סירין לאבס הישראלית מגייסת 72 מיליון דולר עבור פיתוח סמארטפון יוקרתי ומאובטח

מדינת ישראל מוכרת בעיקר בזכות הסטארטאפים הייחודים שצומחים בה שעוסקים בקשת רחבה של תחומים. כעת נוכל להוסיף לאותה רשימה גם קטגוריה נוספת: פיתוח סמארטפונים. חברת סטארטאפ ישראלית בשם סירין לאבס חושפת כי גייסה 72 מיליון דולר שיסייעו לפיתוח מכשיר סמארטפון ייחודי ומתקדם במיוחד.

סירין מציינת כי מבחינתה ישנם מספר אלמנטים חשובים שיהפכו את הסמארטפון למתקדם וכפועל יוצא מכך יקר, מאוד יקר. האלמנט הראשון, ואולי החשוב ביותר, הוא הענקת פתרון כולל ומקיף בתחום אבטחת המכשיר. על פי החברה, המכשיר יגיע עם טכנולוגיות מתקדמות אשר יסייעו לו להתמודד בהצלחה מול ניסיונות פריצה וגנבת מידע מהסמארטפון של בעליו.

עקרון זה הוא גם חלק מהסיפור שעומד מאחורי הפיתוח השאפתני הזה: קנס רקישב, איש עסקים קזחי ואחד מהמשקיעים בחברה, נאלץ להתמודד עם מקרה של פריצה למכשיר האישי שלו, מה שהוביל אותו לחפש פתרונות שיספקו לאנשי עסקים כמוהו מכשיר מאובטח ברמה בגבוהה ביותר.

האלמנט השני הוא איכות החומרים והחומרה עמה יגיע המכשיר. טרם ידוע אילו חומרים יעשו את דרכם לגרסה הראשונה של המכשיר, אך אנחנו בטוחים שמדובר בחומרים עמידים למדי. ניתן לנחש כי המכשיר עצמו יהיה עשוי ממתכת חזקה במיוחד שתעניק לו חוסן וגם מראה יוקרתי ,ולצד זאת מסך המכשיר יהיה מצופה בזכוכית ספיר. מתחת למכסה המנוע צפויה להגיע חמרה מתקדמת שככל הנראה תיחשף באופן רשמי לקראת מועד ההשקה.

שני גורמים אלו ביחד יוצרים מכשיר יקר במיוחד שעל פי החברה עתיד להגיע עם תג מחיר של בין 10 ל-20 אלף דולר. בכדי לספק מכשירים שיצדיקו את המחיר הגבוה החברה זקוקה ללא מעט כסף שכעת הגיעה אליה הודות לגיוס האחרון שעמד על 72 מיליון דולר. מי שעומד מאחורי הגיוס הוא כאמור קנס רקישב, ולצידו משה חוגג באמצעות קרן סינגולריטים ולבסוף הרשת החברתית הסינית Renren. חשוב להדגיש כי החברה הוקמה בשנת 2013 על ידי רקישב וחוגג עצמם ונכון לעכשיו היא מעסיקה לא פחות מ-80 איש במרכז פיתוח ברמת החייל.

סירין אינה החברה הישראלית היחידה שעוסקת בפיתוח סמארטפונים מאובטחים לארגונים ואנשי עסקים. בתערוכת MWC 2016 חשפנו בפניכם כי קומיוניטייק הישראלית הציגה סמארטפון עצמאי מאובטח בשם IntactPhone המגיע עם מערכת הפעלה מאובטחת ומפרט טכני ברמה גבוהב.

המכשיר המסתורי של סירין עתיד לראות אור באירוע השקה מיוחד שייערך בחודש מאי הקרוב בלונדון. לצד אירוע החשיפה תכריז החברה גם על פתיחת חנות פיזית בלונדון ועמה גם חנות מקוונת לרכישה אונליין. אז איך נראה סמארטפון עלית ישראלי? אנחנו נמשיך לעדכן אתכם ברגע שנקבל פרטים נוספים לקראת החודש הבא.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות