באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק

באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק

"באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק" מכניס מעל 400 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון

מרגע יציאתו של "באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק" לאקרנים לא פסק זרם הביקורות השליליות. דירוג הסרט באתר IMDB (כרגע 7.5 מתוך 10) ו-Metacritic (ציון 44 מתוך 100) צנח בימים שלאחר יציאתו, וב-Rotten Tomatoes דירוג המבקרים נרשם כבר מהתחלה בסביבות ה-30 (למרות דירוג צופים גבוה בהרבה).

אף על פי כן, הסרט גרף סכום היסטורי של 424.1 מיליון דולר בסופ"ש הראשון שלו ברחבי העולם, מה שהופך את הפתיחה הגלובלית שלו לרביעית בגודלה בהיסטוריה, והשישית בגודלה בארצות הברית.

מה הוביל להצלחה כה מסחררת למרות הביקורות הרצחניות? ראשית, אמנם מבקרים נטו לא לאהוב את הסרט, אך מדדי הגולשים מן המניין הרבה יותר חיוביים, ועומדים באתרים שונים בסביבות ה-7 באופן עקבי. שנית, מדובר, אחרי הכל, בעימות הקולנועי הראשון בין באטמן וסופרמן, שני גיבורים שהגדירו את ז'אנר גיבורי-העל הקולנועי, כל אחד בדרכו.

על אף המאמצים הכבירים של מארוול להכנס לסטטוס-קוו, באטמן וסופרמן הם שחקנים ותיקים הרבה יותר במגרש הזה, ותופסים מקום הרבה יותר מרכזי בתודעה הציבורית. כל סרט עם אחד מהם מושך הרבה קהל, והמפגש של שניהם מייצר עניין רב בסרט.

לא ברור אם זהו רק אקורד הפתיחה, או שמא הסרט ימשיך להכניס סכומים מרשימים גם בשבועות הקרובים, אך ברור שגם אם המבקרים לא מצאו בסרט עניין וטעם, הקהל מעוניין לראות עוד מ"ליגת הצדק". חשוב לזכור שגם למארוול, במסעם הארוך אל תוך התודעה הציבורית, היו לא מעט סרטים שזכו לביקורות צוננות לא פחות, ובכל זאת הם טיפסו למקום בו הם היום, כחביבי הקהל והמבקרים כאחד.

לזאק סניידר והאחים וורנר יש עוד דרך ארוכה כדי להיות שם, אבל עם באטמן וסופרמן באמתחתם הם מתחילים עם יתרון עצום שמסייע להם לסגור פערים, והם לא מהססים להשתמש בו.

מקורות
Variety
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות