היא מפחדת: AMD מקדימה את השקת דור Vega של כרטיסי המסך שלה

AMD נערכת לקרב: למרות שהשקת כרטיסי המסך מדור Polaris צפוייה להתרחש בימים הקרובים, יצרנית כרטיסי המסך לא שוקטת על השמרים ומתכוננת למלחמה ביריבה הירוקה באמצעות הקדמת השקתו של דור כרטיסי המסך הבא העונה לשם Vega. השקתו של הדור הבא היתה צפויה להגיע בתחילת שנת 2017, אך כעת נראה כי יושק במקום באוקטובר של השנה הנוכחית.

ההקדמה מגיעה בעקבות השקתם של כרטיסים שוברי שוק מבית NVIDIA על מנת לאפשר ל-AMD להתחרות בהצעות המפתות מבית יריבתה. הכרטיסים בדור החדש צפויים להציע זיכרון מתקדם מסוג HBM2 בממשק ברוחב 4,096 ביט, ובכך לספק את ביצועי הזיכרון הטובים בשוק. הדור הקודם של הטכנולוגיה הושק יחד עם הכרטיסים בסדרת Fury וזכה לאהדה רבה.

למרבה הצער, ידה של AMD ככל הנראה לא תהיה על העליונה בגזרת הזיכרון. חרושת השמועות מדווחת כי גם כרטיס ה-Titan הבא וכרטיס ה-1080 Ti מבית NVIDIA יכילו זיכרון מסוג HBM2, ובכך יבטלו את היתרון של AMD. למרבה המזל, ל-AMD יש תכסיס נוסף בשרוול: בדומה לדור ה-Polaris שיושק בימים הקרובים, גם דור ה-Vega ייוצר בתהליך המתקדם ביותר בגודל 14 ננו-מטר מבית סמסונג. מדובר ביתרון מסויים על פני התהליך בגודל 16 ננו-מטר בו משתמשת NVIDIA, ובעזרת שיפורים נרחבים בארכיטקטורה יוכל לעזור ל-AMD לעקוף את המתחרה בגזרת הביצועים.

מפת הדרכים של החברה

מפת הדרכים הקודמת של החברה, לפני ההקדמה

הדור החדש יכלול שתי ליבות: אחת ושמה Vega10, אשר תציע 4,096 ליבות עיבוד ותפעם ככל הנראה בכרטיס ה-Radeon R9 580. הליבה השנייה עונה לשם Vega11, היא תציע 6,144 ליבות עיבוד וצפוייה לפעום בכרטיס ה-Radeon R9 590 שיילחם ראש בראש עם הכרטיסים המובילים מבית NVIDIA.

כל מה שנותר לנו לעשות כעת הוא לחכות להשקת דור Polaris, שצפוייה להתרחש בימים הקרובים בכרטיסי ה-R9 480 וה-R9 490.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות