גוגל מפסיקה את תמיכת דפדפן כרום עבור Windows XP, ויסטה ומערכות אפל קודמות

כפי שהכריזה החברה כבר בשנה שעברה, דפדפן האינטרנט הפופולרי ביותר כיום, Google Chrome, צפוי להפסיק לתמוך בגרסאות ישנות של מערכות הפעלה מבית מיקרוסופט ואפל כאחד, זאת בשל העובדה שגרסאות אלה חשופות יותר מכל מערכת הפעלה אחרת לסיכוני אבטחה בשל העדר תמיכה סדירה או בכלל. על כן, גרסה מספר 50 של הדפדפן תסיים את התמיכה במערכות אלה לצמיתות.

אחת ממערכות ההפעלה הישנות שיושפעו מהעדר התמיכה של דפדפן ה-Chrome בהן הינה מערכת הפעלה Windows XP – מערכת ישנה לכל הדעות וכזו שחברת מיקרוסופט כבר סיימה את התמיכה עבורה, אך בכל זאת נשארת מערכת ההפעלה השלישית בגודלה מבחינת שימוש, עם נתח של 11% מהאוכולוסיה. כמו כן, תצטרף אליה להעדר התמיכה גם מערכת הפעלה ישנה פחות מבית מיקרוסופט, Windows Vista.

דפדפן ה-Chrome בגרסתו ה-50 צפוי להסיר את תמיכתו גם עבור מערכות ההפעלה הישנות יותר מסוג Mac OS X של אפל: הדפדפן לא יתמוך בגרסאות ישנות יותר מגרסת ה-Mavericks. כמו כן, תסיר החברה את התמיכה אף לגרסאות Mountain Lion, Lion ו- Snow Leopard של OS X, שבניגוד ל-Windows XP ו-Vista עדיין נחשבות לחדשות יחסית.

הדפדפן ימשיך לתמוך במערכות הפעלה אלו בשחרור האחרון של גרסת ה-49, מן הסתם, אם כי העדר התמיכה עם השנים והתקדמותם של פקדים וסטנדרטים אחרים בדפי האינטרנט, להם דרושה תמיכה, יהפכו את חווית הגלישה במערכות הפעלה אלו ללא מודרנית בעליל, לפחות אצל דפדפן ה-Chrome.

השוואת מפרטים