חברת ARM מכריזה על ליבות ה-Cortex A73 וה-Mali G71

ARM Cortex-A73

ביצועים ללא הפסקה: מתכננת הליבות הבריטית ARM הכריזה על ליבת העיבוד Cortex-A73 והליבה הגרפית Mali-G71, זוג ליבות חדשות ועוצמתיות המתוכננות לספק ביצועים מירביים לאורך זמן.

ה-Cortex A73 מציעה שיפור מכובד של 30 אחוז בחיסכון בחשמל ובביצועים ממושכים. הליבה החדשה היא הקטנה והחסכונית ביותר מבין הליבות העוצמתיות בארכטיקטורת ARMv8-A, וגודלה 0.65 מילי-מטרים רבועים בלבד. בזכות היעילות הגבוהה, מערכות-על-שבב אשר יטמיעו את הליבה החדשה יציעו ביצועים גבוהים במשך פרק זמן, ללא חשש מהגבלת ביצועי המעבד בשל התחממות המכשיר.

הליבה הגרפית Mali-G71 מסמלת עידן חדש בליבות הגרפיות של ARM: מעבר מסדרת T הותיקה לסדרה חדשה המתחילה באות G. הביצועים הגרפיים של הליבה החדשה גבוהים ב-50 אחוז מהקודמת, תוך שיפור היעילות החשמלית ב-20 אחוז. הליבה החדשה מציעה עד 32 יחידות הצללה, פי שתיים מאשר בדור הקודם.

מכשירים אשר יטמיעו זוג הליבות העוצמתיות והחסכוניות יוכלו לספק חווית מציאות מדומה עשירה וחלקה, ללא התחממות יתר. מדובר ביכולת חשובה, שיכולה לתרום רבות למכשירים התומכים בפרוייקט Daydream של גוגל. יצרניות כמו Samsung, MediaTek ו-Huawei כבר רכשו רשיון שימוש בליבות העוצמתיות, כך שניתן לצפות שהן תשקנה מערכות-על-שבב המכילות את ליבות ה-Cortex A73 וה-Mali G71 בקרוב.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים