ממשלת בריטניה מכריזה על אולימפיאדה רשמית לגיימרים

במהלך פסטיבל המשחקים של לונדון (London Games Festival) שנערך בבירת בריטניה בימים אלו ממש, הכריזה הממשלה על יוזמה חדשה – eGames. ה-eGames יהיו אירועים בעלי אופי אולימפי – הם יתרחשו אחת לארבע שנים, אך במקום ספורט אתלטי, אירעי ה-eGames יתמקדו בגיימינג. כמו באולימפיאדה, שחקנים ייצגו את המדינות שלהם, ויתחרו זה בזה במשחקים שונים.

משחקי ה-eGames יתרחשו במקביל למשחקים האולימפיים, ויתקיימו באותן  מדינות שמארחות את האולימפיאדה. משחקי ה-eGames הראשונים צפויים לקרות כבר השנה, באולימפיאדת ריו דה ז'נרו, בברזיל. הועד האולימפי הבינלאומי אף הולך לסייע בארגון המשחקים. מדובר בצעד עצום להכרה במשחקי וידאו תחרותיים כספורט לכל דבר, אם כי לא צוין בינתיים באילו משחקים יהיה ניתן להתחרות.

אך התמונה אינה מושלמת. ראשית, נכון לרגע זה צפויות להשתתף רק ארבע נבחרות במשחקים: ברזיל, בריטניה, ארצות הברית וקנדה. הבעיה הגדולה יותר היא שמשחקים אלה הולכים להערך ללא פרסים כספיים. זוהי בעיה בעיקר כי תחום הספורט האלקטרוני בנוי כיום סביב תחרויות נושאות פרסים, ויתכן שדווקא השחקנים המובילים בעולם לא יתעניינו בתחרות שמציעה גאווה לאומית כתגמול על נצחון.

כך או כך, אלו חדשות מרעישות לגיימרים, שכן משנה לשנה אנו רואים כיצד משחקי וידאו מקבלים הכרה גם כמדיום אומנותי וגם כענף ספורט תחרותי לגיטימי. נצפה בכליון עיניים להכרזת המשחקים שישוחקו באירוע ה-eGames הקרוב, ונקווה שמדינות נוספות יצטרפו לתחרות כבר השנה.

מקורות
IBTimes
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות