תמונה: Boston Dynamics

נסוגה מהחזון: גוגל תמכור את חטיבת הרובוטים של בוסטון דיינמיקס

כולנו ראינו לפחות את אחד מהסרטונים על הרובוטים המוזרים של בוסטון דיינמיקס, חטיבת הרובוטים של אלפבית. למרות שהחיבור בין גוגל לרובוטים נראה כל כך טבעי מאז אותה רכישה שהתרחשה ב-2013, על פי דיווח של בלומברג עומדת כעת בוסטון דיינמיקס למכירה.

בזמנו רכשה גוגל את בוסטון דיינמקס תמורת 500 מיליון דולר, ומי שניהל ודחף את השילוב היה אנדי רובין (ממפתחי אנדרואיד שבנתיים כבר עזב את גוגל לטובת יוזמה עצמאית ב-2014) שהביא מייד לחברה 300 מהנדסי רובוטיקה. הרובוטים שפיתחו בחטיבה הפכו לסנסציית רשת וציון דרך לקראת עידן שבו נראה רובוטים בכל פינה.

לא ברור לחלוטין מדוע החליטו ראשי אלפבית למכור את החברה אבל אפשר להניח כמה השערות: יש דיווחים על כך שמהנדסי בוסטון דיינמיקס לא הסתדרו טוב עם שאר חטיבת הרובוטיקה של אלפבית. הערכה אחרת גורסת שהחטיבה פשוט לא אמורה להפוך למכניסה במשך הזמן וזה מתחיל להיות נטל רציני על אלפבית.

כפי שאמר זאת יועץ בכיר ללארי פייג' שהיה גם אחראי על החטיבה לזמן מה: "אנחנו כסטארטאפ לא יכולים לבזבז 30% מהמשאבים שלנו על דברים שיקחו 10 שנים. יש לנו מסגרת זמן שבה צריך להתחיל להכניס משהו כדי לכסות על הוצאות".

כנראה שישנו קשר גם לכך שבוסטון דיינמיקס לא הצליחה לקבל חוזים משמעותיים מהממשל לפרוייקטים של מחקר רובוטי. אם תוסיפו לכך את התחייבותה של גוגל שלא לבנות רובוטים עבור שימושים צבאיים, אז בוסטון דיינמיקס הופכת לנישה שבאמת אין בה צורך בשנים הקרובות. אם לא לשימושים צבאיים, מה כבר אפשר לעשות עם רובוטים דמויי אנוש שרק יודעים לרוץ במעגלים ממש יפה ועולים הון תועפות?

יש גם שמועות לפיהן באלפבית לא אהבו את האסוציאציות שנוצרו בציבור בין גוגל לבין פיתוח רובוטים דמויי אדם. החשש הזה התגבר לאחר שראו את התגובות לסרטון האחרון בפברואר בו אדם מכשיל את הרובוט בכוונה כדי להראות איך הוא חוזר לעמוד בכוחות עצמו. הם גם רוצים לתפוס מרחק מהדיון שמתגבר בעניין הרובוטים ש"גונבים" עבודות לבני אדם.

מכל סיבה שהיא וגם אם בשילוב כולן יחדיו, החטיבה שתפסה המון תשומת לב עומדת עכשיו למכירה. לפי הדיווח, המתעניינות העיקריות בחטיבה הן חטיבת המחקר של טויוטה ואמזון, שתיהן בונות רובוטים באופן סדיר לתפעול המפעלים והמרכזים הלוגיסטיים שלהן, אך אף אחת מהן לא מאשרת את הדברים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות