ב לאחר מספר מקרי ירי של שחורים על ידי שוטרים), וכותב במקומם "All Lives Matter".

מסתבר שהמעשים מאוד מכעיסים את מארק צוקרברג וזה נזף בעובדי החברה כולם בפוסט פנימי והטיף להם על משנתו: "זה לא מקובל. כבר הייתי מאוכזב לפני, אבל לאחר השיחה הקודמת שלנו עכשיו אני מחשיב את זה כמעשה מרושע".

"יש כמה דברים שנוגעים לקהילה השחורה בעקבות הסטוריה הדיכוי והגזענות בארה"ב. הסלוגן "Black Lives Matter" לא אומר שחיים של אחרים לא חשובים. זה רק מבקש צדק לקהילה השחורה", אמר ואף עודד אותם להשתתף באירוע הסברה של התנועה.

רק 2% מעובדי פייסבוק בארה"ב מתוך 5,500 הינם ממוצא אפריקני-אמריקני לפי דו"ח החברה (הנתונים כאן). 55% לבנים, 36% אסייתיים ו-4% היספנים. בשל כך סופגת החברה ביקורת רבה מארגונים חברתיים והמצב לא השתנה הרבה בשנה האחרונה למרות הנסיונות של צוקרברג לגוון את אוכלוסיית העובדים. לא בטוח שלהוציא את תסכולו על העובדים זו הדרך הנכונה להתמודד עם המצב.

צער בעלי רובוטים

אפרופו רובוטים, בטח כבר נחשפתם לסרטון החדש מבית בוסטון דיינמיקס בו היא מציגה את "רובוט  הדור הבא".  ברשת כבר נפוצו הערות על ההתעללות שעובר הרובוט (החל מדקה 1:25). אחרי זה מצפים שהרובוטים לא יתעצבנו ויהפכו להיות רצחניים?

גוגל מתבקשת לשלם מיסים גם בצרפת

לאחר שהגיעה להסדר בגין מיסים שלא שולמו במשך כמה שנים בבריטניה (181 מיליון דולר עבור 10 שנים אחורה), עכשיו גם צרפת רודפת אחרי גוגל. צרפת דורשת מהחברה לשלם 1.6 מיליארד אירו (1.76 מיליארד דולר) מיסים בדיעבד תוך הטחת ביקורת קשה על הטכניקות האגרסיביות שלה להתחמק ממיסים.

צרפת אומרת שהיא לא מתכונת להגיע להסדר מקל כמו שעשתה בריטניה (זה לא עבר בשקט). גם איטליה דורשת בימים אלו את מיסיה מגוגל בסכום של כ-300 מיליון אירו עבור 6 שנים אחורה.

מרצדס חוזרת לעובדים בשר ודם

כולם מדברים על רובוטים שיחליפו את בני האדם בעבודות רבות, אך במפעל מרצדס-בנץ בגרמניה זה דווקא הפוך ועוד בעבודה שהכי מתאימה לרובוטים. מסתבר שבקו הייצור של המרצדס S-Class יש יותר מדי מרכיבים שדורשים התאמה אישית. לדוגמה, רק לגלגלים יש 4 מידות ויש כמה אפשרויות לכיסויי הדשבורד.

"רובוטים פשוט אינם יכולים להתמודד עם רמה כזו של התאמה אישית שיש לנו כיום", אמר ראש מחלקת ייצור בחברה, "הם לא יכולים לעבוד עם הרבה אופציות משתנות ולעמוד בקצב". החלפה של כמה רובוטים בפס ייצור אחד לא יעצרו את מגמת הרובוטיקה שעובר העולם, אבל לאנושות יש עוד זמן עד שהרובוטים יוכלו לבצע גם משימות מורכבות מאוד.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות