חדשות טובות לבעלי ה-Galaxy S: דלף עדכון לאנדרואיד 2.3

| יום ראשון, 27 במרץ 2011, 19:10 | סלולר

הרבה יותר מרגש מגמר האח הגדול, מסל הניצחון של פרגו בשניות האחרונות או אפילו מה-2:1 של נבחרת ישראל – מכשיר ה-Galaxy S של סמסונג מקבל עדכון למערכת ההפעלה ומתקדם צעד אחד קדימה אל גרסת ה-Gingerbread.

הסיפור התחיל בחודש דצמבר, כאשר עובד אלמוני בשוק הסלולר בהודו הדליף לחשבון הטוויטר שלו שהגלקסי יקבל עדכון. סמסונג הודתה ואישרה, אך לא באופן רשמי, דבר שגרם לסערה בקרב חובבי מכשיריה. מיד לאחר מכן החלו לצוץ שמועות רבות, ואיתן גם פרטים לא רשמיים על העדכון למערכת ההפעלה לפי השוואות עם ה-Nexus S. המשתמשים המשיכו להזיל ריר על הדגמות וידאו באיטלקית, ותגובה רשמית מסמסונג על עדכון במערכת ההפעלה לא נשמעה. כל זה השתנה  ב-15 במרץ, כשסמסונג רומניה אישרה את הגעתה של אנדרואיד 2.3 באופן רשמי לגלקסי אס ב-20 למרץ. קצת לפני ההכרזה הזאת, דלפה לרשת ביום בהיר אחד  גירסת JV1, שהיא גרסת אלפא – לא מומלצת לשימוש, אך מהווה עדות חיה לעבודה על ROM רשמי של ג'ינג'רברד ע"י סמסונג.

מי מאיתנו שעוקב בכפייתיות אחרי קהילת האנדרואיד העולמית והמקומית יכול לשים לב להתפתחויות שהחלו ביום שבת בערב, כאשר המשתמש trinity מצוות DOC הכריז שברשותו ה-JVK, והוא יעלה בקרוב. מאותו רגע צצו המוני פוסטים עם שאלות תשובות, ובעיקר לינקים להורדה. השמועות הן שהמקור של ה-ROM הזה הוא מהאתר שמשמש את מרכזי התיקונים של סמסונג. השאלה היא האם זוהי הגרסה הסופית או לא, אבל בכל אופן – ה-ROM חופשי להורדה.

מה זה אומר עבור המשתמש הפשוט? כולם זוכרים שמערכת ההפעלה של גוגל היא קוד פתוח, נכון? אז מי שקנה את המכשיר שלו מחנות פרטית או חברת סלולר, סיפרו לו שהמכשיר מגיע עם אנדרואיד 2.2 (או לפני כן, 2.1). זה נכון, אבל חלקי. אם תלחצו על הגדרות->אודות הטלפון  ותרדו למטה, תגלו כמה פרטים מעניינים על המכשיר שלכם. אם אתם עם ROM מבושל (שמפתח עצמאי הכין), אזי ההסבר אינו תקף עבורכם, כי אתם יודעים מה בדיוק התקנתם כשהתקנתם את ה-ROM שלכם. אבל משתמש שלא נגע בטלפון שלו יגלה כמה המכשיר שלו מיושן, וכל זה בגלל שחברות הסלולר לא מעדכנות את גרסת התוכנה שלהן. אולי הן עם 2.2, אבל מאד מיושנת, ובגלל זה הטלפון קופא לכם מדי פעם ואינו עובד חלק כמו האייפון, בעל אותו מעבד. עדכון רשמי של 2.3 עשוי לעורר את חברות הסלולר לשחרר עדכון גם למשתמש הפשוט, כדי שהטלפון העצמתי הזה יפעל בתפוקה מלאה.

השתלשלות האירועים הזו הינה אופיינית, שכן גם הפצת עדכון ה-Froyo נעשה בדרך דומה. אנו מקווים שסמסונג לא תאכזב, ואותן הדלפות יביאו במהרה להפצת ה-OM הרשמי ע"י סמסונג עצמה, הכולל גם את קוד המקור. ובישראל? אפשר לקוות שחברות הסלולר לא יזנחו את המשתמשים הרבים שרוכשים את הגלקסי בתקופה האחרונה וישחררו עדכון גם לאדם הקטן.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות