הכירו את Botlist – "חנות האפליקציות" של עולם הבוטים

| יום רביעי, 18 במאי 2016, 13:30 | תוכנה ואינטרנט

אפליקציות הפכו להיות חלק בלתי נפרד מהסמארטפון ובלעדיהן ספק אם היה הצלחה גדולה כל כך. כל פלטפורמה שמכבדת את עצמה מגיעה עם חנות אפליקציות בה ניתן למצוא פרטים על אפליקציות חדשות ולהוריד אותן במידת הצורך. אך מה עם עולם הבוטים? בזמן זה יש המון בוטים מעולים שנמצאים אי שם ברחבי האינטרנט ולמשתמש הפשוט אין דרך להכיר אותם. בדיוק לשם כך הוקמה פלטפורמת Botlist המשמשת כ"חנות האפליקציות" של עולם הבוטים.

המבנה של Botlist כולל מספר אלמנטים שיקלו על המשתמשים במערכת למצוא את הבוטים הרלוונטיים. האלמנט הראשון הוא שורת החיפוש, הממוקמת בחלקו העליון של העמוד, המאפשרת לבצע חיפוש על פי שם הבוט או על פי תחום הפעילות שלו. באופן זה אם אתם לא מכירים בוטים ספציפים, אך מחפשים בוטים בתחום ביצוע מטלות למשל, תוכל לקבל רשימה של בוטים שרלוונטיים לתחום בו אתם מתעניינים.

מעבר לחיפוש רוחבי שכזה, ניתן לבצע פילטור של בוטים על פי פלטפורמות שונות. באופן זה תוכלו לצפות בבוטים שרצים על פייסבוק מסנג'ר, למשל, או כל פלטפורמה אחרת. הרציונל שמאחורי מנגנון זה טמון בעובדה שישנם לא מעט משתמשים שלא עושים שימוש בכל הפלטפורמות הקיימות ולכן רוצים למקד את החיפוש שלהם. אם תרצו למקד את החיפוש עוד יותר תוכלו לבחור את הקטגוריה הרלוונטית לאחר בחירת הפלטפורמה. במקרה זה תראו רק את הבוטים שעונים הן על הגדרות הפלטפורמה והן על הגדרות הקטגוריה.

אחת הקטגוריות המעניינות שקיימות ב-botlist היא קטגוריית "בניית בוט" המאפשרת לגלות שירותים לבניית בוטים. לצד הכמות הגדולה של בוטים שמציפים את הרשת, קמו לא מעט שירותים שמספקים פלטפורמת לבניית בוטים. Botlist ממפה גם את השירותים האלה ובאמצעות בחירת הקטגוריה הזו ניתן להיחשף לכל נותני השירות העוסקים בתחום. אם תמקדו גם את החיפוש לפלטפורמה תוכלו לקבל בצורה מזוקקת את השירותים שמציעים אפשרויות פיתוח למערכות ספציפיות (פייסבוק, טלגרם ועוד). קטגוריה אחרונה חביבה ששווה להתעכב עליה היא "אנליטיקה" בה תוכלו למצוא שירותים שיספקו לכם סטטיסטיקות ונתונים בנוגע לביצועים של הבוט שלכם.

פלטפורמות לפיתוח בוטים

פלטפורמות לפיתוח בוטים

מבדיקה קצרה שערכנו באתר ניתן להתרשם כי יש בו מבחר גדול מאוד של מרבית הבוטים שקיימים כיום. יתרה מכך, נמצאים בו גם מרבית פלטפורמות הפיתוח שהוזכרו בפסקה הקודמת. האתגר הגדול הוא להמשיך לעדכן את הרשימה מאחר שמידי יום נוצרים לא מעט בוטים. לצערנו לא מצאנו מקום שבו ניתן להוסיף בוט באופן עצמאי, אך אני מאמינים שניתן לפנות למקימי היוזמה ולבקש זאת.

לאתר botlist – לחצו כאן.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות