פטנט של אפל יאפשר לשעון ה-Apple Watch לחייג למוקדי החירום בעת התקף לב

שעון ה-Apple Watch וכן מכשיר האייפון יעבדו יחדיו על מנת לחייג למוקדי החירום הרלוונטיים בעת שהמשתמש עימו הם נמצאים חווה התקף לב, כך עולה מתוך פטנט אותו הגישה אפל, שנחשף על-ידי משרד הפטנטים האמריקאי (USPTO).

הפטנט, שהוגש לראשונה בספטמבר 2015 ונקרא “Care Event Detection and Alerts”, מתאר כיצד “מכשיר אלקטרוני” אחד שנמצא ברשות המשתמש (Apple Watch) ינטר אחריו באמצעות חיישן אחד או יותר, ואת המידע המתקבל מהחיישנים ישדר למכשיר האלקטרוני השני שברשות המשתמש (ככל הנראה iPhone).

תוך שימוש בפטנט, יוכלו שני המכשירים לזהות יחדיו מקרי חירום שונים ולבצע דיווח מיידי לגורמים הרלווטניים – הורים או אנשי קשר לשעת חירום, מוקדי חירום ועוד. על מנת לזהות את התרחשות אירוע החירום באפשרות מכשירי האלקטרוניקה לבצע שימוש בכל החיישנים הזמינים להם: מצלמה, מיקרופון, מד דופק, GPS, חיישן תנועה, ג’יירוסקופ, מד לחץ-דם ועוד.

Apple Care Event Detection Patent 2

עוד מדגימה אפל כי המכשיר האלקטרוני יוכל לזהות באמצעות מד הדופק כי כי ליבו של המשתמש חדל לפעום ובאמצעות מד התאוצה יזוהה כי מעט לפני כן ביצע המשתמש תנועה חדה. כך, תגיע המערכת למסקנה שהמשתמש חווה התקף לב ונפל לקרקע, והמידע יועבר למכשיר האלקטרוני השני, שיחייג למוקד החירום המתאים (משטרה, מכבי אש, מוקד רפואה ועוד).

מצבי החירום אותם מאפשר הפטנט לזהות הינם רבים ומגוונים, אך לא בכך מסתיים תפקידו. בתיאורו אפל ממשיכה ומסבירה כיצד שימוש בפטנט יאפשר להתריע למשתמש כי מקרה חירום עומד להתרחש: שילוב של מידע העולה משבב ה-GPS לצד מהירות המשתמש המחושבת על-ידי מד התאוצה ישלחו התראה מיידית המעידה על כך שהמשתמש עשוי להיות מעורב בתאונה נוכח מהירותו הגבוהה.

על מנת למנוע סיטואציה בה מזוהה מקרה חירום שלא כצורך, תבקש המערכת מן המשתמש להגיב במגוון אפשרויות – באמצעות קול, תנועה או תזוזה של הראש שמצולמת ע”י מצלמת המכשיר.

בשלב הנוכחי לא ברור מתי והאם יהפוך הפטנט למערכת התראה אמיתית, אך הדבר עשוי להתרחש עם הצגתן של מערכות ההפעלה החדשות iOS 10 ו-WatchOS 3.0, שצפויות לראות אור בקיץ הקרוב.

מקורות
Apple Insider
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות