בעקבות סנאפצ’אט: פייסבוק בוחנת אפשרות להעלמת הודעות במסנג’ר

פייסבוק מסנג'ר

את סנאפצ’אט והמהפכה שהיא עשתה בקרב בני נוער לא צריך להציג – אפליקציית ההודעות הנעלמות צוברת תאוצה אדירה ומותקנת כיום אצל לא מעט משתמשים, כולל בישראל. צמיחה זו אינה נעלמת מעיניהם של השחקנים הגדולים בעולם הטכנולוגיה ודיווח חדש חושף כי פייסבוק בוחנת בימים אלו פיצ’ר שיאפשר להעלים הודעות שנכתבו בשירות המסנג’ר.

iOSAppChanges

את המידע אנחנו מקבלים בזכות מספר צילומי מסך שחשף חשבון הטוויטר iOSAppChanges בו הוא שופך מעט אור על הפיצ’ר המסקרן. במבט ראשון ניתן להבין כי המשתמש יכול לבחור האם להעלים את ההודעות בצ’אט הספציפי הזה ולהחיל זאת החל מרגע מסוים. עוד נמסר כי ניתן לשלוט על משך הזמן בו ההודעות יהיו חשופות וגלויות. כך למשל ניתן להגדיר, על-פי להדלפה, כי כל ההודעות יהיו חשופות למשך רבע שעה בלבד ולאחר מכן יושמדו באופן אוטומטי.

נכון לכתיבת שורות אלה טרם נחשף מועד השחרור של היכולת החדשה ובכלל לא בטוח שאכן היא תזכה לראות אור (על אף שהשירות כבר קיים בגרסה האחרונה, אך הוא מסווה מהמשתמשים). עם זאת אי אפשר להתעלם מהעבודה כי פייסבוק בוחנת פיצ’ר של כזה.

הרשת החברתית הגדולה בעולם שוברת את הראש מזה זמן רב על הדרך בה היא תוכל להעביר אליה את המשתמשים הצעירים והיא לא בוחלת באמצעים. בני נוער רבים מציינים כי העבודה שהמידע מושמד מקל על התקשורת ביניהם ומאפשר להם לדבר או להתנהג בצורה חופשית יותר. פייסבוק ככל הנראה מעוניינת לאמץ תפיסת עולם זו ולהטמיע אותה גם בשירות המסרים שלה.

חשוב להדגיש כי כאן לא מסתיים “אימוץ הרעיונות” של פייסבוק. נזכיר כי לא מזמן פייסבוק אף רכשה את אפליקציית MSQRD המפורסמת שהציגה פיצ’רים מאוד דומים לאלו הקיימים כבר היום בסנאפצ’אט. פייסבוק כבר חשפה כי היכולות של האפליקציה יוטמעו בשירותיה בצורה כזו או אחרת ואין מן הנמנע כי נראה אותם גם בפייסבוק מסנג’ר.

השוואת מפרטים