-פרסומת-
Microsoft Lumia 950XL מריץ את מערכת ההפעלה ווינדוס 10 למובייל (צילום: גאדג'טי)

Microsoft Lumia 950XL מריץ את מערכת ההפעלה ווינדוס 10 למובייל (צילום: גאדג'טי)

מיקרוסופט מבטלת את הפרוייקט להמרת אפליקציות מאנדרואיד ל-Windows 10

ענקית התוכנה האמריקאית, מיקרוסופט, הודיעה במהלך סוף השבוע האחרון כי היא מבטלת את פרוייקט אסטוריה (Astoria), שאיפשר למפתחים להמיר אפליקציות אנדרואיד לאפליקציות התומכות במערכת ההפעלה ווינדוס 10 למובייל, תוך התערבות מינימלית של המפתח ושמירה על מרבית הקוד הקיים, ללא צורך בפיתוח מחודש.

הפרויקט, שנקרא גם “גשר ווינדוס לאנדרואיד” (Windows Bridge for Android), הוכרז בשנה שעברה לצד פרוייקט זהה בשם פרוייקט Islandwood עבור מערכת ההפעלה iOS. כעת, פחות משנה לאחר מכן, יפסיק פרוייקט אסטוריה את עבודתו, בעוד “גשר ווינדוס ל-iOS” ימשיך את עבודתו ללא כל שינוי.

הסיבה לכך, מוסרת מיקרוסופט בבלוג ווינדוס הרשמי שלה, היא שפידבק רב אותו קיבלה בנושא זה העיד כי המפתחים מוצאים בהימצאותם של שני “גשרים” שונים, האחד עבור iOS והשני עבור אנדרואיד, כמיותרת, כאשר הדבר אף מוביל למצב של בלבול.

מיקרוסופט, בינתיים, בחנה טענות אלו ובהתאם לכך החליטה לבטל את פרוייקט אסטוריה ומאיצה במפתחים שהשקיעו בו את זמנם לעבור לפרוייקט המקביל עבור iOS.

עוד מוסרת החברה כי היא ממשיכה לעדכן את מגוון הכלים המאפשרים המרה של אפליקציות הכתבות בשפות תכנות שונות ישירות לאפליקציות התומכות בווינדוס 10, ללא צורך בכתיבה ופיתוח מחדש של הקוד.

מקורות
Windows Blog
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
אלי כהן
עורך מדור סלולר
eli@gadgety.co.il
מהנדס מערכת בחברת מוטורולה סולושנס האחראי על אינטגרציה והובלה של פרוייקטים בשוק הישראלי. יוצא יחידה טכנולוגית בחיל האוויר, כתב ועורך ראשי לשעבר באתרי טכנולוגיה ומולטימדיה.
סלולרי: Apple iPhone 6S | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות