צוות Airobotics

צוות Airobotics (קרדיט תמונה: Airobotics)

רחפן אוטונומי: הסטארטאפ הישראלי Airobotics מכריז על גיוס 28.5 מיליון דולר

חברת Airobotics הישראלית הודיעה היום (ג') על השלמת סבב A ו-B בסכום כולל של 28.5 מיליון דולר, כאשר את הסבב הראשון הובילה BlueRun Ventures ואת הסבב השני Charles River Ventures. מלבדן לקחו חלק בגיוס קרנות ואנג'לים נוספים: המדען הראשי, נועם ברדין, מנכ"ל Waze; ריצ'רד וולדרידג' מנהל התפעול הראשי של Google ATAP וקרן UpWest Labs.

Airobotics פיתחה מערכת שלמה המאפשרת לרחפן להתנהל באופן אוטונומי ואוטומטי ללא הצורך במפעיל אנושי שיכוון או ינחה אותו בזמן ביצוע הפעולות. המערכת כוללת תחנת עגינה גדולה המשמשת כנקודת המוצא והתפעול של הרחפן ממנה הוא ממריא, מחליף סוללות או ממתין למשימה הבאה – כל זאת ללא התערבות של מפעיל. כפועל יוצא מכך, הרחפן של Airobotics יכול לבצע מגוון רחב של משימות באופן עצמאי לחלוטין: פיקוח, בדיקות תחזוקה, סקירת מיכון ואבטחת מתקנים ענקיים (כמו למשל מפעלי תעשייה, נמלי ים ומכרות)

תחנת העגינה (Airbase) שפיתחה Airobotics היא אחד מהמרכיבים העיקריים של המערכת כולה. התחנה כוללת זרוע רובוטית היודעת להחליף את הסוללות של הרחפן בצורה אוטומטית ללא מגע אדם. יכולת זו בלבד יכולה להקפיץ בכמה רמות את היעילות והכדאיות של השימוש ברחפנים לביצוע משימות שונות והיא אף מורידה את הדאגה סביב סוגיית חיי הסוללה. בנוסף לכך, ה-Airbase אטומה לחלוטין, חסינה מפני מים, עמידה בתנאי מזג אוויר שונים ואף עמידה לחלודה.

אלמנט חשוב נוסף הוא מערכת ניהול המשימות של Airobotics המאפשרת לגורם המפקח להקצות לרחפן מספר משימות ולהתאימן לאופי אזור הפעולה. באופן זה ניתן להגדיר לרחפן לבצע פטרול מוגדר מראש, לחפש אחר ליקויים במבנים עצומים ועוד. יתרה מכך, המערכת של החברה לא מעבירה רק מידע יבש, אלא המידע הנאסף על ידי הרחפן מעובד לכדי מידע שימושי ממנו אפשר להסיק מסקנות ולקבל החלטות מקצועיות.

מעבר לכך, ניתן להוסיף לרחפן מצלמות מסוגים שונים וחיישנים נוספים ובכך להגדיל את ארסנל המשימות שהוא יכול לבצע. נדגיש כי גם הרחפן עצמו הוא פרי פיתוחה של חברת Airobotics והוא מסוגל לפעול במשך 30 דקות ולשאת משקל של עד קילו אחד. הרחפן יכול לשדר מידע בזמן אמת כדי לקבל תמונה מדויקת של המתרחש בפועל.

הפתרון של Airobotics מספק ערך רב לתעשיות מורכבות, מכרות, גז ונפט, נמלים ועוד. תעשיות אלו יכולות ליהנות משילוב ניתוח הנתונים האוויריים, סריקה ומיפוי, בקרה, ואבטחה, ולהפיק מהם תוצאות מידיות שמשפיעות משמעותית על הוצאות החברה ורווחיה. כימיקלים לישראל (ICL), אחד הלקוחות הראשונים של Airobotics, הריצה מבחני בטא על מנת לשפר ולמקסם את יכולות הפלטפורמה. בעקבות הצלחת הבטא, ממשיכה כי"ל כלקוח החברה.

צוות Airobotics, אשר מונה כ-70 אנשים, נוסד על ידי צמד המייסדים, רן קראוס (CEO) ומאיר קליינר (VP R&D). הצוות הניהולי כולו בעל ניסיון עשיר ורחב עם ידע פרקטי בכל הקשור לרחפנים. Airobotics הינה חברת הסטארטאפ השלישית של קראוס בתחום הרחפנים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות