MotoMods

MotoMods - הרחיבו את פונקציית המכשיר ב"סנאפ" (קרדיט: יח"צ Lenovo)

הכירו את MotoMods לסדרת Moto Z – הסמארטפונים המודולרים בתאוצה

אמש (ה') לקחה לעצמה את הבמה ענקית הטכנולוגיה והמחשוב הסינית לנובו וסימנה את יריית הפתיחה לכנס Lenovo Tech World 2016 עם אירוע הכרזה באורך של כשעתיים, בו חשפה באופן רשמי מוצרים וטכנולוגיות חדשים. בין המוצרים הבולטים באירוע הייתה סדרת הסמארטפונים לשוק הגבוה Moto Z, עימה מגיע בחלק אינטגרלי ובלתי נפרד מערך מודולים חדש בשם MotoMods.

MotoMods: Incipio Power Pack

MotoMods: Incipio Power Pack (קרדיט: יח"צ Lenovo)

הרחבת פונקציות ב"סנאפ"

את יריית הפתיחה לעולם הסמארטפונים המודולריים ביצעה LG עם מכשיר הדגל LG G5 שהציע מערך מודולים ייעודי, הניתנים להחלפה באמצעות הסרה של חלקו התחתון יחד עם סוללתו, פעולה הגוררת גם את כיבוי המכשיר, מה שהפך את כל התהליך למעט מעיק. לנובו וה-MotoMods לסדרת Moto Z נכנסים בסערה לעולם הסמארטפונים המודולרים ומצליחים לשנות את התמונה.

במכשירי ה-Moto Z ו-Moto Z Force הטמיעה החברה בחלק התחתון של גבם מחבר מגנטי בעל 16 פינים, המסוגל להעביר מידע ומתח ב-6Gbps בין המכשיר לבין המודול המחובר. בהתאם לכך, על מנת לחבר את כל אחד מן המודולים ידרשו המשתמשים להצמיד את המודול לגב המכשיר וזה יתחבר אליו באמצעות המגנט באופן אוטומטי.

לנובו דואגת להדגיש כמה התהליך קל ופשוט בעודה מציינת כי כל מודול מתחבר למכשיר "בסנאפ" אחד קטן. למקרה שחששתם מהפיכת המכשירים לעבים במיוחד, אגב, יש לזכור כי עוביים עומד על 5.2 מ"מ לדגם ה-Moto Z ו-7.0 מ"מ לדגם ה-Moto Z Force, כך שגם כמה מילימטרים נוספים לא יפריעו יתר על המידה.

Moto Z Z Force MotoMods Style Shell 2

MotoMods Moto Z Force (קרדיט: יח"צ לנובו)

עיצוב חדש בכל רגע נתון

מלבד האפשרויות הבלתי נגמרות להרחבת פונקציות המכשיר ושילובן של פונקציות חדשות, מציגה בפנינו החברה פן נוסף ולא פחות משמעותי עבור מערך המודולים החדשני. פן זה מגיע אלינו בדמותו של מודול עיצובי בשם Style Shell, המאפשר מגוון רחב של אפשרויות קוסמטיזציה לגב המכשיר, כאשר לנובו מציעה למשתמשים מודולים העשוים מחומרים שונים (עץ, פלסטיק, בד ניילון ייחודי, עור ועוד).

מלבד חומרי הייצור השונים, מציעה החברה מגוון עיצובים וצבעים עבור כל אחד מהם. למעשה, בלנובו מעוניינים כי משתמשי ה-Moto Z ישתמשו לכל הפחות במודול עיצובי אחד באופן קבוע, כאשר כל אדם הרוכש את אחד ממכשירי הסדרה יקבל באריזה מודול Style Shell ללא כל עלות נוספת.

MotoMods: Style Shell

MotoMods: Style Shell (קרדיט: יח"צ לנובו)

מישהו ביקש מקרן לסמארטפון?

נכון לרגעים אלו, פיתחה לנובו יחד עם יצרניות צד שלישי שלושה מודולים שונים בלבד, המרחיבים את פונקציות המכשיר השונות, והם:

 • Moto InstatShare

  Moto InstatShare

  Moto InstaShare Projector – ראשון מבין השלושה ואף המעניין ביותר הוא מודול המקרן, שבחיבורו יאפשר למשתמשים להקרין את מסך המכשיר בגודל 70 אינץ' וברזולוציית 480P על כל קיר או משטח, בעודו מגיע עם רגלית קטנה שתאפשר צפיה נוחה בסרטים ותמונות. המודול מגיע עם סוללה מובנית עליה מסוגל לעבוד למשך שעה לפני שיבצע שימוש בסוללת המכשיר.

 • JBL SoundBoost

  JBL SoundBoost

  JBL SoundBoost – מודול לחובבי מוסיקה המציע זוג רמקולים סטריאופוניים עם הספק 3W כל אחד (סה"כ 6 וואט) אשר יחד עם רגלית ייעודית יאפשרו להעצים את חווית הצפיה בסרטים דרך המכשיר. גם מודול זה כולל סוללה, הפעם בקיבולת 1,000mAh שתספק 10 שעות עבודה ללא שימוש בסוללת הסמארטפון, כאשר הטעינה שלו תתבצע דרך מחבר USB Type-C.

 • Incipio Power Pack

  Incipio PowerPack

  Incipio offGRID Power Pack –  אחרון חביב הוא מודול הסוללה, שמגיע במגוון עיצובים ומאפשר למשתמשים להוסיף כ-22 שעות עבודה נוספות דרך סוללה בעלת קיבולת של 2,200mAh. נוסף על כך, יתמוך מודול זה בטעינה אלחוטית, שאינה נתמכת ע"י המכשיר כברירת מחדל.

מגוון נרחב של מודולים ואנו רק בהתחלה

מגוון רחב של מודולים ואנו רק בהתחלה (קרדיט: יח"צ לנובו)

זו רק ההתחלה

מלבד מגוון המודולים שיהיו זמינים לרכישה כבר במעמד השקת המכשירים, הכריזה לנובו על תוכנית פיתוח ייעודית למודולי MotoMods על מנת להמשיך להגדיל את היצע המודולים שתואמים למכשיר. נוסף על כך, הובטח כי עוד לפני שפירותיה של תוכנית הפיתוח יושגו, אנו נזכה לראות MotoMods נוספים שיגיעו כתוצאה ממגוון שיתופי פעולה קיימים של החברה.

בשלב הנוכחי לא פרסמה היצרנית את מחירי המודולים, אך להערכתנו עלותם לצרכן לא תהא נמוכה במיוחד. אף על פי שרק דגמי ה-Moto Z הנוכחיים תומכים במערך המודולים, היצרנית מבטיחה כי דורות המכשיר הבאים יתמכו גם הם ב-MotoMods.

מקורות
Motorola
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות