אינסטגרם

פייסבוק סטייל: הפיד באינסטגרם כבר לא יציג תמונות בסדר כרונולוגי

זה הגיע: מה שהיה עד כה ניסוי מצומצם בקרב מספר משתמשים הופך עכשיו לדבר רשמי – אינטסגרם כבר לא תציג פוסטים בסדר כרונולוגי. עד כה אינטסגרם לא התערבה בדרך בה התמונות מופיעות בפיד של האפליקציה, מה שאומר שהפרמטר היחיד שהשפיע על סידור הפוסטים היה זמן פרסומם. כעת, נראה כי הסדר החדש החל להגיע למשתמשים נוספים ברחבי העולם שמתחילים לראות פיד מעט שונה.

אי אפשר להתעלם מהעובדה שאינטסגרם צומחת בקצב מרשים ועוד ועוד אנשים מצטרפים לרשת החברתית מבוססת התמונות והוידאו. עליה חדה זו גרמה לגידול טבעי גם בכמות האנשים אחריהם משתמש ממוצע עוקב, מה שהוביל, על פי אינסטגרם, לפספוסם של לא מעט פוסטים חשובים. במחקר שביצעה החברה עולה כי משתמשים נוטים לפספס 70 אחוז מהתמונות שנמצאות בפיד שלהם ובפועל רק 30 אחוז מכלל הפוסטים זוכים לחשיפה. כפועל יוצא מכך, החליטה החברה ליישר קו עם פייסבוק (הבעלים) ומעכשיו תהייה מעורבות של אלגוריתם אשר יקבע את סדר הצגת הפוסטים.

אינטסגרם הריצה פיילוט ממוקד לאלגוריתם מאז חודש מרץ האחרון ומדברי החברה עולה כי מדובר על צעד חכם למדי. אינסטגרם מסרה כי המשתמשים מגיבים יותר, מעניקים מספר גדול יותר של לייקים ובאופן כללי יוצרים יותר אינטראקציות עם חברי הקהילה. יתרה מכך, משתמשי אינטסגרם הכבדים בוודאי שמו לב שתאריך הפרסום של הפוסט נדחף מטה מתחת לתגובות ככל הנראה כהכנה לשינוי הפיד.

ידיעה זו גרמה לסערה לא קטנה בקרב משתמשי הרשת החברתית ולביקורת רבה כלפי אינסטגרם. משתמשים רבים טענו כי אינסטגרם פוגעת בחווית השימוש באפליקציה וכעת הם חוששים כי היא תנסה לקדם תכנים שלא בהכרח היו מקבלים חשיבות גבוהה לולא האלגוריתם החדש. עוד נשמעה טענה כי אנשים מפורסמים או גורמים בעלי כמות גבוהה של עוקבים יקבלו עדיפות על פני משתמשים רגילים מה שישבור את הניטרליות של השרות.

תהליך השינוי והתגובות המגיעות עימו מצד המשתמשים דומים מאוד לאלו שהופנו כלפי פייסבוק כאשר ביצעה לפני מספר שנים שינויים בפיד החדשות על מנת להציף את פוסטים ה”חשובים” יותר מבחינתה למשתמשים. כיום, לא ניתן עוד לצפות בפיד החדשות בפייסבוק במבנה כרונולוגי כברירת מחדל, אולם האפשרות עדיין קיימת.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות