הרכב האוטונומי של גוגל

הרכב האוטונומי של גוגל (קרדיט: גוגל)

ביטס: תאונה ראשונה למכונית של גוגל ומטוס שכמעט התרסק בגלל רחפן

בפעם הראשונה, המכונית האוטונומית של גוגל היתה מעורבת בתאונה באשמתה. עד היום המכונית היתה מעורבת ב-17 תאונות אך תמיד בשל טעויות נהגים אחרים או שהשליטה עברה לנהג של גוגל שיושב מאחורי ההגה.

צריך לציין שהתאונה אירעה בנסיבות לא פשוטות וייתכן שרבים מאיתנו היו נכשלים באותה סיטואציה. התאונה התרחשה לפני כשלושה שבועות, ב-14 בפברואר, המכונית האוטונומית התנגשה באוטובוס בעת שהתכוונה לבצע פנייה ימינה. מסיבה כלשהי הנתיב הימני ביותר היה חסום על ידי שקי חול והמכונית נאלצה לעבור לנתיב האמצעי ומשם לקחת את הפנייה ימינה.

האלגוריתם שיער שהאוטובוס שמגיע מאחור מתכוון לעצור ולתת למכונית להכנס לנתיב האמצעי, אבל לא כך היה. גם הנהג של גוגל שיכול לקחת את השליטה בכל רגע, חשב שהאוטובוס יעצור ולכן הרשה למכונית להמשיך בהחלטתה.

התאונה התרחשה במהירות נמוכה ולא היו נפגעים או נזק רב. תאונות מהסוג הזה קורות לבני אדם כל יום בכל מקום ולגורם השלישי (נהג האוטובוס שהאמין שהמכונית תעצור ותחכה) יש אחריות מסוימת. בגוגל מתכוונים לעדכן לשפר את האלגוריתם כך שיאמין פחות לכלי רכב גדולים כמו אוטובוסים.

סנאפצ'ט חוטפת טאלנטים מפייסבוק

Snapchatהדלפה משיחה של מייסד סנאפצ'ט, אוון שפיגל, עם אנליסטים גילתה שמספר הצפיות הוידאו של באפליקציה מגיע ל-8 מיליון ביום, כמו בפייסבוק. זה מיליון אחד יותר מההערכה האחרונה מהחודש שעבר שדיברה על 7 מיליון צפיות ו-2 מיליון צפיות בלבד בחודש מאי שנה שעברה.

זה לא הגילוי המפתיע היחיד השבוע. באותו יום התברר שסנאפצ'ט הצליחה לשכנע את מנהל מערכת הפרסום של פייסבוק לעבור אליה. סרירם קרישנן התחיל לעבוד בפייסבוק בשנת 2013 ובנה שם את מערכות הפרסום שהביאו רווחים אדירים לרשת החברתית. עכשיו גם סנאפצ'ט רוצה ש-8 מיליון הצפיות שלה יתחילו להשתלם.

פיראטים בכל מקום

פיראטים (אמיתיים שפושטים על ספינות) פרצו למחשבי חברת שילוח כדי למצוא על אילו ספינות מטען כדאי לעלות בלב ים. בעזרת החדירה הפיראטית לפרטי המשלוחים, כשהם עלו לספינות הם ידעו בדיוק לאיזה מכולות לפנות, אלו עם הסחורות הכי יקרות, כמובן.

הפריצה מאפשרת לפיראטים האמיתיים (בד"כ מסתובבים בקרן אפריקה) לייעל את המתקפות שלהם. בעבר הם החזיקו ספינות ודרשו כופר בעד שחרורן, או פתחו מכולות יום שלם עד שמצאו שלל ראוי. עם זאת, הם לא היו כל כך מתוחכמים שכן הפורצים השאירו המון רמזים ועקבות. יש להניח שהפיראטים ילמדו להסוות את עצמם עד לפעם הבאה.

דרישה לחשיפת מידע – לא רק בארה"ב

הפרלמנט התחתון (האסיפה הלאומית) של צרפת אישר תיקון שיחייב חברות טכנולוגיה לחשוף מידע מוצפן לחוקרי אירועי טרור. תאגיד כמו אפל שמסרב יזכה לקנס של 350 אלף אירו ועד 5 שנות מאסר. וזו היתה ההצעה המתונה – ההצעה המקורית תכננה סנקציות חמורות הרבה יותר: קנס של מיליון אירו (עדיין כסף קטן עבור חברות כמו אפל) עם מניעת מכירות (סנקציה הרבה יותר קשה).

וגם בברזיל

נציג בכיר של חברת פייסבוק באמריקה הלטינית נעצר בברזיל בגלל שוואטסאפ (השייכת לפייסבוק) מסרבת להעביר פרטי שיחות של עברייני סמים למשטרה על פי צו בית המשפט. פייסבוק טוענת שהיא לא יכולה למסור את המבוקש כי השיחות מוצפנות ולמעשה קיימות על הטלפונים של המשתמשים ולא בשרתי החברה.

בתגובה לסירוב, הממשלה חסמה את וואטסאפ למשך יומיים בחודש שעבר. בדומה לקרב בין אפל וה-FBI גם כאן ממשלה רוצה מידע קריטי לביטחון הציבור, אך היענות לבקשה עלולה ליצור הצפנה חלשה יותר למשתמשים וגישה קלה למידע שלנו.

רחפן מול מטוס

זה קרה שוב והפעם קרוב מתמיד: רחפן כמעט והתנגש במטוס Air France שהתכונן לנחיתה בשדה העופה שארל דה-גול. הוא הגיע למרחק של 5 מטר מהמטוס, הכמעט התנגשות הקרובה ביותר שהיתה עד כה בין כלי תעופה נשלט מרחוק לבין מטוס אזרחי.

זה קרה בגובה 1600 מטר כשהטייס ראה את הרחפן משמאלו ולמרבה המזל הספיק לנתק את הטייס האוטומטי ולשבור מסלול לפני שהוא נשאב לאחד המנועים. רחפן הוא נשק כשהוא בידים הלא נכונות, נראה שתאונה קטלנית היא רק ענין של זמן.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות