מצלמת Vuze

מצלמת Vuze (קרדיט: HumanEyes)

מצלמת Vuze הישראלית מאפשרת צילום 360 מקצועי במחיר נגיש

קשה שלא להבחין בפופולריות הרבה שסרטוני 360 מתחילים לצבור בתקופה האחרונה. עוד ועוד גופי תוכן וחברות מדיה, ולצידם גם מובילי דעת קהל, החלו לאמץ את טכניקת הצילום המתקדמת החושפת בפני קהל העוקבים תמונה מדויקת יותר של הסיטואציה בה הם נמצאים. בדיוק לשם כך, חברה ישראלית בשם HumanEyes פיתחה מצלמה ייחודית בשם Vuze המאפשרת למשתמש לצלם תמונות וסרטוני 360 באיכות גבוהה וכל זאת במחיר נגיש למדי.

Vuze היא מצלמה המזכירה בצורתה דיסקית הוקי מרובעת הכוללת שמונה מצלמות שונות הפזורות לאורך היקפה – שתיים על כל צלע. כל מצלמה מסוגלת לצלם וידאו באיכות של עד 4K בזווית רחבה מה שלבסוף יוצר סרטון 360 מעלות שלם. בנוסף לכך, Vuze כוללת ארבעה מיקרופונים שונים הממוקמים בכל אחת מפינות המצלמה – מיקרופונים המקליטים את הקולות המגיעים מכל מקום. שימוש בארבעה מיקרופונים מאפשר למצלמה ליצור גם אפקט סאונד 360, מה שאומר שבעת הצפייה בסרטון, האודיו יתאים את עצמו לכיוון אליו פונות פניו של הצופה ובהתאם לכך יגביר או יחליש קולות מסוימים.

בנוסף לכל זה, חשוב להדגיש כי Vuze משמשת גם כמצלמת תלת מימד לצד היותה מצלמה 360 מעלות. בעברית פשוטה זה אומר כי המשתמש לא רק יראה תמונה מקיפה בכל מקום אליו יביט, אלא יוכל לראות את העומק של אוביקטים שונים בודיאו ולהבין מי נמצא לפני מי. שילוב של טכנולגיית תלת מימד, צילום 360 וסאונד היקפי מעניקים לצופה חוויה הקרובה ביותר למציאות בה צולם הוידאו.

חברת HumanEyes אינה מספקת רק את מצלמת Vuze למשתמשיה ודואגת לצייד אותם גם בתוכנת עריכה ייעודית שתסייע להם להפיק סרטונים ברמה גבוהה. אחד האתגרים הגדולים לאחר הצילום הוא איגוד של כל קטעי הודיאו שנוצרו לכדי סרטון 360 אחד. בפתרונות אחרים הקיימים בשוק, המשתמש מקבל שמונה ולעיתים גם 16 סרטונים נפרדים אותם הוא צריך להעביר באופן ידני ולהדביק יחדיו בתכנות עריכה מתקדמות.

Vuze יוצרת קובץ אחד, המאגד שמונה סרטונים משמונה המצלמות, אותו ניתן לערוך בתוכנה המצורפת. לאחר הסיום ניתן להפיק סרטון 360 בלחיצת כפתור מבלי להתעסק בהגדרות מסובכות או בחיתוכים מורכבים. בנוסף, Vuze פיתחה גם אפליקציה למובייל המאפשרת לשלוט על המצלמה מרחוק ישירות מהסמארטפון.

בראיון שקיימנו עם שחר בן-נון, מנכ”ל חברת HumanEyes, התנסינו מעט במצלמה וביכולות הצילום שלה. ראשית יש לציין כי המצלמה קלה מאוד וציפיתי שהיא תשקול הרבה יותר נוכח העובדה שיש לה 8 עדשות ויחידת עיבוד. נקודה חשובה נוספת היא פשוטת ההפעלה, כל שיש לעשות הוא ללחוץ על כפתור ההקלטה ו-Vuze מוכנה לפעולה.

כיף לגלות כי לא מדובר בתהליך תפעול מסובך הדורש ידע טכני או הכנות מקצועיות רבות. לבסוף גם התוצר הסופי שהתקבל היה בתצורת סרטון אחד שניתן להעלות בקלות רבה ליוטיוב או לפייסבוק – עניין קריטי שעתיד להוריד את רמת הסיבוכיות של התהליך כולו.

אלמנט נוסף המשחק לטובתה של חברת HumanEyes הוא המחיר של מצלמת ה-Vuze. בעוד שמתחרים אחרים המציעים מוצרים דומים העולים אלפי, אם לא עשרות אלפי, דולרים, Vuze עולה רק 800 דולר (כ-3,100 שקלים) והיא תהייה זמינה בחודש אוקטובר הקרוב. ניתן כבר עכשיו להירשם ברכישה המוקדמת כאשר קוראי גאדג’טי יכולים להינות מהנחה של 15 אחוז באמצעות הזנת קוד הנחה: vuze4gadgety.

לפרטים נוספים – לחצו כאן.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות