מארק צוקרברג, מנכ"ל ומייסד פייסבוק

בתמונה: מארק צוקרברג, מנכ"ל ומייסד פייסבוק (קרדיט: Brian Solis)

עוד רבעון מוצלח: הכנסות פייסבוק צמחו ב-52%, צוקרברג "עושה גוגל"

כבר היה נדמה שלא היה מי שיציל את הרבעון הזה מרצף האכזבות המתמשך של חברות הטכנולוגיה הגדולות, אך זאת פייסבוק שהתעלתה על עצמה פעם נוספת. הרשת החברתית פרסמה אמש דו"ח שעלה על כל הציפיות.

פייסבוק הכניסה ברבעון הראשון 5.38 מיליארד דולר, קפיצה של 52% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה ויותר מתחזיות האנליסטים ל-5.27 מיליארד דולר. החברה הרויחה 1.51 מיליארד דולר (GAAP) שהם 77 סנט למניה, 20% יותר מהתחזיות ל-63 סנט למניה בלבד ו-83% יותר משנה שעברה.

המשקיעים שמחו לגלות שעתה 82% מהכנסות המפרסום מגיעות מהמובייל. מספר המשתמשים היומיים עלה ב-5% ל-1.09 מיליארד. מספר המשתמשים החודשיים הגיע ל-1.654 מיליארד. ההכנסה הממוצעת ממשתמש ירדה במקצת לעומת סוף 2015 ל-3.32 דולר.

מקור: חשבון הפייסבוק של מארק צוקרברג

מקור: חשבון הפייסבוק של מארק צוקרברג

רק שישאר

בהודעה נלווית לדו"ח, הכריזה פייסבוק על הנפקת סדרה חדשה/מקבילה של מניות (טעונה אישור) שמעניקה כוח הצבעה מיוחד למארק צוקרברג, כזה שיאפשר לו להשקיע בטכנולוגיה עתידית גם אם הביצועים של הרשת החברתית יפסיקו לצמוח בעתיד. סיבה נוספת שהוצעה על ידי החברה היא כדי לתת למארק סיבה להמשיך להיות מעורב בניהול החברה.

במכתב ששיגר צוקרברג הסביר מייסד ומנכ"ל החברה כי אחת מהמטרות ליצירת סדרת המניות החדשה מגיעה על מנת לאפשר לו ולאשתו פריסיליה צ'אן לתרום את הונם בעודם בחיים לשם קידום מטרות כמו חינוך, איכות הסביבה וריפוי מחלות. עוד בדצמבר 2015 הבטיח צוקרברג כי יתרום 99% ממניות פייסבוק שברשותו, וקידום סדרת המניות החדשה היא זו שתאפשר לו לעשות זאת, תוך שמירה על שליטה בחברה שייסד.

מהלך דומה בוצע על ידי גוגל (היום אלפבית) ב-2014, אז סרגיי ברין ולארי פייג' הנפיקו סדרה נוספת של מניות שמעניקה להם זכות הצבעה יתרה על שאר מחזיקיה המניות.

אין ספק שההצלחה של פייסבוק מגיעה מדרך ניהולו ומנהיגותו של צוקרברג. המשקיעים יודעים זאת ולכן לא היתה להם בעיה עם הודעת ההנפקה והם הקפיצו את מניית פייסבוק. לאחר פרסום הדו"ח הגיבה מניית פייסבוק בעלייה של כ-9% במסחר המאוחר ל-118.5 דולר, שיא הסטורי חדש עבורה. סה"כ בשנה האחרונה עלתה מניית פייסבוק כ-40%.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות