אין גבול: סמסונג מכריזה על זיכרון לסמארטפונים בנפח 256 גיגה-בייט

זיכרון בנפח 256GB לסמארטפונים מבית סמסונג זיכרון בנפח 256GB לסמארטפונים מבית סמסונג

הענקית הדרום קוריאנית סמסונג פרצה מחסום נוסף בעולם האחסון: היא הכריזה על רכיב אחסון לסמארטפונים בנפח 256 גיגה-בייט, הגדול ביותר עד כה.

לפני שנה ויומיים השיקה סמסונג שבב זיכרון בנפח 128 גיגה-בייט, שהתחרה עד כה בשבב בעל נפח זהה מבית אפל – אחד שפותח בעזרתה של Anobit הישראלית שרכשה. השבב החדש מעלה את הרף ומציע נפח אחסון גדול פי שניים, המיועד לאפשר למשתמשים לאחסן את כל תכניהם ללא כל מגבלה.

השבב החדש תומך בתקן ההעברה המהיר UFS 2.0, הוא תומך במהירות כתיבה מירבית של עד 250 מגה-בייט לשנייה ומהירות תעבורה מירבית של עד 850 מגה-בייט לשנייה – גבוהה יותר משל תקן ה-SATA 3 הנפוץ במחשבים נייחים. בנוסף, הוא תומך בעד 45,000 פעולות כתיבה בשנייה ו-40,000 פעולות קריאה בשנייה. המהירות הגבוהה תאפשר העברת קבצים זריזה, ניגון חלק של סרטונים ברזולוציה גבוהה וקיצור הזמן הדרוש לפתיחת אפליקציות.

שבב הזיכרון בנפח 128 גיגה-בייט שהוכרז לפני שנה
שבב הזיכרון בנפח 128 גיגה-בייט שהוכרז לפני שנה

השבב החדש יושק ככל הנראה בתוך אחד ממכשירי הדגל הבאים של סמסונג, לא מן הנמנע שזה יהיה Samsung Galaxy Note 6 – הפאבלט המתקדם אותו צפויה החברה להשיק לקראת סוף השנה. הנפח העצום עשוי לייתר את הצורך בכרטיס זיכרון חיצוני, אשר זכה רק זה עתה לתהילה מחודשת במכשיר ה-Galaxy S7.

השוואת מפרטים