תשעה חודשים אחרי: פייסבוק לייט משרתת 100 מיליון משתמשים מידי חודש

פייסבוק היא ללא ספק אחת מהאפליקציות שצורכות הכי הרבה משאבים בסמארטפון שלנו. אם עבור אדם שחי בעולם המערבי מדובר בפריבילגיה שהוא יכול להרשות לעצמו, ישנם לא מעט משתמשי פייסבוק הנמצאים במדינות בהן חבילת גלישה סלולרית היא עדיין דבר יקר למדי. כדי לטפל בסוגיה זו השיקה פייסבוק לפני תשעה חודשים את גרסת "פייסבוק לייט" (Facebook lite) וכעת אנו מתבשרים על קצב האימוץ הגבוה של השירות החדש.

פייסבוק לייט, אפליקציית אנדרואיד המציעה גרסה רזה יותר של האפליקציה המקורית, רשמה הישג משמעותי וכעת משרתת 100 מיליון משתמשים מידי חודש. האפליקציה זמינה ביותר מ-50 שפות והושקה באופן רשמי בלמעלה מ-150 מדינות ברחבי אמריקה הלטינית, אסיה, אפריקה וחלק מאירופה. כיום המדינות המובילות בשימוש פייסבוק לייט הן: ברזיל, הודו, אינדונזיה, מקסיקו והפיליפינים.

אחת הסיבות לקצב ההפצה הגבוה טמונה בעובדה כי האפליקציה שוקלת פחות מ-1MB, מה שמוריד גם את חסם ההורדה הראשונית מהפרק. אף שמדובר בגרסה מצומצמת יחסית, משתמשיה של פייסבוק לייט יכולים להנות ממגוון רחב של פיצ'רים הקיימים גם בגרסה הרגילה. מעבר לכך, פייסבוק מודיעה כי מהיום יהיו זמינים פיצ'רים חדשים עבור פייסבוק לייט, הכוללים: תמיכה בווידאו, העלאת תמונות מרובות, זום בתמונות באמצעות האצבעות, אימוג'י ועוד.

פייסבוק לייט פותחה על ידי צוות המחקר והפיתוח של פייסבוק ישראל האחראי גם על פרויקט Internet.org, המעניק גישה לשירותים מקוונים חיוניים במדינות עולם שלישי. צוות זה הוא המשיך ישיר לרכישה של הסטארטאפ הישראלי Onavo אשר סייע בצמצום צריכת הדאטה במכשירים ניידים.

בכל הכוח לעבר המיליארד השני

חשוב לזכור כי לא לחינם משקיעה פייסבוק מאמצים רבים במדינות מתפתחות מאחר שיש לה אינטרס להגיע גם למשתמשים אלו.  פייסבוק מבינה כי אותם משתמשים עתידים להוות מנוע הצמיחה המשמעותי שלה בשנים הקרובות ובאמצעותם היא מתכננת להגיע למיליארד משתמשים נוספים.

הצגת גרסאות רזות של הרשת החברתית הגדולה בעולם, או אפילו הנגשת האינטרנט כולו באמצעות פרויקט Internet.org יאפשרו לה להשיג דריסת רגל בכל אותן מדינות מתפתחות שאט אט מתחילות ליישר קו עם העולם המערבי. מאות מיליוני המשתמשים הפוטנציאלים יכולים להתגלות בכוח קנייה משמעותי בשנים הקרובות – כוח קנייה שיסקרן מאוד את המפרסמים של פייסבוק.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות