-פרסומת-

יאהו מוכרת את אלגוריתם החיפוש המקורי שלה יחד עם סל של 3,000 פטנטים

| יום רביעי, 8 ביוני 2016, 16:25 | כלכלי
יאהו

קרדיט: Darrell Nash

הסבב השני במכרז ההצעות לרכישת נכסיה האינטרנטיים של יאהו נמצא בעיצומו. במקביל לכך, משיקה יאהו בימים אלו את המירוץ למכירת תיק הפטנטים שלה, שכולל כ-3,000 פטנטים שונים ושוויו יכול להגיע למיליארד דולר.

חלק מהפטנטים ותיקים מאוד והתקבלו עוד ב-1996, אז יאהו חידשה בעיקר בתחום החיפוש ברשת, וכוללים אף את טכנולוגית החיפוש המקורית שלה בגרסתה הראשונה. החברה החלה לשלוח מכתבי הצעה למכירה לחברות אינטרנט שונות שיכולות להתעניין בפטנטים ומקווה לקבל הצעות ראשוניות עד אמצע החודש הזה.

וריזון מתמקדת בפעילות

המועמדת המובילה לרשת את פעילות האינטרנט של יאהו, וריזון, הציעה בסבב המכרז השני סכום של 3 מיליארד דולר. ככל הנראה היא עדיין אינה המתחרה היחידה במירוץ ויאהו תערוך סבב שיפור הצעות אחד נוסף לפני ההחלטה הסופית.

וריזון, מחברות התקשורת הגדולות בארה”ב, הבהירה ליאהו עוד בתחילת התהליך שהיא אינה מעוניינת בתיק הפטנטים ונכסי הנדל”ן של החברה, רק בפעילות האינטרנט. משום כך, העבירה יאהו 2,659 פטנטים כבר לפני חודשיים לגוף נפרד בשם Excalibur IP, סימן למכירה הנפרדת. כ-500 פטנטים אחרים ועוד 600 פטנטים שממתינים לאישור יהיו חייבים להימכר יחד עם הפעילות עקב חשיבותם לפעילות שלה ברשת.

חדש! מעתה ניתן לקבל עדכונים על כתבות בנושאים שמעניינים אתכם דרך פייסבוק מסנג'ר. נסו בעצמכם:
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
ג'וש דוקרקר
אוכל ושותה חדשנות ועתידנות אבל גם אוהב לשאול "איך אני מרוויח מזה?". לא יכול להירדם מבלי שבדקתי על כמה עצר היום ה-S&P. אולי אלוהים נמצא בפרטים הקטנים אבל התמונה הגדולה תמיד הרבה יותר מעניינת.
תגובות לכתבה
 • Maor shimshilashvili

  אין לאף אחד מה לעשות עם מנוע החיפוש שלה מי בכלל יקנה אותו

 • Liran Levy

  למה יאהו עושה את זה?

  • harelp

   כדי להציל את עצמה.

 • Yuval

  ואה ואה שחכתי שעוד קיים האתר הזה.. יותר ישן מICQ

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות