Dell Future Ready 16

הארגון מתחבר לאינטרנט של הדברים

Dell-Sponseredתחום האינטרנט של הדברים (IoT) הגיע בשנים האחרונות למודעות גבוהה מצד הצרכנים, כאשר טכנולוגיות רבות בתחום קודמו והביאו עימן את היכולת לאפשר לכל צרכן לחבר בקלות מוצרים שונים הנמצאים בביתו כמו מקרר, מיקרוגל ומצלמות אבטחה למערכת ניהול מרכזית, דרכה יוכל לשלוט בהם. בצד העסקי משמעות האינטרנט של הדברים נמדדת לא רק בצד הנוחות, אלא גם בצד החיסכון, הגברת היעילות והשליטה באזורים שונים בעסק.

האינטרנט של הדברים בסביבה העסקית מתרכז, ממש כמו בתחומים רבים אחרים, במידע. קיימות דרכים שונות לשאוב מידע העשוי לעזור לניהול טוב יותר של העסק, וישנם מקורות שונים מהם מגיע המידע בעסק, בהם מערכות חכמות, חיישנים הממוקמים בנקודות קצה ועוד. על מנת לעשות שימוש במידע זה, יש לאסוף אותו, לנתח אותו, להעבירו למקומות הנכונים ואף לבחון מידע שעשוי להיות רלוונטי לביצוע משימות ומגיע ממספר מיקומים או מערכות שונים.

בדל (DELL) אנו מאמינים בגישה של שימוש באינטרנט של הדברים לשם ריכוז כל המידע בצורה מסודרת ויעילה שתאפשר לנתחו גם אם הגיע ממקורות שונים וממערכות איסוף מידע מגוונות. לשם ניהול ושימוש טוב יותר במידע המגיע ממקורות שונים בבית העסק, בנינו ב-DELL סל של מוצרים המסוגלים לספק פתרון לכל שלב בתהליכים הנדרשים לשם ניהול העסק באמצעות האינטרנט של הדברים: שאיבת מידע ממקורות מגוונים ומערכות שונות, ריכוז המידע, ניתוח המידע וביצוע אנליזות, ביצוע פעולות אבטחת מידע ולבסוף, העברת המידע למקומות הנכונים ושימוש בו לשם ביצוע פעולות שונות.

לשם ביצוע כלל התהליכים הנדרשים לשם ניהול העסק באמצעות IoT, מספקת דל את ה-Dell Edge Gateway 5000. מדובר במוצר קצה המסוגל לספק מענה לביצוע פעולות שונות במידע, כאשר אחד היתרונות המשמעותיים ביותר שלו הינו ביכולתו לעבוד גם מול מערכות קיימות בעסק, בין אם מודרניות יותר או פחות, ולחבר אותן לענן. ה-Edge Gateway ממוקם בנקודות הקצה בעסק בהן נאסף המידע ומשם מסוגל לבצע פעולות רבות לפני שיועבר הלאה לצורך ביצוע פעולות הנסמכות על מידע זה.

Dell Edge Gateway 5000 Series

Dell Edge Gateway 5000 Series (קרדיט: DELL)

ה-Gateway לא רק אוסף את המידע המגיע מחיישנים ומערכות חכמות שונות, אלא גם מבצע את ניתוח ואנליזת הנתונים ומספק כלי אבטחה עבור המידע העובר ברשת האינטרנט של הדברים. דרך כך, נחסכים תהליכי העברת מידע רבים ממקום למקום, העשויים להכביד על רשת התקשורת הקיימת, בין אם בענן או במערכות מידע, ולגרום להכבדה בעלויות העסק ובזמן הנדרש לשם ביצוע תהליכי ניתוח המידע לצורך פעולה.

על מנת שנוכל להבין יותר לעומק כיצד משתלב תחום ה-IoT בין שירותיה השונים של DELL, הצבנו מספר שאלות בפני שני בכירים בחברה: אנתוני סיירס, אסטרטג IoT ופתרונות OEM בדל EMEA ומייק פיי, מנהל הפיתוח העסקי לפתרונות OEM בדל צפון אירופה:

האם תוכלו לספק דוגמאות לפתרונות יצירתיים ששולבו במערכות דל בתחום ה-IoT וכיצד תרמו לשיפור תהליכי העבודה בארגון?

מוצרי ה-Dell Gateway יחד עם סל פתרונות ה-IoT של החברה, בהם אנליטיקות, תוכנה ושירותי Iot, תקשורת, אחסון ושרתים מאפשרים ללקוחות להתחיל בבניית מערכות קטנות ולהרחיבן בהמשך על-פי צרכי הארגון. בחודש פברואר האחרון הכרזנו על מוצר ראשון בתחום ה-PC המיועד לתעשיות ומכוון לשוק ה-embedded PC. משפחת מוצרים זו מגשרת בין צרכי העבודה עם מידע (data) בצד האופרטיבי של הארגון ובין צד הניהול שלו, מה שמספק פתרון שמתאים לצרכים של הלקוחות בתחום התעשייתי ובתחום ה-IoT.

אילו בעיות בארגון יכולות לפתור מערכת IoT והיכן נמצא יתרונה של דל בפתרון בעיות אלו?

בתחום הייצור (Manufacturing) מסוגלות מערכות IoT לפעול כמגשרות בין מערכות לתכנון משאבי אנוש (Back-End ERP), מערכות ניהול שלבי אספקה (Supply Chain Management) וכלי ניהול המשמשים ליצירת קשר עם הלקוחות. בתחום הבריאות (Healthcare) ישנו פוטנציאל גבוה למכשירים שישפרו את הטיפול בפציינטים. לדוגמה, מספר בתי חולים כבר בוחנים מכשור לביש המשמש רופאים לשם קבלת מידע אודות המטופלים שלהם בעת שנדרש טיפול ספציפי בהם.

מהן הדרישות הגדולות ביותר של לקוחותיה של דל בתחום ה-IoT, ומהם המוצרים שמספקת להם החברה?

לקוחות בוחנים את תחום ה-IoT בשל הצורך שלהם לשפר את תהליכי איסוף המידע והם מגיעים אלינו לא רק כדי לתמוך בהם בזמן ביצוע האינטגרציה למערכות IoT בארגון, אלא לשם מציאת פתרונות שיעזרו להם לבחון את המידע ולבצע בו פעולות שיביאו לאופטימיזציה בארגון. לדוגמה, RCR היא חברה אמריקנית הפועלת בתחום מירוצי מכוניות ושילבה את מערכות ה-IoT של דל במרכז הבקרה שלה, אשר מקבל מידע מחיישנים בזמן אמת היישר ממסלול המירוצים אודות לחץ האוויר בצמיגים, קריאות טמפרטורה, רעש מהרכב ועוד. לאחר שמהירוץ מסתיים מתבצע ניתוח מעמיק הנוגע למה שקרה מאחורי הקלעים של המירוץ. המידע מגיע בזמן אמת לצוות, מה שמאפשר לו להתמקד בצדדים אחרים – כמו לנצח. RCR משתמשת במערכות של דל מקצה לקצה: Gateways, Servers, Ruggedized Tablets, Switches, Desktops, Notebooks, Software and Statistic data Analytics. חברת RCR תשתמש גם ב-Dell Edge Gateway 5000 במשימות איסוף וניתוח מידע עתידיות.

מהם היתרונות בשימוש ב-Dell Edge Gateway 5000 על פני מוצרי IoT אחרים בשוק?

הגישה של דל היא שונה מאחר שאנו מציעים ללקוחות את הבחירה לשלב אנליטיקות בנקודות קצה, מרכזי מידע ובענן. אנו מאפשרים ללקוחות לבצע את ההחלטות בנוגע לתהליכי העבודה השונים ומספקים גמישות בבחירה בין האפשרויות הנוחות ביותר לצרכי העסק שלהם. ה-Edge Gateway 5000 מספק ללקוחות בחירה וגמישות בתכנון מערכות ה-IoT. הוא תומך בספקי OEM, מבנים ומרכזי אוטומציה וניתן לשלבו בהם כחלק מהאסטרטגיה לניהול פתרונות במרכזי מידע, ביצוע אנליטיקות מתקדמות ומתן שירותים דיגיטליים. בנוסף, הלקוחות יכולים לנצל את זמינותה הבינלאומית של דל בתחומי האבטחה, התמיכה וההטמעה, כמו גם את שירות ProSupport, המספק תמיכה מקצה לקצה בצד החומרה.

ביום א' הקרוב, ה-22 במאי 2016, תערוך חברת DELL בישראל את כנס Be Future Ready 2016. בכנס ישתתפו לקוחות החברה ונציגי ארגונים מקצועיים גדולים מרחבי הארץ. בכנס יועברו הרצאות מקצועיות על-ידי בכירי החברות DELL, אינטל ומיקרוסופט מהארץ ומהעולם וכיתות לימוד שיתייחסו לפיתוחיה של דל בתחום האינטרנט של הדברים כמו גם בתחומים נוספים: תוכנה, שרתים, תקשורת, אחסון ועוד.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות