גוגל מציגה מתחרה לסקייפ: שיחות מג'ימייל לטלפונים; חינם בארה"ב בקנדה, ובקרוב בתשלום סמלי בשאר העולם

| יום חמישי, 26 באוגוסט 2010, 14:02 | תוכנה ואינטרנט

"ג'ימייל", השירות שהפך את המילה "בטא" למעמד קדוש, הוא כבר מזמן לא בטא, וכבר מזמן לא רק "מייל" – צ'ט כתוב, צ'ט קולי, צ'ט וידאו, SMS ועוד שלל תוספות אפשריות הפכו את שירות הדוא"ל של גוגל לפיצה של משולשי פרודוקטיביות, שכבר מתאימה יותר לשם gCom (קיצור של Google Communications) מאשר gMail.

אמש הצטרף למעגל גולם חדש ומרשים במיוחד – שיחות VoIP לטלפונים. גוגל כינסה אתמול מסיבת עיתונאים בה הכריזה על שירות בשם Calls from Gmail, המאפשר למשתמשים להתקשר לטלפונים קוויים או סלולריים ישירות מתוך תיבת המייל. השירות עובד כבר עכשיו ללקוחות האמריקאים, מייד לאחר התקנת התוכנה הנדרשת, ומאפשר להם לחייג מסרגל הצ'ט למספרים בארה"ב ובקנדה חינם, ולמספרים במדינות אחרות בתעריפים מוזלים. בשאר העולם הוא צפוי להיות זמין ככל הנראה רק בשנה הבאה.

השירות החדש, המהווה מתחרה טרי ומסוכן במיוחד ל-Skype החלוצה, משתמש בשירות ה-Google Voice הקיים של החברה, אך ללא צורך בהרשמה אליו. מי שרוצה לחייג למדינות שהשיחות אליהן עולות כסף יצטרך חשבון ל-Google Checkout. גוגל מקווה להחזיר את ההשקעה מההכנסות משיחות בנילאומיות, ועם תעריפים כמו 2 סנט לטלפונים קוויים ו-10 סנט לטלפונים סלולריים בישראל – נראה שאין סיבה שהשימוש בשירות לא יצדיק את ההשקעה. השאלה האחרת הינה, כמובן, כמה מהשיחות תישמרנה ותשמשנה כשפני ניסוי לטכנולוגיות זיהוי הדיבור של החברה.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_-DzpAg0SdU&feature=player_embedded[/youtube]
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות