בקרוב ב-Steam: סימולטור טרנטה מתפרקת. כן, זה משחק אמיתי

| יום רביעי, 20 באפריל 2016, 19:30 | משחקים

אחד הפרוייקטים המשעשעים שראינו לאחרונה הינו Jalopy. במשחק זה, המתרחש בגרמניה לאחר נפילת חומת ברלין, השחקן לוקח רכב רעוע במיוחד ומקרטע לסיור בגרמניה המזרחית. מדובר ברכב Laika 601 Deluxe שאינו עובר את ה-100 קמ”ש בירידה, בעל מנוע שתי-פעימות אומלל הדורש תחזוקה מתמדת ותדלוק מיוחד, וגורם לרכב להפיק עננות עשן ושיעולים.

כדי להגיע למצב בו הרכב מצליח לנוע בכלל, תיאלצו להפעיל את כישוריכם כמכונאי רכב, בהנחיית המשחק כמובן. את הרכב תמצאו על בלוקים, ללא גלגלים וכשחלקים רבים חסרים בו, ותצטרכו להרכיב אותו ולהביאו למצב תקין. או לפחות, מספיק תקין כדי לזוז. מצבר, מאייד, מנוע, ואפילו דלתות חדשות הם דברים שתיאלצו לאתר ולהכניס לרכב על מנת להפוך אותו מדלי פח חסר חיים למכונה המסוגלת לנוע לאנשהו.

לאחר תיקון רכב תצאו למסע בן 200 קילומטרים. האם הרכב ישרוד?

לאחר תיקון רכב תצאו למסע בן 200 קילומטרים. האם הרכב ישרוד?

לאחר מכן תצאו למסע של למעלה מ-200 קילומטרים ברחבי גרמניה, כאשר בדרך תעברו הרפתקאות ומכשולים, ובכל רגע נתון הרכב עלול להתפגר בעודו נוסע. למעשה מדובר בסימולטור משכנע למדי הכולל מדריך מכני, תיקונים, השפעה של המשקל אותו נושא הרכב, שחיקה של המנוע ואף פרטים קטנים – כמו ידית שיש למשוך בה מתחת להגה על מנת לפתוח את מכסה המנוע.

מבחינה אחרת Jalopy דומה למשחקי הישרדות, כאשר הוא מאתגר את השחקן לצלוח את המסע עם משאבים מוגבלים ותוך כדי סכנה מתמדת לגורל הטרנטה. המשחק כולל גם סיפור, הקשור כמובן במסע אותו מבצע גיבור המשחק יחד עם דודו. המסע מתחיל בברלין ואמור להסתיים בדרזדן, אמנם את העלילה המלאה נגלה רק כאשר המשחק ייצא בפועל.

בדרך נעבור הרפתקאות, נקנה חלקי חילוף, נישן במלוניות ונמצא דברים לצד הכביש

בדרך נעבור הרפתקאות, נקנה חלקי חילוף, נישן במלוניות בצד הדרך ונמצא דברים לצד הכביש

אם חשבתם שמדובר בבדיחה, טעות בידכם. נראה כי Jalopy הוא משחק מלא באפשרויות, ויותר מכך – הטרנטה המככבת במשחק מבוססת על רכב אמיתי בשם Trabant 601 שאכן יוצר במזרח גרמניה, בשנים המתאימות להתרחשות המשחק. המשחק מתקרב בדימוי לרכב ה-Trabant, כולל שימוש במנוע הדו-פעימה וכלה בהרגלי התחזוקה ומבנה תא הנוסעים. בעוד מדובר ברעיון משעשע, נראה כי המשחק אכן מנסה להציע חוויה ראויה, ולמען האמת מדובר בקונספט מסקרן. האם נצליח לשרוד את המסע?

המשחק Jalopy ייפתח ל-Early Access ב-22 באפריל (גישה מוקדמת טרם שחרור רשמי) ב-Steam. לביקור בדף המשחק לחצו כאן.

מקורות
Steam
PCGamer
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות