שירות Inbox Detective של Logdog הישראלית ידאג שהמייל שלכם יהיה נקי ממידע רגיש

תיבת המייל של לא מעט אנשים היא המקום בו הם מרכזים את המידע האישי שלהם: סיסמאות לשירותים שונים, צילומי דרכון ותעודת זהות, מספרי כרטיסי אשראי ועוד. כפועל יוצא מכך, תיבת המייל הפכה ליעד מועדף על לא מעט האקרים שמעוניינים לגנוב את הפרטים שנמצאים שם במטרה לבצע הונאות או אפילו גניבת זהות. במטרה להגן על המשתמש הפשוט פיתחה חברת האבטחה Logdog שירות חדש בשם Inbox Detective שיוכל להתריע אם קיים מידע רגיש בתיבת המייל.

Inbox Detective הוא שירות מבוסס דפדפן שמאפשר למשתמש לסרוק את תיבת המייל שלו ולקבל דו"ח מלא ומקיף על מצב החשבון. לאחר בחירת החשבון הרצון, המערכת של Inbox Detective תסרוק עד 10 אלף הודעות, בהן תנסה לאתר מידע שעלול להיות יקר ערך להאקרים.

בסופה של הסריקה יוצג בפני המשתמש סיכום שיכלול את מספר האיומים שנמצאו בחשבון ואת הציון שקיבל ביחס לשאר המשתמשים שסרקו את תיבת המייל שלהם. בסריקה שערכתי על תיבת המייל הפרטית שלי, השירות מצא 10 מיילים חשודים והעניק לי ציון כללי של 60 אחוז כאשר הממוצע הוא 67 אחוז.

inbox logdog

מעבר לסיכום הכללי, Inbox Detective מעניק למשתמש דו"ח מלא החושף באופן מפורט את כל האיומים ונקודות התורפה שנמצאו בתיבת המייל. הדו"ח חשף בפני כי ישנן מספר הודעות דואר אלקטרוני המכילות באופן גלוי את הסיסמאות שלי למספר שירותים שהשתמשתי בהם בעבר ואף העניק לי מידע מלא כדי שאוכל לאתרם. יתרה מכך, Inbox Detective יכול ליצור עבור המשתמש הודעת מייל אוטמטית בה יוזנו כל הפרטים הרלוונטיים, זאת כדי לפנות לאותו גורם ולבקש ממנו לטפל בנושא.

הדו"ח של Inbox Detective צולל עמוק יותר וחושף כמה נקודות רגישות ודיי מלחיצות. הקטגוריה הבאה שבה נמצא איום כלשהו הייתה בתחום כרטיסי האשראי, בו קבלתי התרעה על מייל שמכיל את המספר המלא של כרטיס אשראי בו ביצעתי הזמנה. מידע מסוג זה יכול להיות מאוד משמעותי להאקר שמעוניין להשתמש במספר לשם ביצוע הונאות כספיות. גם כאן, Inbox Detective מציע מספר פתרונות למייל הבעייתי ומנחה את המשתמש כיצד לפעול.

הליקוי האחרון שנמצא אצלי, ואולי המשמעותי ביותר, הוא שהמייל שלי היה חלק מסדרת כתובת מיילים שהודלפה

הליקוי האחרון שנמצא אצלי, ואולי המשמעותי ביותר, הוא שהמייל שלי היה חלק מסדרת כתובת מיילים שהודלפה. השירות Inbox Detective סורק את כתובת המייל ומחפש אותה ברשימות של מיילים שנפרצו והוצעו למכירה בשוק השחור. בפועל זה אומר שהמייל שלי יכול להיות חשוף לקבוצה מאוד גדולה של אנשים שיכולים לגשת אליו ולשתות את המידע שקיים בו. גם כאן, Inbox Detective הציע לי מספר צעדי פעולה ואף הפנה אותי לעמוד בו אוכל לשנות את הסיסמה. למרבה המזל דאגתי לעשות זאת אחרי שהמייל שלי נכנס לאותה רשימה כך שלא נשקפה סכנה אמיתית.

מלבד זאת, Inbox Detective יכול לאתר מידע אודות חשבונות בנק, חשיפה של תעודות זהות ודרכונים ואפילו קישורים זדוניים שנשלחו לתיבת המייל ולשמחתי לא הופיעו בד"וח שלי. נכון לעכשיו, Inbox Detective עובד עם חשבונות ג'ימייל, אאוטלוק והוטמייל ובעתיד צפויים להיכנס שירותים מגוונים נוספים כדוגמת פייסבוק, דרופבוקס, טוויטר ועוד.

תיבת מייל מוגנת

כדי ללמוד עוד על Inbox Detective שוחחנו עם עמרי טופול, מנהל השיווק של חברת Logdog, והפננו לו מספר שאלות בנוגע לשירות החדש ועל התופעה כולה.

מהיכן הגיע הצורך לפתח את Inbox Detective?

אחד הוקטורים המשמעותיים ביותר לפריצות הינו תיבת המייל. רבים שוכחים כי תיבת המייל מכילה הרבה מאוד מידע שיכול לסייע להאקרים להסב לנו הרבה מאוד נזקים. אם חושבים על זה, בחשבון המייל תוכל למצוא את שמות המשתמש לכל השירותים האחרים כגון פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם ועוד. מסקרים שביצענו הבנו שבעצם הלקוחות לא באמת מודעים לכמות המידע הרגיש שנמצא בתיבות [המייל] והחלטנו לפתח מוצר חדש אשר מסייע באופן מאוד מהיר להבין את עומק החשיפה של המשתמשים ובכך להעלות את הצורך במערכת הגנה אקטיבית כמו אפליקציית Logdog שתסייע לשמור עלינו מפני ההאקרים.

האם אתם שומרים אצלכם מידע לאחר הסריקה?

למעשה המשתמש מספק לנו גישה זמנית לסריקת המייל שלו, שמיד לאחריה ההרשאה נמחקת ומבוטלת. כל התהליך מבוצע בזיכרון השרת ולמעשה לא נשמר שום מידע פרטי בשרתי החברה. לכן הסריקה חייבת להתבצע בזמן אמת ואין באפשרותנו לשלוח את הדוח שאנו מציגים בשום פורמט אחר.

מפני אילו תקיפות או סוגי מידע Inbox Detective מתריע?

למעשה inbox detective מסייע לנו לחשוף את כל המידע הרגיש ומאפשר לגולש גם למחוק אותו מתיבת המייל. בנוסף לכך, ניתן גם לשלוח בקשה לחבר ששלח לנו (או שקיבלנו ממנו) את המייל, שכן אם הצד השני לא ימחק את המייל המידע הרגיש שלנו למעשה נמצא אצלו והחשיפה שלנו לא נעלמה.
אם לגולש מסוים יש מספר כרטיס אשראי במייל אני מאמין שעזרנו לו למנוע זיוף ומרמה בכרטיס האשראי שלו, אם יש לו סיסמה לחשבון מסוים סייענו לו למנוע גישה לחשבון זה וכך הלאה. חשוב להבין שזו הגנה פסיבית, שכן אנו מקבלים בכל יום עשרות מיילים וסריקה אחת אינה מספיקה. אנחנו ממליצים לסרוק אחת לשבוע ואף מציעים ללקוח להירשם לשרות תזכורות שבועית.

לפרטים נוספים ושימוש ב-Inbox Detective – לחצו כאן.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות